web sitemiz

Kodla Büyü
farklı bir tasarım olmuş...
ancak divler etrafındaki çerçeveleri bilerek sanırım yarım bırakmışsınız bu biraz karmala yaratmış gibi... bence bölümleri net çizgilerle ayrıştırın ve ya hepsini birbirine bağlayınız...

evet şekil olsun diye yarım bıraktım. teşekkürler bu konuyu değerlendireceğim.

badem85' Alıntı:
evet şekil olsun diye yarım bıraktım. teşekkürler bu konuyu değerlendireceğim.

tasarım parçası olarak yapmışsını belli ancak aradaki boşluklar karmaşa gibi duruyor... farklı amaçlı bölümler ayrı durması gözü yormaz diye düşünüyorum
kolay gelsin

1-) Sağ tarafta bulunan menüler yoğunluk oluşturmuş onların arasına çizgi çizilerek daha düzenli bir görünüm sağlanabilir.
2-) Sol tarafta bulunan müdürümüzden bölümünü tamamen kaldırabilirsin.
3-) Orta kısımda bulunan haberler kullanışlı olmamış.onun yerine sıra ile haberleri eklersin en son eklene en üstte durur.Ana sayfada toplam 7-8 haber olabilir.Haber resimleri örnek 200*100px gibi haberle bağlantılı mesajı verecek şekilde her haberde standart olarak resimlenebilir.
4-) En altta bulunan kodlama tasarım kısmı Ferhat İlköğretim Okulu | Kurumsal
Copyright © 2012 Kaynak gösterilerek kullanılabilir. şeklide değiştirilebilir.
5-) Bannerda bulunan dünya resmi kaldırılabilir.MEB logosu daha ön plana çıkarılabilir.
6-) Okulun fiziki imkanları, giriş çıkış saatleri,eğitim şekli vs. bilgiler eklenebilir.
7-) Okul Aile Birliği ile ilgili bilgiler bulunabilir.
:cool: Anadolu ve Fen lisesi kazana öğrencilerin isim listesi eklenebilir (yıl, yıl)
9-) Müdür Başyardımcısı yazılabilir, bir kaç imla hata var onlar düzentilebilir.
10-) Daha yumuşak bir yazı fontu tüm sitede aynı özelliklerde kullanılabilir...

Hocam elinize sağlık, "kervan yolda dizilir" Durmak yok yola devam.

elinize saglık;

"Input string was not in a correct format" diye bir hata veriyor hocam yorum yazmak istediğimizde!

bir de bannerdeki okul adına tıklayınca bağlantı yok-kadromuz branşta

1. banner kısmı çok karışık geldi. bence bannerdaki birkaç resmi kaldırsan dağa güzel duracaktır.
2. okul müdürümüzden sanırım okuıl müdürünün isteği üstüne açılmış bir bölüm ama gereksiz durmuş

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. sitemiz tam anlamıyla bitmiş değil. okul müdürü daha yazısını bile vermedi. genel anlamda nasıl olmuş diye fikir almak istemiştim.

Ferhat' Alıntı:
1-) Sağ tarafta bulunan menüler yoğunluk oluşturmuş onların arasına çizgi çizilerek daha düzenli bir görünüm sağlanabilir.
2-) Sol tarafta bulunan müdürümüzden bölümünü tamamen kaldırabilirsin.
3-) Orta kısımda bulunan haberler kullanışlı olmamış.onun yerine sıra ile haberleri eklersin en son eklene en üstte durur.Ana sayfada toplam 7-8 haber olabilir.Haber resimleri örnek 200*100px gibi haberle bağlantılı mesajı verecek şekilde her haberde standart olarak resimlenebilir.
4-) En altta bulunan kodlama tasarım kısmı Ferhat İlköğretim Okulu | Kurumsal
Copyright © 2012 Kaynak gösterilerek kullanılabilir. şeklide değiştirilebilir.
5-) Bannerda bulunan dünya resmi kaldırılabilir.MEB logosu daha ön plana çıkarılabilir.
6-) Okulun fiziki imkanları, giriş çıkış saatleri,eğitim şekli vs. bilgiler eklenebilir.
7-) Okul Aile Birliği ile ilgili bilgiler bulunabilir.
:cool: Anadolu ve Fen lisesi kazana öğrencilerin isim listesi eklenebilir (yıl, yıl)
9-) Müdür Başyardımcısı yazılabilir, bir kaç imla hata var onlar düzentilebilir.
10-) Daha yumuşak bir yazı fontu tüm sitede aynı özelliklerde kullanılabilir...

