Yıkılasın israil enkazını göreyim, sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim!

Kodla Büyü
H

hamzali

Misafir
İsrail, Filistin'de bir hastaneyi vurdu ve ölü sayısı 500'e yakın.

Savaşın da bir hukuku olur ama bunlarda savaş hukuku denen bir şey yok. Bunlar insanlıktan çıkmış ucube bir yaratık hâline gelmişler. Yıllardır yaptıkları zulmü her geçen gün artırarak sürdürüyorlar.

Allah'a laneti bunların ve bunun gibi nice zalimlerin üzerine olsun. Rabbim el-Kahhar ismiyle kahr-u perişan eylesin bu insanlık dışı mahlukları.

Mazlumun dünyasında kıyamet koparken, zalime yatağında rahatlık verme Allah'ım. Amin.

Ninnilerle uyutulması gereken bebeklerin, silahlarla susturulduğu bir dünyada susmak alçaklıktır!
Muhsin Yazıcıoğlu (Allah rahmet eylesin.)

Ekli dosyalar

• images.png
    images.png
    21.7 KB · Görüntüleme: 8
Belki 15 yıl önce eklediğim profil fotoğrafı Filistin'den, direnişin bir sembolü, Müslümanlar olarak adımızdan öyle uzaklaşmışız ki bu işgale, bu zülme hala engel olamamışız. Yol açık olsa şerefle şehadete yürünür buradan... Sadece maddi yardım yapmak üzerimizdeki sorumluluğu kaldırır mı dersiniz?..

Rabbim kardeşlerimize, bizlere ve yöneticilerimize feraset versin ve imanımızı artırsın.

2 milyar Müslüman bekliyor.Toplantilar, kongreler devam ediyor.Herkes birleşip Akdenizden buraya hastane gemileri, yolcu gemileri yanastirsa.

Halkın evi yok oldu.Mecburen okul ve hastanelere sığınıyor.Neyi bekliyor 2 milyar Müslüman?2,5 milyon insanı nereye sigdiramiyorsunuz Allah aşkına?
Benim yaşadığım 1 şehirde sadece kayıtlı 155 bin Suriyeli var.

Aynen hocam, katılıyorum size. Bugün müslümanlarla dolu bir kıtada, bir avuç eşkiya, Filistinli kardeşlerimize zulmediyorsa, bunun suçlusu israilli canavarlar olduğu kadar sorumlusu da biz müslümanlarız.

Müslümanlığımızı hakkıyla yaşayamadığımız içindir bu olanlar. Herkes kendi derdine düşmüş maalesef. Alem-i İslam'ın derdiyle dertlenmeyişimizden arkadaşlar.

Allah hepimizi uyandırsın inşaallah. Üzerimizdeki bu miskinliği, ölü toprağını alsın üzerimizden, birlik ve beraberlik şuuru nasip etsin hepimize.

Dua silahımıza sarılmayı ihmal etmemek lazım. Rabbim (C.C.) tez zamanda bu belayı def eylesin Filistinli kardeşlerimizin üzerinden.

O canavar israillileri de kahretsin, rezil rüsva eylesin. Bu yaptıkları sonları olsun inşaallah.

2 uçak gemisi geldi.Hamas hemen esir bıraktı.Gazzede her yer yıkılıyor.Ramallahta hiçbir panik yok.

Son düzenleme:
Rabbim kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Görüntüler çok kötü .çocukları gördükçe için parçalanıyor.

Söylediklerinizin tamamına katılıyorum ayrıca İsrail katil bir devlettir. Ölen çocuklara çok üzülüyorum. Bu konuyu açan ve destek verenler dahil iyi niyetinden şüphe etmediğim çoğu insan için söz meclisten dışarı diyorum ve ekliyorum; "keşke biraz da Doğu Türkistan için duyarlılık yapılsa" diyorum. İsrail katil evet ama Çin değil mi?

