yakıt tasarruf cihazı aldım

Kodla Büyü
Benim bu konuda kafama takılan bir konu var. Örneğin BRC neden arabalarına takmıyor bunu? Daha az yakar lpg de ya da "0" km araba da üretici firma takar ve derki benim arabam aynı segment rabaya göre %15 daha az yakar. Bu nedenle gerçekçi gelmiyor ama deneyimlerinizi yazarsanız da sevinirim.

hocam benimde merak etiiğim bi cihaz bi deneyince özellikle arabada sonuçlarını bekliyorum yazarsanız.malum benzim lpg fiyatları.

Sayfanın devamında dediğiniz konuyla ilgili böyle bir ibare var ama ben anlamadım. Biri anlarsa bana da anlatsın :mrgreen:

Ekli dosyalar

• eco101.JPG
    eco101.JPG
    66 KB · Görüntüleme: 2,537
Hocam o ilanda odtu' nun yapmış olduğu deneylerin sonucu var çok bir fark görmedim.

benim babam bu cihazdan bir kaç tane yaptı .. aslinda sistem çok basit karşılıklı takılan iki adet mıknatıstan ibaret bu mıknatıslar yakıtın süzülmesini ve motorun ihtiyacı kadar yanmasını sağlıyor bi nebi yakıtın çiğ yanmasını engelliyor.. Babam şu an kendi arabasında şehir içinde 50 km uzun yolda 100 km ye kadar daha uzun gittiğini söylüyor bir depo lpg ile.. cihaz takılmadan önce bir depo ile yaklaşık 250 km gidiyordu.. Bende memlekete gidince takacam inşallah arabaya

böyle işlerde hep ben alır zarara uğrayıp millete almayın derdim.
eğer işe yararsa bizde alalım ama işe yarayacağına pek ihtimal vermiyorum açıkçası

nosTRa' Alıntı:
Benim bu konuda kafama takılan bir konu var. Örneğin BRC neden arabalarına takmıyor bunu? Daha az yakar lpg de ya da "0" km araba da üretici firma takar ve derki benim arabam aynı segment rabaya göre %15 daha az yakar. Bu nedenle gerçekçi gelmiyor ama deneyimlerinizi yazarsanız da sevinirim.
Benimde aklıma ilk bu geldi.

hasanbiltek' Alıntı:
Sayfanın devamında dediğiniz konuyla ilgili böyle bir ibare var ama ben anlamadım. Biri anlarsa bana da anlatsın :mrgreen:

hocam galiba bu maddelerde kullanılması gerekiyor. Ve doğada tükenme riski var anladığım kadarıyla. Büyük markaların kullanması halinde rezerv kalmayabilir

hasari' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
Benimde aklıma ilk bu geldi.
+1

eeğr gerçekten işe yarayan bir cihaz olsaydı. daha önce kullananlar bunun reklamını çok iyi yapar ve bizler de duyardık. demek ki alan pişman ki hiç sesi çıkmıyor aldıktan sonra :)

bu cihaz benim arabada var eski sahibi takmış galiba. hortum üstüne kelepçe gibi takılmış çok basit duruyor. Bi ara çıkarıp atacaktım sonra kaldı araba 1.4 fabia 300 küsür yakıyor bi işe yaradığı yok bence. İSteyen varsa ben alacağınız fiyatın 10 lira düşüğüne vereceğim :D

Aldık bakalım deneyip görecez. Normalde 1 tanesi 39, 2 tanesi 59, 3 tanesi 69 gibi şeylere pek inanmamanızı tavsiye ederim. Piyasa cambaz, üçkağıtçı dolu.Bir ara fix it pro çizik giderici çıkmıştı. 69 TL'den başladı 5 TL'ye kadar düştü. Şimdi adı bile anılmıyor. Birçok buna benzer taktikle satılan ürünlere dikkat edin bu hep böyle. Önce para babaları kaymağını yer, bir altındaki yoğurdunu yer, son kademedeki pazarlamacı da suyunu içer. Biz deeee... neyse :wink:

işin esprisi bi tarafa hasan hocam, elektrik tasarruf cihazı var alt komşuda hiçbir işe yaramadığını biliyorum. ben elektronikçiyim pek anlamam ama, yüksek elektrik tüketimi olan yerlerde kompanzasyon uygulaması yapılıyor onda kondansatörler kullanılıp aktif reaktif güç dengelenmesi yapılıyor. bunun evlerde işe yaradığını sanmıyorum. o yüzden pek kafama yatmıyor benim. bu tasarruf cihazlarını koskoca fabrikalar bilmiyor mu? amerikan arabaları sırf yakıt sarfiyatından ötürü pazarda yer kaybediyor. az yakan arablara rağbet var, opel gibi

bu tarz cihazları alanlar inanmak istedikleri için taktırdıktan sonra "gerçekten de az yakıyor" diyebilir. önemli olan inandırmaktır ve bizimki gibi dünyanın en pahalı yakıtını kullanan bir ülkede insanları bu tarz şeylere inandırmak doğal olarak daha kolaydır.

özetle 60tl ye satılıp kar edilen bir cihazın çalışma mantığının ve prensiplerinin otomotiv sektöründeki mühendislerce uygulamıyor olmasından saçma birşey olamaz. yani ben kandırmaca olduğunu düşünüyorum...

takipteyim .Eğer gercekten faydası oalcak birşiy olsa atiker ,brc kullanır ürünlerinin reklamını yapardı.Birde elektirk tasarruf cihazı varmış onuda çok merak ediyorum.

BEn hem yaktı hem elektrik tasarruf cihazlarına inanmıyorum ama sonucu araştırmakta fayda var.

geçen sene kardeşim 249 tl ye aldı. bir işe yaramıyor bilginize...

Geri