Wireless İnterneti Ethernet Üzerinden Paylaştırma Yardım?

Kodla Büyü

amedyan

Üye
Okulumuzun iki bina arası çok uzak olduğu için ek binaya internete bir A.Point ve USB Wireless ile bağlanıyoruz. Ancak bu binada bir bilgisayarda internetimiz oluyor. Bu bilgisayardaki kablosuz interneti ethernet kartı üzerinden başka bir A.Point ile kablosuz olarak paylaşmayı düşündük. Kablosuz ağı paylaşma açınca PC lan ağına otomatik olarak 192.168.0.1 adresini atıyor ve A.Pointle bağlantı kuruluyor. Laptop ile bağlanınca 192.168.0.... gibi bir İP ile internete giriyoruz. Ama laptopu yeniden başlatınca 192.168.0.... gibi ip adresi ile bağlanması gerekirken yine 192.168.1.... ile bağlanıyor ve sınırlı bağlantı uyarısı çıkyor. Sabit 192.168.0.... ip numarası vererek bağlanınca Laptop ile PC birbirine bağlanıyor ama Laptop internete girmiyor. Başka laptoplarda denedik ilk seferde internete giriyoruz yeniden başlatınca yine internete giremiyoruz. Nerede yanlış yapıyorum anlamadım, yardım edecek arkadaş var mı ?

Hocam belki kafam dalgın diyedir ama yazdığınızdan anlamadım. Daha net anlatırsanız yardımcı olmak isterim. Okulumda modem + 2 acess point ile interneti dağıttım. şuanda sorun yok.

Okulun iki binası neredeyse 500 mt. İnternetin olduğu binaya fazladan 1 acess point koyduk ek binadaki 1bilgisayara Yüksek Güçlü Kablosuz USB Adapter aldık (ek binada sadece 1 PC de interetimiz oluyor) Bu bilgisayarın ethernet kartını kulanarak interneti diğer bilgisayarlara veya öğretmelerin laptoplarına dağıtmak istedim yukarıda anlattığım sorunla karşılaştım.

Geri