XIBO SERVER ve WAMP Kurulumu...

Kodla Büyü
BaRBaRYaN' Alıntı:
uyurgezer' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
uyurgezer' Alıntı:
Kurulumu sil baştan C üzerinde yaptım, sorunsuz tamamlandı. :)
..
eskiler boşa dememiş öğrenmek talit etmekle başlar diye :)
sonra istediğin değişiklikleri yaparsın kendince...
güle güle kullan hocam
..

Not : Ben Xibo yu burdaki dökümanları hazırlamak dışında bir daha kullanmadım ;)

sabrınız için teşekküre ederim hocam

Not: bir de layout düzenlemesini de halledip yayına koydum mu bu donem benden iyisi yoktur heee
..
hocam LAYOUT işine biraz kasın. yapamazsanız haber verin. xibo kurar o işi de hallederim tam olur..

siz hiç eksik olmayın hocam :) ingilizce bir doküman buldum xibonun sitesinde, onu kurcalayayım, yardımcı olacak gibi, umarım sizi xibo kurmak mecburiyetinde bırakmam

uyurgezer' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
uyurgezer' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
uyurgezer' Alıntı:
Kurulumu sil baştan C üzerinde yaptım, sorunsuz tamamlandı. :)
..
eskiler boşa dememiş öğrenmek talit etmekle başlar diye :)
sonra istediğin değişiklikleri yaparsın kendince...
güle güle kullan hocam
..

Not : Ben Xibo yu burdaki dökümanları hazırlamak dışında bir daha kullanmadım ;)

sabrınız için teşekküre ederim hocam

Not: bir de layout düzenlemesini de halledip yayına koydum mu bu donem benden iyisi yoktur heee
..
hocam LAYOUT işine biraz kasın. yapamazsanız haber verin. xibo kurar o işi de hallederim tam olur..

siz hiç eksik olmayın hocam :) ingilizce bir doküman buldum xibonun sitesinde, onu kurcalayayım, yardımcı olacak gibi, umarım sizi xibo kurmak mecburiyetinde bırakmam
..
ayıp ettin hocam. kurarız dert değil...

barbaryan hocam en sounda size bu xiboyu kurdurucam gibi görünüyor :) şimdi layout düzenlemesini çözdüm gibi ancak bunu nasıl yayınlayacagımı bilmiyorum. bilgisyarımı ilk acıldığında masaüstü gorundukten sonra siyah ekranda XİBO yazısı çıkıyor. peki benim düzenlediğim pano tasarımının ekranda görünmesini nasıl sağlayabilirim.

uyurgezer' Alıntı:
barbaryan hocam en sounda size bu xiboyu kurdurucam gibi görünüyor :) şimdi layout düzenlemesini çözdüm gibi ancak bunu nasıl yayınlayacagımı bilmiyorum. bilgisyarımı ilk acıldığında masaüstü gorundukten sonra siyah ekranda XİBO yazısı çıkıyor. peki benim düzenlediğim pano tasarımının ekranda görünmesini nasıl sağlayabilirim.
..
dert değil hocam. fırsat bulduğum ilk arada birda layout oluşturmayı anlatırız. konu tamamlanmış olur :)
..
Hangi clint ta hangi layout u aktif edeceğine dair bir menu olması gerekiyordu.

hocam her türlü desteğiniz için sağolun. xibo ile ugrasmaktan vaz gectim powerpoıntte olusturacam sunumu koyacam aksın dursun, hic gerek yok zamanımı harcamaya, bu bile çok bazı okullara, tekrar sağolun

uyurgezer' Alıntı:
hocam her türlü desteğiniz için sağolun. xibo ile ugrasmaktan vaz gectim powerpoıntte olusturacam sunumu koyacam aksın dursun, hic gerek yok zamanımı harcamaya, bu bile çok bazı okullara, tekrar sağolun
..
bende sanal makinaya wamp kuruyordum :)

BaRBaRYaN' Alıntı:
uyurgezer' Alıntı:
..
başladığınız işi yarım bırakmayın hocam :), paylaşımınız mutlaka bir arkadaşımızın işine yarayacaktır. son zamanlarda çok moda oldu galiba bu dijital pano..

uyurgezer' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
uyurgezer' Alıntı:
..
başladığınız işi yarım bırakmayın hocam :), paylaşımınız mutlaka bir arkadaşımızın işine yarayacaktır. son zamanlarda çok moda oldu galiba bu dijital pano..
..
hocam ben ilk araştırdığımda 2010 gibiydi sanırım. buraya konuyu yazalı 1 yıl olmuş :) ara ara oluyor bu akımlar...

Xibo kullanan sayısı biraz arttı galiba, en azından bir kaç kişi kullanıyor :) Ben kurduğumda program 1.2 sürümündeydi hala onu kullanıyorum, fakat sitesinde 1.4 sürümü yayınlanmış. Ekteki de benim ekrandan bir görüntü.

Ekli dosyalar

• screenshot.jpg
    screenshot.jpg
    465.4 KB · Görüntüleme: 1,844
birkan' Alıntı:
Xibo kullanan sayısı biraz arttı galiba, en azından bir kaç kişi kullanıyor :) Ben kurduğumda program 1.2 sürümündeydi hala onu kullanıyorum, fakat sitesinde 1.4 sürümü yayınlanmış. Ekteki de benim ekrandan bir görüntü.
..
hocam vaktin olursa. LAYOUT oluşturma ve timeline kullanma ile ilgili bir döküman hazırlarsan bence kullanımı daha da artacaktır...

selam konusu hortlatsam ne olur cms client guncellemiyor kendini fikri olan varmı. yada geçmi guncelliyor kendini programı kapatıp acınca guncelleme oluyor
yoksa olmuyor

serkansgrl' Alıntı:
tamamıyle ücretisz istediğim kadar client kurabilirmiyim
.
bir okula kurabileceğiniz kadar sayıdaki client ı rahatlıkla kaldırır.

daha önceki GÜNCELLEME sorunuza da gelecek olursak; kullanmayalı uzun zaman oldu ama client ayarlarını yaparken güncelleme ile iligli bir ayar vardı diye hatırlıyorum.

BaRBaRYaN' Alıntı:
serkansgrl' Alıntı:
tamamıyle ücretisz istediğim kadar client kurabilirmiyim
.
bir okula kurabileceğiniz kadar sayıdaki client ı rahatlıkla kaldırır.

daha önceki GÜNCELLEME sorunuza da gelecek olursak; kullanmayalı uzun zaman oldu ama client ayarlarını yaparken güncelleme ile iligli bir ayar vardı diye hatırlıyorum.

selam okul için değil amaç ben max 50 tame client kurmak istiyorum 50 yoktur ama yakındır

hocam değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim. dosyaları indirdim xibo yu kurdum fakat giriş yaptığımda aşağıdaki resimdeki gibi boş bir ekran geliyor. acaba burda eksik olan ne, ya da nasıl bir ayarlama yapmam gerekiyor. bu arada windows 10 kullanıyorum. teşekkürler

düzenleme 17.12.2016 : xibo nun yeni sürümünü yükleyince problem ortadan kalkıyo arkadaşlar

Ekli dosyalar

• xibohata.png
    xibohata.png
    31 KB · Görüntüleme: 461
yeni sürümde sıkıntı çıkmadı kardeşim sağol, zaten xibo da yapmadım panoyu. html, css, javascript kullanarak yaptığımız google eklentisini kullanıyoruz.

Geri