Yandex Browser Çıktı!

Kodla Büyü

rusensahin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yandex'in internet tarayıcısı Yandex.Browser, Rusya Moskova saati 17:00 ve ülkemizde 16:00 itibariyle indirilmeye sunuluyor.

yandex-browser1349096817.jpg

Chromium açık kaynak kodları üzerine inşa edildiği söylenen Yandex.Browser, Chrome ve Firefox karışımı bir kullanım tarzı ortaya koyuyor. Linkleri yazdığımız adres satırı da Yandex'in arama motoruna benzetilmiş.
Adres çubuğuna tıkladığımızda hızlı bir şekilde sık kullanılan uygulamaların düşmesi, hızlı ve hoş bir detay. Varsayılan tarayıcı ayarlarına kurulum sırasında dikkat etmediğiniz sürece, tarayıcınız otomatik olarak değişebiliyor.
Ayrıca Google Chrome ya da diğer tarayıcılardan ayarları çekebiliyorsunuz.

http://browser.yandex.com/

http://shiftdelete.net

Tebrikler yandex %1 lik pazar paylarını kutlamışlardı hedeflerinin çok daha büyük olduğunu belirtmişlerdi. Hakikaten hedefleri büyükmüş. :)

Adamlar ciddi ciddi meydan okuyor. Helal olsun adamlara gogle tekeline son.

bilalca' Alıntı:
Adamlar ciddi ciddi meydan okuyor. Helal olsun adamlara gogle tekeline son.

Google tarayıcısının açık kaynak kodlu haliyle meydan okunmaz ama hocam :)

Güzel yanı nette bu browserla gezinirken kaspesky tarafından korunacak olunması...

s_kajmeran' Alıntı:
Güzel yanı nette bu browserla gezinirken kaspesky tarafından korunacak olunması...
evet hocam en güzel yanı sadece bu gibi geldi banada fakat Bunun Dışında Chrome Dışında Yükleyeme Gerek Var mı acaba?

valla comodo dragon internet browser ı tek geçerim. hem güvenli dns imkanı sunuluyor. hem optimize edilmiş gayet hızlı stabil.

chrome daha kullanışlı geldi bana da.öyle abartılı bir hız da göremedim...

Arkadaşlar yandex çıktıktan sonra ben epeydir kullanıyordum. Fakat bu gün bir şey dikkatimi çekti. Sistem belleğinde yaklaşık 200 ile 250 mb alan işgal ediyor sadce bir sekme açıkken bu rakam çok değil mi. RAM belleği düşük bilgisayarlada sıkıntı.

bitefo06' Alıntı:
Arkadaşlar yandex çıktıktan sonra ben epeydir kullanıyordum. Fakat bu gün bir şey dikkatimi çekti. Sistem belleğinde yaklaşık 200 ile 250 mb alan işgal ediyor sadce bir sekme açıkken bu rakam çok değil mi. RAM belleği düşük bilgisayarlada sıkıntı.

hocam uzun süre açık olan sekmelerde bu sorun oluşuyor. Firefoxta bugün tek sekmede 980 mb gördüm. Yani siz açtığınız sekmeleri kapatsanız dahi bellek tüketimi düşmüyor. Chrome de ise sekme tabanlı yeni bir olay yaratılıyor. Kapatılan sekmeler ile kullanım miktarı azalıyor. Fakat chromede şöyle bir sorun var. Kullandığınız eklentiler normal bir sekme mantığına göre işliyor ona göre ram tüketimi sağlıyor.

Bu konuda en iyi tarayıcı kesintisiz opera dır. Yada firefox tabanlı lite tarayıcılardır.

Bilgisayarı ilk açtığımda denedim. Yandex i açıp kapattığımda Ram miktarın da yaklaşık 220Mb oynama oluyor sadece tek sekmede. Firefox la denedim onda ise 100mb falan oluyor. Geç açılıyordu merak ettim ne kadar Ram kullanıyor diye 220Mb görünce paylaşayım dedim.

operayı deneyin hakikaten çok kullanışlı ve hızlı..

firefox dan bir türlü vazgeçemedim... :+1:

yandex i taktir etmekle birlikte henüz katetmesi gereken çok yol olduğunu düşünüyorum. şuan anca çin gibi taklitten öteye gidemiyor. henüz ortaya bir yenilik koyduğunu göremedim malesef...

yandex browser da gördüğüm en ilgi çekici özellik çok fazla sekme de açık olsa ram i fazla kasmaması.... ve kapattığınız her sekme ram den siliniyor...

İlk günden beri kullanıyorum .Şu an Facebook Görüntülü arama/ konuşmayı desteklemiyor. Birkaç kişi bu problemi yaşıyor.

Geri