Windows 10 bilgisayarı akıllı tahtaya yansıtmak

Kodla Büyü

f_dogan76

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kıymetli arkadaşlar.
Öğretmen bilgisayarına format attıktan sonra, Bilgisayar ekranını akıllı tahtaya hdmı kablosu ile yansıtmaya çalıştığımızda bilgisayarın çözünürlüğü düşüyor. Hdmı kablosunu çıkarıp bilgisayarı yeniden başlatınca çözünürlük normal oluyor.
Format öncesinde böyle bir şey yoktu. Ne yaptıysak çözünürlük sorununu çözemedik. Ne tür bir ayar yapmamız lazım. Bilgisayar Windows 10

Yansıtınca ekran çözünürlüğü ayarına girin. 1. Ve 2. Ekran çözünürlüklerini ayarlayın. Artık çözünürlüğünüz hep o şekilde olacaktır.

Kıymetli arkadaşlar.
Öğretmen bilgisayarına format attıktan sonra, Bilgisayar ekranını akıllı tahtaya hdmı kablosu ile yansıtmaya çalıştığımızda bilgisayarın çözünürlüğü düşüyor. Hdmı kablosunu çıkarıp bilgisayarı yeniden başlatınca çözünürlük normal oluyor.
Format öncesinde böyle bir şey yoktu. Ne yaptıysak çözünürlük sorununu çözemedik. Ne tür bir ayar yapmamız lazım. Bilgisayar Windows 10
Format sonrası ekran kartı driver ı görmemiş olabilir. Driver yüklemek gerekebilir hocam

Yinele seçeneğini değil uzatı seçin ayarlarda 2 ekran çıkar. İki ekranın çözünürlüğünü ayarlayabilirsiniz.

Yinele yaparsanız iki ekran tek ekran gibi olur. Çözünürlüğü ayarlayınca ikisi de aynı oluyor.

Ben her iki ayar içinde çözünürlüğü ayarlarım sonra hep o çözünürlükte olur görüntüm.

Son düzenleme:
Yinele seçeneğini değil uzatı seçin ayarlarda 2 ekran çıkar. İki ekranın çözünürlüğünü ayarlayabilirsiniz.

Yinele yaparsanız iki ekran tek ekran gibi olur. Çözünürlüğü ayarlayınca ikisi de aynı oluyor.

Ben her iki ayar içinde çözünürlüğü ayarlarım sonra hep ı çözünürlükte olur görüntüm.
Okula gidince bakayım hocam

Ben her iki ayar içinde çözünürlüğü ayarlarım sonra hep o çözünürlükte olur görüntüm.
Çözünürlük işini bir şekilde hallettik lakin şimdi de akıllı tahtadaki görüntü, tam ekran olarak gelmiyor, yani görüntü akıllı tahtanın ekranına göre küçük geliyor. Bilgisayardaki görüntü ise ekrana sığacak şekilde geliyor.

Çözünürlük işini bir şekilde hallettik lakin şimdi de akıllı tahtadaki görüntü, tam ekran olarak gelmiyor, yani görüntü akıllı tahtanın ekranına göre küçük geliyor. Bilgisayardaki görüntü ise ekrana sığacak şekilde geliyor.
İkisinde de aynı çözünürlüğü yapın hocam. İlk başta iki ekranda da çözünürlük farklı geliyor ilk kurulumda

Her iki ekranında çözünürlüğü aynı hocam fakat yine de görüntü akıllı tahtanın ekranına küçük geliyor.
O zaman hocam çözünürlük tahtaya küçük geliyor. Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin.

Aygıt Yöneticisinde Görüntü Bağdaştırıcılar kısmında Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı yazıyorsa ekran kartını tanımamış demektir. Uygun sürücüyü kurun düzelir.

Geri