Söylediklerinizin tamamına katılıyorum ayrıca İsrail katil bir devlettir. Ölen çocuklara çok üzülüyorum. Bu konuyu açan ve destek verenler dahil iyi niyetinden şüphe etmediğim çoğu insan için söz meclisten dışarı diyorum ve ekliyorum; "keşke biraz da Doğu Türkistan için duyarlılık yapılsa" diyorum. İsrail katil evet ama Çin değil mi?
Dualarımız dünyanın dört bir yanında zulüm gören müslüman kardeşlerimize hocam. Ve kalben olan buğzumuz zalimlerin cümlesine. Zalimlerin cümlesi kahrolsun, rezil rüsva olsun, perde perişan olsun. Ve bir gün olacak da inşaallah.

Şu süreçte dünyaya örnek olan tek ülke Türkiye'dir evvel Allah. Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan'dır. Eminim ki 85 milyon Türkiye'de oraya gitmek isteyen nice yiğitlerimiz, kahramanlarımız vardır. Gönülden inanıyorum. Devletimizin yöneticileri de bir çok şeyi yapmak istiyorlardır belki ama ne bileyim, bizim bilmeyip de onların bildikleri şeyler vardır ki belli bir noktadan öteye gücü yetmez, eli yetişmezdir. Fakat bunlar şimdilik böyle. Yarın daha da güçlenmiş bir Türkiye olarak yeri gelecek dünyaya kafa tutacağız, dünyaya sözümüzü dinleteceğiz, dünyaya hükmedeceğiz. Ben böyle inanıyorum. Allah da inandıklarımıza muvaffak eylesin bizleri ve bu aziz milleti. O günlerin hayaliyle yaşıyorum. Bunlar birilerine şimdilik hayal gibi gelse de bir gün gerçek olacağına can-ı gönülden inanıyorum.

O nuru gönder İlahi, asırlar oldu yeter,
Bunaldı milletin afakı bir sabah ister.
(Mehmet Akif Ersoy)

Moderatör tarafında düzenlendi:
gavur gavurluğunu yapıyor. bunda sorun yok. yani şeytan şeytanlık yaptı diye kızılır mı? biz esasen kendimize kızalım. neden liyakate, adalete, eğitime önem vermedik de İsrail'e kes lan diyecek seviyeye gelemedik diye. yok o dindar, yok bu laik, yok bu dayım, bu emmim diye diye bir arpa boyu yol alamadık. yazacak çok şey var da anlayacak kişi sayisi az.

İman, edep, liyakat, vicdan, adalet, saygı, sevgi, hürmet, ilim, şefkat, merhamet, dürüstlük, hoşgörü ve daha bir sürü erdem sayılabilir. Bunlar yaşayan her insanda olması gereken vasıflardır. Bakın müslüman demiyorum, insan diyorum. Her insanda olmalı. Hele hele Müslümanlarda hayli hayli olmalı. Hz. Muhammed (S.A.S) gibi bir peygamberimiz, Hz. Kur'an-ı Kerim gibi bir rehberimiz, Osmanlı gibi bir ecdadımız, Mevlana'lar, Yunus Emre'ler, Şeyh Edebalı'lar, İmam-ı Gazaliler, İbnül Arabiler, İbrahim Ethem'ler, Bediüzzaman Said Nursi'ler, Mehmet Akif Ersoy'lar, Erzurumlu İbrahim Hakkı'lar ve daha adını sayamadığımız nice gönül erlerimiz var ki kimileri her yüz yılda bir hatırlatıcı olarak gelmişler. Bizler diğer insanlardan daha fazla bu vasıflara sahip olmalıyız. Bizim mesuliyetimiz diğer insanlara göre daha fazla bence. Benim kanaatim bu yönde.

