Yapılması Beklenen İcatlar

Kodla Büyü
*Facebook'ta sizde ekli kişinin profiline geldiğinizde sağda "Arkadaşlığınızı gör" diye bir ibare çıkıyor.Ona bastığımızda gerçekten arkadaşlığımızı görebilelim.Ak koyun kara koyun belli olsun."Dikkat: işine gelmedi mi tak hemen satar", "Nankör bu, bu arkadaşlığın yürümeyeceğini hala anlamadın mı ", "Vayy kötü gün dostuymuş kaçırma sakın." , "Ne akar ne kokar idare ediver işte." gibi medyumsal gerçeklikleri görelim.
*Facebook'a ; "Beğen" seçeneği yanında ayrıca "Birşeye benzememiş ya da işe yaramaz " gibi seçenekler konulsun.
*Dünyada ; faydalı , zamandan kazandıran , dertten kaybettiren birşeyler olsun.

*Yarın bir an önce geçsin mesela.Güzel birgün de kalalım ve hep bugün aslında dündü filmi yaşansın.
*Sözlerini değil ama melodisini anımsadığımız parçaları biraz mırıldandığımızda bize "acep şu mudur, bu mudur?" şeklinde öneriler sunabilen, sunduğu öneriler içinde aradığımız parça da olan bir yazılım.Bu sanal bir klavye bile olabilir.Uğraşa uğraşa buluruz ne var.Hatta hadi diyelim parça çıkarmak ismen çok zor, şunun tarzına benziyor gibi öneriler bile olur.

*Her yıl 14 şubat'ta âşıklar vergisi diye bişey alınsın.Toplanan bu vergilerle, aşkı olmayan insanlara oyuncak, kalpli yastık, tetris, oyuncak ayı, nintendo, playstation, uçan balon, pamuk helva falan alınsın.
Son 3 yıldır aşk matrahında hep "zarar" beyân edenler, bu vergiden muaf olsun.
*Hani annelerimiz biz yokken kendilerince "fazlalık" olan şeyleri odamızdan atarlar , çoğunlukla farketmeyiz.Tesadüfen atıldıklarını öğrenirsek , birden kıymete binerler.Halbuki atıldıklarını bilmesek , ne aklımıza gelecekler, ne de işimize ne kadar da çok yaradıkları.Diyorum ki , keşke annelerimiz bazı insanları da atsa hayatımızdan.
*Üşengeçliğe bir çare.

*Çocuklar artık İĞNECİ TEYZE ile korkutulmasın. :)
*Bayanlar için kaybolmayan tel TOKA.
*Asidi kaçmayan KOLA.

*Geçip giden zamanları bir yerlerde bulsak, bulabilsek.
*Kaçan kovalanmasın.
*Ara sıra, hayat bana güzel olsun istiyorum.
*Gömleğin ütülenebilmesi için ütüyü sadece uzaktan görmesi yetsin.

Bilgisayarlara bir defa işletim sistemi yükledikten sonra bir daha bozulmasın.

Ben de şu html tasarımları tek tıkla joomlaya çeviren bi program yapsam para kazandırır diye düşünüyorum ama nasıl yapılır ki? aslında mantık fotoğraf galerisi yapan programla aynı. onda resimleri ekliyosun xml dosyaalrını falan otomatik oluşturuyo. bundada html dosyasını ekliceksin ama dil bilmiyorum işte

aak' Alıntı:
Ben de şu html tasarımları tek tıkla joomlaya çeviren bi program yapsam para kazandırır diye düşünüyorum ama nasıl yapılır ki? aslında mantık fotoğraf galerisi yapan programla aynı. onda resimleri ekliyosun xml dosyaalrını falan otomatik oluşturuyo. bundada html dosyasını ekliceksin ama dil bilmiyorum işte
:+1:

