vodafone vodem 3773 ile avea veya turkcell kullanmak

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Elimde vodafone 3773 huawei modem var. Ben avea yada turkcel ile kullanmam gerekiyor. Sim kilidi yokmuş. Müşteri hizmetleri de Sim kilidi olmadığı için diğer operatörlerle kullanabileceğimi, yanlızca vodefone quick start programın kurulu olmaması gerketiğini söylediler.
Şimdi çevirmeli bağlantı ile mi bağlanmam gerekiyor *99# :?
Yolunu bilen yada deneyen var mı?

kullanabilirsiniz. sadece hangi operatörü kullanmak istiyorsanız onun yazılımını sitesinden indirip kurmanız ve sim kartı takmanız yeterli. daha önce ben vin modemde vodafone kullanmıştım...

erkman_07450' Alıntı:
kullanabilirsiniz. sadece hangi operatörü kullanmak istiyorsanız onun yazılımını sitesinden indirip kurmanız ve sim kartı takmanız yeterli. daha önce ben vin modemde vodafone kullanmıştım...

kardeş yazılımın linkini verebilir misin...

programa gerek yok hocam, Çevirmeli Bağlantı kurup, telefon numarası ve internet bağlantı kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girmeni gerekiyor. Linux kullanıyorsanız zaten sim kilidi engel olamıyor. Bilgileri bulabilirsem gönderirim hocam.

Aranacak telefon numaraları: *99# ve *99***1#
Erişim Noktası Adı (apn): internet
Vodafone için kullanıcı adı ve şifre: Vodafone
Turkcell için kullanıcı adı ve şifre: boş bırakın
Avea için kullanıcı adı ve şifre: boş bırakın

şeklinde olması lazım.

Hocam bende Turkcell Vın vardı(Huawei 176 modeli). Mersin merkezde çekmiyordu :). Müşteri hizmetleri şikayet vs. derken sözleşme süresi bitti. Şu anda Wın Modemi Aveada kullanıyorum. Hatta sınıfta etkileşimli tahtalara da kurdum.
Şu şekilde kullanıyorum: Wın içinde Turkcell yazılımı var. Önce bu yazılımı kuruyorum. Sürücüleri yükleniyor. Kurulumdan sonra Turkcell sim kart bulunamadı mesajı geliyor. Mobile partner programını da kurup sorunsuz bir şekilde her yerde kullanabiliyorum.

peki arkadaşlar cep telefonundaki sim kartı bu modemlere taksak internet bağlantısı sağlanabilir mi yoksa ayrı data hattı mı olması gerekiyor... Arkadaşın cep telefonunda hattı 3g çekiyor modemde edge gözüküyor. telefonla alakası var mıdır ? cep telefonunun paylaşımlı modem yapınca internet acayip hızlı ne dertmiş bu vınnn.

benim vodafone vodem içindeki yazılımı sildim. Vodafon da avea kullanmaya çalışrıken oldu. Sim kilidini açayım derken başıma geldi.

Acaba tekrar vodafon yazılımını içine nasıl yüklerim.

Bilgisi olan varsa paylaşabilirmi

vına vodafon hattımı taktığımda şekildeki gibi edge vodafone bağlantı yazıyor. 3g gözükmüyor .. Ama arkadaşın telefonundan 3g bağlantısı vardı paylaşımlı olarak bilgisayara verdiğinde bile çok hızılı idi.... sonuç olarak vın modemi ile akıllı telefonun arasında 3g çekim farkı var mıdır. telefon modemden daha mı iyidir.teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    3.5 KB · Görüntüleme: 7,542
192.168.1.1 den ayarlara girilir hocam sildirmiş olsan bile vodem de yüklü olması gerek.
oradan ayarlar
daha sonra bağlantı

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    149.8 KB · Görüntüleme: 757
mse' Alıntı:
192.168.1.1 den ayarlara girilir hocam sildirmiş olsan bile vodem de yüklü olması gerek.
oradan ayarlar
daha sonra bağlantı
dediğin gibi vodem ayarlarından değişiklik yapınca halloldu...
APN: internet
Numara :*99#

giriş yapıyor..

ha hocam bugün bununla avea hattından 3000 sms vardı... 52 tanesini 2 dakika da gönderdim... Wın 10 kişiye kadar müsade ediyor... 3773 ile 90 kişi denedim.... telefona herkesi kaydetmeyim ama bilgisayardan toplu msj atayım diyenler için süper... Excel kodları mevcut sitelerde.
malum artık operatörler toplu sms işine el attılar. bunun için cihaz ve simlerde düzenleme yapıyorlar...
Operatörlerde henüz düzeltme yapamazlar, çünkü her cihaz özel servisten bile bu hizmeti alabiliyor.
Eski petek çoooook çok iyi oluyor bazen..

mse' Alıntı:
ha hocam bugün bununla avea hattından 3000 sms vardı... 52 tanesini 2 dakika da gönderdim... Wın 10 kişiye kadar müsade ediyor... 3773 ile 90 kişi denedim.... telefona herkesi kaydetmeyim ama bilgisayardan toplu msj atayım diyenler için süper... Excel kodları mevcut sitelerde.
malum artık operatörler toplu sms işine el attılar. bunun için cihaz ve simlerde düzenleme yapıyorlar...
Operatörlerde henüz düzeltme yapamazlar, çünkü her cihaz özel servisten bile bu hizmeti alabiliyor.
Eski petek çoooook çok iyi oluyor bazen..

kullandığıız bir pogram ismini ve adresini paylaşorsanız çok sevinirim..

Geri