win32.onlinegames virüsü

Kodla Büyü

ERHAN

Üye
Arkadaşlar okuldaki bilgisayarlara yukarıdaki virüs bulaşmış ve çok lanet bi virüs daha önce karşılaşan oldu ise nasıl temizledi. nod 32 fayda etmiyor kasperskyle siliyorum ama tekrar geliyor. Acil yardım lütfen::::... :cry:

Dos ortamından taratın hocam. Hiren's boot cd'yi forumda aratın. Bo cd imajını indirip bir cd'ye nero ile yazdırın. Bu cd'den bilgisayarı açıp antivirüs araçlarından ntfs partitionları dos ortamında taratabilirsiniz.

Arkadaşlar bu virüsle benimde başım belada kurtulumadım bi türlü,üstelik öğretmenler odasındaki bilgisayarda ve baya doküman var ve bana c,d yi açtırmıyor..
Hiren i denedim,tarattım ama bulamadı bile,nod ise habire uyarı veriyo ama silmiyor.Yardımınıza ihtiyacım var..Şimdiden teşekkür ederim.

antivir yada kaspersky siliyor ama virüs kendini kopyalayıp tekrar türüyor ben dracula ile sildim. bu virüs bu ara heryerde var zaten...nod işe yaramıyor. aslında kesin çözüm format ama dökünalar var ise o zaman durum biraz daha karışık sayılır.

Evet aynı sorun bended var dracaula, norton, kasper hiçbiri fayda etmiyor. Taratıyosun buluyo, siliyo ama yine geliyo. Ağ bağlantısı olan diğer bilgisayarlardan da hemencik geliyor. Çözümü bulan varsa ve paylaşırsa iyi olur

CHKDSK yaptım ben ve kasperskyla sildim düzeldi. Bu virüs System32 içindeki dosyalara da zarar veriyor. O yüzden mutlaka CHKDSK yapmak gerekiyor. 600 e yakın virüs buldu kaspersky. Format atmadan da halledilebilir.

jasminbote' Alıntı:
arkadaşlar bu virüsü nasıl halledicez.yardım edin.kasper ikide bir uyarı verip duruyor.ama silemiyor

hocam bügün aynı sorunla karşılaştım ben sildim kaspersky

taratırken buluyorya hocam taramayı durdurun virüz üstünde sağ tıkla sil seceneği var yada temizle yapıp arındırabilirsiniz ben sildim :+1: :+1: :+1:

Bu sorun virüsle alakası yok arkadasalar , tamamiyle windows un acıklarıyla alakalı , aynı sorunu bende cafemde yasadım , flash player ı uninstal edın sonra microsoft un sitesınden bununla ılgılı yamayı ındırın sonra flash player ın son versıyonunu kurun .. Onlinegames ve murlo marlware sorununuz çözülsün...

Geri