*Zorla güüzellik olsun... :)
*Diyelim birini cebinden arıyorum ve birden meşgule alıyor.Şimdi biz hayal gücü de yüksek bir tipsek ; "aman meşguldür sonra arar" diyemiyoruz.Aklımıza bin bir tane düşünce geliyor ve durduk yere sıkılıyoruz.
Bu cep telefonu meşgul tonlarının da kodları olsun.Böylece karşı taraf da anlasın niye meşgul tonu verildiğini.Mesela "toplantıdayım", "uyuyorum", "bugün bedava günüm kapat ben ararım", "imdat kaçırıldım polisi ara" vs vs...
*Bir tane alet/çubuk olsa, bahçeye saplasak, o da bize sardunyayı yarın sulamalısın, menekşen kurumak üzere, çimler 2 gün daha idare eder vs gibi uyarılar verse...Ayrıca dökmemiz gereken su miktarını da söylese, 100ml yeter, bol bol sula, çok kurumuş 200 ml sulamalısın vs vs...Valla böyle bir alet olsa çiçeklerimizi kurutmadan sulayabiliriz.

Kendi davranışlarmızı gözlemleyebileceğimiz bir sistem.Hep merak etmişimdir nasıl bir kişiliğim diye.Meşela başka birinin kılığında kendimle arkadaş olup 2.bir gözle kendimi tanımayı.

Fender' Alıntı:
*Facebook'ta sizde ekli kişinin profiline geldiğinizde sağda "Arkadaşlığınızı gör" diye bir ibare çıkıyor.Ona bastığımızda gerçekten arkadaşlığımızı görebilelim.Ak koyun kara koyun belli olsun."Dikkat: işine gelmedi mi tak hemen satar", "Nankör bu, bu arkadaşlığın yürümeyeceğini hala anlamadın mı ", "Vayy kötü gün dostuymuş kaçırma sakın." , "Ne akar ne kokar idare ediver işte." gibi medyumsal gerçeklikleri görelim.
*Facebook'a ; "Beğen" seçeneği yanında ayrıca "Birşeye benzememiş ya da işe yaramaz " gibi seçenekler konulsun.
*Dünyada ; faydalı , zamandan kazandıran , dertten kaybettiren birşeyler olsun.
:+1:

*Doğum günlerinde de doğan kişiyi kutlamayalım, doğuranı kutlayalım; acıyı çeken o, karnında taşıyan o, çocuk doğduğu gün anneden mutlusu olamaz,
dolayısıyla hiç bir zaman doğduğu günü görememiş çocuğun değil, bütün sıkıntılarına değen annenin kutlanması gerekir.Evet böyle olsun...evet...

*Bitter çikolatalı dondurma yaygınlaşsın.
*Takip ettiğim blog yazarlarının sayfalarını her açtığımda yeni şeyler yazılmış olsun istiyorum.Aylarca yazmayan blog yazarına hayır!

*Kadınların evlenirken yaptırdıkları çeyiz sandıklarının ön tarafı dijital ekran olsun.
Böylelikle sandık karıştırılmadan , içeriği düğün öncesi gelenlere hızlı bir biçimde gösterilsin.

*Yapılabilse.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    42.4 KB · Görüntüleme: 420
Kredi kartı formatında jilet...

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    26.5 KB · Görüntüleme: 414
  • 2.jpg
    2.jpg
    36.2 KB · Görüntüleme: 414
  • 3.jpg
    3.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 414
Bilgisayar ekranına takılabilen gözlük.

Bunun için bir program olsun ; hipermetrop musun arkadaşım, al sana tıkla ekran net bi şekilde önünde desin ; astigmat mısın şuraya tıkla gitti bütün bulanıklıklar desin. :)

hayatı kolaylaştırmaksa maksat, şu karadenizin yokuşlarına bi çare olsun bulunan icat,
akan sular boşa gidiyor, neden yürüyen merdiven olmuyor bu enerjiler...
deniz kenarından 100-200 metre anca vardır uzaklığı evimizin, ama eve çıkmak için en az 200 basamak çıkmamız gerekiyor, helede elektrik kesilince, asansör bozulunca oluyor 300 küsür...

Geri