Dua edelim ve kendimize çeki düzen verelim de, umulur ki Allah'ın affına nail oluruz. Değilse işimiz zor. Bugün Filistin'de yaşananlarda hepimizin az çok bir mesuliyeti vardır diye düşünüyorum. Başkasını bilmem ama ben kendimi de ağır şekilde yargılıyor eleştiriyorum. Masum olmadığımı da kendi kendime söylüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
hamzali hocam
Şu süreçte dünyaya örnek olan tek ülke Türkiye'dir evvel Allah. Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan'dır. Eminim ki 85 milyon Türkiye'de oraya gitmek isteyen nice yiğitlerimiz, kahramanlarımız vardır. Gönülden inanıyorum. Devletimizin yöneticileri de bir çok şeyi yapmak istiyorlardır belki ama ne bileyim, bizim bilmeyip de onların bildikleri şeyler vardır ki belli bir noktadan öteye gücü yetmez, eli yetişmezdir.
Hocam burada yanlış düşüyorsun, bizim savaşmak gibi bir yükümlülüğümüz yok. Ülkeyi savaşa sokmak doğru değil. Gidecekseniz bireysel olarak gidin, size dua ederiz. Allah yardımcınız olsun, cihadınızda size muvaffakiyetler diliyorum. Askerin oraya gitmesi doğru değil 1 tane bile asker şehit olursa üzülürüm, ayrıca biz İsrail'e savaş açarsak Amerika'da bize savaş açar. Ege'ye üs kurmuş, Suriye'de üs kurmuş ve asker yığmış bir Amerika var karşında ayrıca taliban sonrası Afganistan'dan ülkemize gelen 300 bin afgan savaşçı bu savaşta Amerika için savaşacaklar. Bu afganlar buraya geçim için gelmedi, Amerika'dan gelecek emri beklemeye geldi. Ortalık kan gölü olacak. İsrail'den de Amerika'dan da nefret ediyorum ama onlarla savaşmak kadar aptalca bir fikre sıcak bakmıyorum çünkü ben bir babayım.

TÜRK'ÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR.

hamzali hocam

Hocam burada yanlış düşüyorsun, bizim savaşmak gibi bir yükümlülüğümüz yok. Ülkeyi savaşa sokmak doğru değil. Gidecekseniz bireysel olarak gidin, size dua ederiz. Allah yardımcınız olsun, cihadınızda size muvaffakiyetler diliyorum. Askerin oraya gitmesi doğru değil 1 tane bile asker şehit olursa üzülürüm, ayrıca biz İsrail'e savaş açarsak Amerika'da bize savaş açar. Ege'ye üs kurmuş, Suriye'de üs kurmuş ve asker yığmış bir Amerika var karşında ayrıca taliban sonrası Afganistan'dan ülkemize gelen 300 bin afgan savaşçı bu savaşta Amerika için savaşacaklar. Bu afganlar buraya geçim için gelmedi, Amerika'dan gelecek emri beklemeye geldi. Ortalık kan gölü olacak. İsrail'den de Amerika'dan da nefret ediyorum ama onlarla savaşmak kadar aptalca bir fikre sıcak bakmıyorum çünkü ben bir babayım.
Sanırım beni yanlış anladınız hocam. Gitmekten bahsetmiyorum zaten. Ben milletimizin duygularına dikkat çekmek istedim. Anlatmak istediğim buydu. Yani hepimiz, tüm kalbimizle,gönlümüzle oradayız.

Oraya gidip gitmemek devletin kararı. Orasını biz bilemeyiz. Orası benim uzmanlık alanım değil.

Sanırım beni yanlış anladınız hocam. Gitmekten bahsetmiyorum zaten. Ben milletimizin duygularına dikkat çekmek istedim. Anlatmak istediğim buydu. Yani hepimiz, tüm kalbimizle,gönlümüzle oradayız.

Oraya gidip gitmemek devletin kararı. Orasını biz bilemeyiz.
Devlet böyle bir karar alırsa yanlış yapar. Tehlikeleri var mesajımda belirttim. Eğer gidilmesi gerekiyor ise her tarikat ve cemaat 1000 - 10000 mürit ile bu kutlu davaya destek olabilirler. Türk askerinin arap çöllerinde işi yok, yeterince sırtımızdan vurulduk. Savaşa karşıyım ama özellikle Anadolu coğrafyasında savaş istemiyorum. Bir kez daha söylüyorum İsrail, çocukları bile öldürecek kadar gözü dönmüş katil bir devlettir mesajımdan yahudi sempatizanı anlamı çıkaranlar olmasın. Benim tek derdim ülkem - vatanım.

Artık duygu zamanı değil, öyle kefeni giyip meydanlarda gösteri zamanı değil.Harekete geçmek lazım, bu insanların gemilerle güvenli ülkelere götürülüp rahat ettirilmesi lazim.Bak Arap Birliği anlasamadi.

Geri