Windows7′de Kablosuz İnternet Şifresini Gizlemek

Kodla Büyü

mutlucan

Süper Üye
Süper Üye
okul internetini wireless olarak da kullanıyoruz.
haliyle şifrenin öğrencilerin eline geçme ihtimali artıyor.(açık unutulan bilgisayarlar vs.)
şifrenin öğrencilerin eline geçmesini engellemek için kullandım..
sizlerin de işine yarayacağını düşündüm.
buyrun..
Kod:
Windows 7′de kablosuz ağ şifresini; kablosuz internetin güvenlik özelliklerine girdiğinizde “Karakteri Göster” kutucuğunu işaretleyince görebiliyoruz. Ancak bazen bu güvenlik açıklarına neden olmaktadır. Özellikle ortak kullanılan ağlarda(okul, kurs gibi), istemediğiniz kullanıcılar bu yöntemle ağ şifrelerinizi öğrenebilir. Bunu önlemenin birkaç yöntemi var. Biz kayıt defteri üzerinde işlem yaparak bunu engelleyeceğiz. 
Adım – 1 – Çalıştır’ı Açıyoruz.
İlk olarak Windows + R tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır’ı açıyoruz ve “regedit” yazıyoruz. Kayıt defterine ulaşmış oluyoruz.
Adım – 2 – Gerekli Menüyü Açıyoruz
Kayıt defterinde “HKEY_CLASSES_ROOT” seçeneğine gidiyoruz.
Adım – 3
Kayıt defterinde açılan listeden “AppID” seçeneğini buluyoruz ve içine giriyoruz.
Adım – 4
Açılan seçeneklerden “{86F80216-5DD6-4F43-953B-35EF40A35AEE}” bölümünü seçiyoruz ve sağ tarafta 3 değerin girilmiş olduğunu görüyoruz.
Sonuç olarak Kayıt Defterinde girdiğimiz değerler sırasıyla şöyle oldu : “HKEY_CLASSES_ROOT\AppID\{86F80216-5DD6-4F43-953B-35EF40A35AEE}”
Adım – 5
“{86F80216-5DD6-4F43-953B-35EF40A35AEE}” seçeneğini sağ tıklıyoruz ve İzinler’e gidiyoruz.
Adım– 6
Gelişmiş butonunu tıklayıp sahip menüsünü açıyoruz.
Adım – 7
Burada “Nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahipliğini değiştir” sekmesini seçiyoruz ve uygula diyoruz. Ardından tamama basıp çıkıyoruz buradan.
Adım – 8
Grup ya da kullanıcı adları kısmında ekli olan grup veya kullanıcıları kaldırıyoruz. Tamam’ı seçip buradan da çıkıyoruz.
Adım – 9
Kayıt defteri ekranına geri döndüğümüzde sağ tarafta bulunan 3 değerin silindiğini sadece 1 tanesinin kaldığını göreceksiniz. Kayıt defterini kapatıyoruz ve işlemimizi bitiriyoruz..

Teşekkürler hocam. Güzel paylaşım. İşi bilenler kayıtlı şifreyi her türlü bulabilir. Fakat bu da güzel bir önlem.

arkadaşlar bunu otomatik hale getiren bir kod veya program olabilir mi?

hep wifi şifresini hacklemek istemişimdir.zevkine tabi...çocuklar hecker oluyormuş :scared: hadi arkadaşlar otlanalım :mrgreen:

Geri