Hocam elinize sağlık, "kervan yolda dizilir" Durmak yok yola devam.

eksikler giderilecektir:)siteyi ince bir elekten geçirmişsiniz. daha önceki sitemizde sıra sıra haber vardı pek tercih edilmemişti. teşekkürler

aakcakaza' Alıntı:
elinize saglık;

"Input string was not in a correct format" diye bir hata veriyor hocam yorum yazmak istediğimizde!

o bölümün kodlarında sıkıntı var sanırım. şimdi yazabilirsiniz.

sayın hocam sanırım pişman olmuş silmişsin yazdıklarını ama sana yine de cevabımı vericem...
siz hangi akla hizmet o linki oraya koyduysanız ona hizmet tıkladım ben de...sizi ciddiye alıp adabıyla inceleyip yorum yazdık, buna sebep biraz kibar olun bari...

edacomü' Alıntı:
sayın hocam sanırım pişman olmuş silmişsin yazdıklarını ama sana yine de cevabımı vericem...
siz hangi akla hizmet o linki oraya koyduysanız ona hizmet tıkladım ben de...sizi ciddiye alıp adabıyla inceleyip yorum yazdık, buna sebep biraz kibar olun bari...

pişmanlıktan değil yanlış anlamışım yazdığınız mesajı ona istinaden düzeltme yaptım. maşallah gözünüzden de hiç bişey kaçmıyor.

Tasarım olarak hoş bir site. Tamamını inceleme olanağı bulamadım ama galeri.aspx sayfasından, ID parametresi üzerinden sisteme SQL Enjekte edilebiliyor. Güvenlik fonksiyonunuzu kontrol etmenizde fayda var.

Görsel tasarım olarak pek hoşuma gitmedi çünkü her şey iç içe tablolar,bağlantılar,menüler,fotoğraflar ama daha kullanışlı daha sade hale getirebilirsiniz,sitenizi ziyaret eden kişiler aradığını daha hızlı ve kolay bir şekilde bulabilir, genel olarak farklı ve hoş bir okul sitesi tasarımı olmuş,tebrik ederim çok emek harcamışsınız belli oluyor... :+1:

Gördüğüm ufak bir hatayıda söylemeden geçmeyim belki size faydası olur; İletişim bölümünün en altında hep E-Okul bannerleri var ve bağlantılar çalışmıyor... 8)

Ekli dosyalar

• banner.png
    banner.png
    18.7 KB · Görüntüleme: 451
teşekkür ederim emrah hocam. bu arada uyarınız için teşekkürler. düzenleme yapacağım.

girdap08' Alıntı:
Tasarım olarak hoş bir site. Tamamını inceleme olanağı bulamadım ama galeri.aspx sayfasından, ID parametresi üzerinden sisteme SQL Enjekte edilebiliyor. Güvenlik fonksiyonunuzu kontrol etmenizde fayda var.

hocam sadece ID parametresi ile hiçbir sıkıntı yaşanmaz. yeter ki sql için gerekli güvenlik önlemlerini alsın. ki Badem85 hocam bana kaynak kodlarını yolladı. varsa bir babayiğit bu siteye ne enjekte ederse etsin sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum

hocam siteniz çok güzel,tam bir ilköğretim okuluna göre olmuş.
Yalnız farklı fontlar kullanmanız biraz dağınıklığa yol açmış,tek font üzerinde çalışarak bunu toplarsanız daha da göze hitap edeceğini düşünüyorum.

Geri