windows bu kablosuz bağlantıyı yapılandıramıyor

Kodla Büyü

recepata

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ağları görmek için bastığımda ,
Kod:
Windows bu kablosuz bağlantıyı yapılandıramıyor
Bu kablosuz bağlantıyı yönetmek için başka bir program etkinleştirdiyseniz, o yazılımı kullanın.

Windows'un bu kablosuz bağlantıyı yapılandırmasını istiyorsanız, Kablosuz Sıfır Yapılandırma (WZC) hizmetini başlatın. WZC hizmetinin başlatılmasıyla ilgili daha fazla bilgi için, microsoft.com Web sitesinde Microsoft Bilgi Tabanı'ndaki 871122 numaralı makaleye bakınız.

şeklinde hata çıkıyor.
Driver yüklü, kaç kere kaldırıp yükledim.
wireless açık durumda,
kala kaldım öylece, bişey yapamıyorum,

http://www.erenet.net/modules.php?file= ... ums&t=4449
burada bir çözüm göstermişlre ama, hizmeti durduramıyorum, başlatamıyorum.

Driver'ı doğru kurduğunu düşünüyorsan, driver çakışması olabilir. Ya da nadiren de olsa Eset gibi bir virüs programı onun driverını silmiş olabilir. Driver ı kaldırıp tekrar kurmayı dene. O da olmazsa format'a kadar yolu var bence hocam

recepata' Alıntı:
arkadaşlar ağları görmek için bastığımda ,
Kod:
Windows bu kablosuz bağlantıyı yapılandıramıyor
Bu kablosuz bağlantıyı yönetmek için başka bir program etkinleştirdiyseniz, o yazılımı kullanın.

Windows'un bu kablosuz bağlantıyı yapılandırmasını istiyorsanız, Kablosuz Sıfır Yapılandırma (WZC) hizmetini başlatın. WZC hizmetinin başlatılmasıyla ilgili daha fazla bilgi için, microsoft.com Web sitesinde Microsoft Bilgi Tabanı'ndaki 871122 numaralı makaleye bakınız.

şeklinde hata çıkıyor.
Driver yüklü, kaç kere kaldırıp yükledim.
wireless açık durumda,
kala kaldım öylece, bişey yapamıyorum,

http://www.erenet.net/modules.php?file= ... ums&t=4449
burada bir çözüm göstermişlre ama, hizmeti durduramıyorum, başlatamıyorum.
Çözüm yolu;

Denetim Masası-->Yönetimsel Araçlar--->Hizmetler--->Kablosuz Sıfır Yapılandırma(sağ tıklayıp özellikler)---> Başlangıç türü "OTOMATİK", Hizmet Durumu "BAŞLAT" şekline getirin ve olsun bitsin :D

Ayrıca aşağıdaki check işaretini de atın
adszcfc.jpg

formatlık bır durum yok sag alt kosede kablosuz aygıtı ıcın yuklmeıs oldugunuz programın sımgesını goreceksınız buyuk ıhtımalle rlınk R seklınde uzerıne sag basarak kablosuz ag ayarı ıcın wındowsu kullan secenegını semen yeterlı olacaktır

adiyif' Alıntı:
formatlık bır durum yok sag alt kosede kablosuz aygıtı ıcın yuklmeıs oldugunuz programın sımgesını goreceksınız buyuk ıhtımalle rlınk R seklınde uzerıne sag basarak kablosuz ag ayarı ıcın wındowsu kullan secenegını semen yeterlı olacaktır
Evet aslında sadece bunu yapmanız lazım. Modeminiz ya da harici wlan'ınız varsa onun üreticisinin kablosuz ağ yöneticisi kullanılıyor, bunun ayarını değiştirmeniz lazım. Görev yöneticisinden o simgeyi bulup sağ tııklayıp "kablosuz sıfır yapılandırma(windows)" seçmeniz gerek.

Geri