Xperia Z(tavsiye telefondur)

Kodla Büyü

btnotlari

Süper Üye
Süper Üye
Bu rekabete katılan Sony 2013 yılında çıkaracağı Xperia Z ürünü ile adından uzun bir süre söz ettirecek bence. Telefonu genel olarak özetlemek gerekirse biraz iPhone, biraz samsung, biraz HTC yani hepsinin bence yapmak isteyeceği özellikte ve tasarımda olmuş. Bence diğer şirketlerin kıskanacağı bir telefon ve alınası bir akıllı cep.

Özellikler :

İlk olarak işlemci ile başlayalım: Qualcomm Snapdragon S4 Pro 1.5GHz 4 Çekirdekli bir işlemci kullanılmış.
Adreno 320 GPU ve 2GB Sistem Belleği|16 GB Dahili Depolama Alanı
5 inCH 1920*1080 Full HD TFT Kapasitif Ekran | 441 ppi
Micro SD Kart Slotu ile 32 GB’a kadar yükseltilebilen hafıza
13.1 MP Exmor RS Dijital Kamera
1920*1080 Full HD 30 Kare/sn HDR video kaydı
Ekran oranı 139*71*7.9mm /149G
1 Metraya kadar su geçirmez | Toz geçirmez
Bluetooth 4.0 | Wi-Fi 802.11 b/g/n
NFS|DLNA| Kablosuz görüntü aktarımı
Stereo FM Radyo| Clear Audio Ses Teknolojisi
Son olarak batarya: 2330 mAh Saat batarya ile 40 Saat Müzik|11 Saat konuşma

Kaynak : http://www.btnotlari.net/sony-xperia-z-tum-ozellikleri/

Tanıtım videosunu izlemek isterseniz :

http://www.youtube.com/watch?v=ikTd9g6M9mA

http://www.youtube.com/watch?v=AbQGIb4Af6o

birde zl si var pek iyi değil-arka kapağı filan, Z tek tercih olsun

http://www.youtube.com/watch?v=caPp2-ciLag

tel ile alakalı merak ettınız arayüzler, özellikler

http://www.youtube.com/watch?v=zkksY-J0Jf4

Çıksın alacam diyen yok mu .
Birkaç resim :

xperia-z-black-1240x840.png

xperia-z-gallery-01-1240x840-9634ddeb13530feecff7521a55e8afd0.png

xperia-z-gallery-03-1240x840-7ecd093f3b661a91374d8ea94bfa2806.png

fiyatına bakmak lazım hocam.ben öyle çok farklı bir özelliğini de göremedim...

Kullanmak isteyen çok fiyatı ne kadar bu önemli. Telefon kralda olsa 500 TL den sonra bana yaramaz.

su geçirmez ve düştüğünde kırılmaması için gerekli teknoloji kullanılmış. şahsen kendim ve kardeşim için bu telefonu merakla bekliyorum. martta çıkacakmış muhtemelen ilk fiyatını 1800 TL civarı veya üstü olur ibime geliyor

hasari' Alıntı:
Kullanmak isteyen çok fiyatı ne kadar bu önemli. Telefon kralda olsa 500 TL den sonra bana yaramaz.

500 çok hocam in aşağı :D parayı sokaktan mı topluyoruz :D

hasari' Alıntı:
hocam o zaman siz uzak durun :) hocam walla artık tel piyasası böyle ozellıkle androidlere vermıcen gercekten ram'ı 1 den 2 yapıo donanım degısıo sadece ıcındekı yazılım aynen devam pek yenılık yok o yuzden andrıd teller ıcınde 1 numara dedınız tel sıze gore hangısıyse onu almanızı tavsıye ederım. Ama bu kez sony yapmıs bence iphone 5 ten de umdugumu bulamadım ıcın buna yoneldım sımdılık ıyı bır fıyat 2000 bın asağısı olursa almayı dusunuyorum

btnotlari' Alıntı:
hasari' Alıntı:
hocam o zaman siz uzak durun :) hocam walla artık tel piyasası böyle ozellıkle androidlere vermıcen gercekten ram'ı 1 den 2 yapıo donanım degısıo sadece ıcındekı yazılım aynen devam pek yenılık yok o yuzden andrıd teller ıcınde 1 numara dedınız tel sıze gore hangısıyse onu almanızı tavsıye ederım. Ama bu kez sony yapmıs bence iphone 5 ten de umdugumu bulamadım ıcın buna yoneldım sımdılık ıyı bır fıyat 2000 bın asağısı olursa almayı dusunuyorum
Cihaz değişiyor fiyatı artıyor yaptıkları iş aynı. Eğer para varsa bu zevke para verilebilir çokta ihtiyaç olarak görmüyorum. Biraz daha ucuzlarsa bir tane alabilirim ama dokunmatikler de rehberi kullanmak ve mesaj yazmak işkence özellikle araç kullanırken. Alırsanız şimdiden güle güle kullanın zümreme yakışır. :)

omd' Alıntı:
hasari' Alıntı:

En dandik telefon 200 TL'den başlıyor. Telefon vergileri artırılmadan önce az buçuk telefon alınabiliryordu şimdilerde cihazdan çok vergiye para gidiyor. Kaçak telefonlar ucuz, onlarında kapanma riski var. :)

Gerçekten vergiye çok para gidiyor. Mesela iphone 5'in amerikadaki 16 GB'lık kontratsız modeli 649 $ aşağı yukarı TL'ye çevrilirse 1100 TL civarı yapıyor. Türkiye'deki satış fiyatı 2100 TL civarı arada nerdeyse iki kat fiyat çıkartıyorlar.

hasari' Alıntı:
omd' Alıntı:
hasari' Alıntı:

En dandik telefon 200 TL'den başlıyor. Telefon vergileri artırılmadan önce az buçuk telefon alınabiliryordu şimdilerde cihazdan çok vergiye para gidiyor. Kaçak telefonlar ucuz, onlarında kapanma riski var. :)
200-250'de çok ama idare edicez artık.

seventyseven' Alıntı:
omd' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
2000 civarı girecek piyasaya büyük ihtimalle...
benim yeni aldığım masaüstü 17xx lerde hocam napıyosun :D Kalbime inecek bak!

hocam sizi tanımıyorum ama yazdıklarınızda ciddi iseniz bu kadar düşmeyin derim...öğretmenleri yere sermeyin...

O kadar para telefona verilir mi hocam insaf et :D Adamla dalga geçerler.

harika telefon ama memur bütçesini aşar...fiyatı 1000 tl yi aşmasın bak o zaman alınır işte :)

Ben 2 hafta once Nexus 4 aldim ve son derece memnunum. Xperia z de aklimdaydi fakat ekran ve kamera disinda beklemeye değecek fazla bir artisini göremedim

btnotlari' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Hocam çıkmadan önce de iphone 5'i bekliyordun almak için bence sen bunu da almassın :))

Geri