xp de projeksiyon bağlantı sorunu acil yardım

Kodla Büyü
arkadaşlar okulumuzda benq projeksiyon cihazına laptop bağladı bir öğretmen arkadaşımız laptop da işletim sistemi xp projeksiyon cihazını açtığımızda kaynak algılanıyor diyor algılıyor windows başlama ekranı görünüyor sinyal aranıyor diyor ve tam masaüstünü gösterecekken sinyal yok diyor
ekran çözünürlüğünü en düşük yaptım olmadı fn+f4 'e bastım hiç bir değişiklik yok zaten tuşa basınca hiç bir pencere gelmiyor birde şunu denedim
özellikler ayarlar kısmında 2. monitör kısmını seçtim ve bazı ayarlar yaptım oda olmadı
son yaptığım yol doğru gibi geliyor bana ama bi yerde hata mı yapıyorum acaba o kısımda tam olarak nasıl bi ayar yapılacak söyleyebilirmisiniz yarın kesinlikle çözmem gerek yardım ederseniz sevinirim

hocam ekran kartınıza göre nvidia ya da ati nin sağ altta simgesi varıdır ordan girin clone seçin ve iki ekranda aynı görüntüyü alın...

peki bu simge normalde görünüyo mu ben hiç görmedim ya da dikkat etmedim yada projeksiyon bağlı iken mi görünüyo yani yarın okulda denediğim zaman sağ altta simge görünmezse ne yapacam kesin görünüyo yani demi

yada masaüstünde fareye sağ tıkla, "Nvidia control panel veya ATI catalyst control"den gelişmiş ayarlara girin, clone seçin ve iki ekranda aynı görüntüyü alın...

Ekran kartlarının gelişmiş yazılımlarının yüklü olması gerekiyor. Bazı bilgisayarlarda bu yazılımlar yüklü olmayabiliyor, masaüstünde sağ tıkladığımızda özellikler penceresinde Nvidia control panel yada Ati catalyst control bölümü çıkıyorsa buradan gerekli ayarlamayı yapıyoruz. Eğer bu dediğim kısım yoksa ekran kartının markasını öğrenip sitesinden indirip kuracaksın.

Geri