Wireless sorunu

Kodla Büyü

ercrah

Aktif Üye
kurumda asus marka laptopumuz var. geçen hafta bir sorn yokken bu hafta kurumdaki iki farklı adsl hattınada bağlanmıyor. ağ listesinde görüntülenmiyor ağlar. çevredeki daha uzak olan ağları görüyor. ama yakındaki bizim ağı görmüyor ve dolayısıyla nete giremiyoruz. yazılımsal bir sorun olabilir diye geri yükleme yaptım. wireless adaptörü olan başka pc ile yanyana getirip denedim masaüstü bağlanrken laptop ağı bulamıyor.

sorunu çözemedim anlayacağınız.

bir bilen varmıdır???

Modeme ayar çektiniz mi mod (b,g,n) kanal (1,2,3...11) bu ayarlarla oynama yaptınız mı? Sorun buradan kaynaklanabilir kontrol edin derim.

alındığından beri herhangi bir mod, kanal ayarı yapılmadı modeme. zaten geçen hafta bi sorun yoktu...

benim asusta da oluyordu böyle durumlar sürücüleri güncelleştirdikten sonra hallettim. driver genius tarzı bir programla güncelle belki senin sorununda ortadan kalkar.

#hasarı hocam başka bilgisayarlar bağlanıyor modem ile ilgili birşey oluğunu sanmam.

#abayandur hocam onu bi deneyeyim. sonuçları yazarım...

geçenlerde de bizim modem sadece bir bilgisayarın bağlanmasına izin veriyordu. Bunun çözümü resetlemektir. Düzelmezse de filtreleme özelliklerini bi kurcula derim..

resetledikten sonra modemin internet ayarlarını yaparken bir problem olmuş olabilir hocam. (yanlış şifre vs.)

sorun çözüldü arkadaşlar eleman mb hattından yasak sitelere girmek için dns ayarı yapmış. nedenini anlamadım ama iptal adince çalıştı.

Geri