Yalova'da evler neden bu kadar ucuz?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar
Yalova'dan tayin ihtimaline karşın ev fiyatlarına bakındım da bulunduğum yere göre çok çok ucuz geldi bana... ortalama 20-25 binden başlıyor... üstelik denize sıfır veya 50-100 metre uzak...
tek eksikleri metrekare olarak alışkın olduğumuz 120-150 metrekarelerden daha küçük olması... (50-90 metrekare arası)
Neden bu kadar ucuz bu evler? Yalova konusunda bilgim yok da...
teşekkürler...

deprem hasarlı olmasın? 1998 yalovadepreminden sonra yapılmış olanlar ucuz olmaz

tatil bölgelerinde evler nemden çok zarar görür. bundan dolayı ev fiyatları çok ucuzdur fakat daha sonra her sene evin tadilatı ve bakımı için para harcanır. duvarı nem , insanı gam yıkar atasözü buradan gelir :D

COBOL' Alıntı:
deprem hasarlı olmasın? 1998 yalovadepreminden sonra yapılmış olanlar ucuz olmaz
COBOL hocamızın dediği gibi evlerin yapım yıllarını sağlam kaynaklardan araştırın. İçi sıfırlanmış bile olsa iskelet kısmı 1999 ve öncesinde yapılmış ise uzak durun.

@cyln ya arkadaşım ne işin var yalovada :) sen diyarbakır'a gitmeyecek misin? Bırak yalovayı falan biz gideceğiz oraya :)

cumhurtorun' Alıntı:
@cyln ya arkadaşım ne işin var yalovada :) sen diyarbakır'a gitmeyecek misin? Bırak yalovayı falan biz gideceğiz oraya :)
yahuu geçen tanıdıklar armutluya gitmişler öve öve bitiremediler devremülkü, havayı, denizi...
ondan biraz gazlandım :)
hem hani sen bi not paketi yolluycaktın noldu dursuna mı verdin ne :)

geçen yaz yalova da tatildeydik, termal var, 15- 20 dk mesafede , doğası çok güzel, denizi var, şehir küçük ama dolu dolu canlı, sahili yeter zaten, bursa ,istanbul, kocaeli yakın günü birlik gidip gezebilirsin, evlerin çoğu yıkılmış depremde, yeni yapıda olsa deprem bölgesi olduğu için evler ucuz, şartlar elverişli olsaydı bende bu sene isterdim anlayacağınız...

Hocam istersen yeni yapılan evlere bak, onlarda 250.000 TL den başlıyor, sen anla aradaki farkı...

Geri