Yardım etmeye talibim...

Kodla Büyü
ismailt' Alıntı:
spider23' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Arkadaşlar yıllar önceki açtığım konuyu hatırladım ve o zamanlarda cevap veremeyeceğim için kapattırdığım konuyu tekrar açtırdım.Bu konu üzerinden araç alacak arkadaşlara kendim ve arabalara ilgili olan arkadaşlarımızın katkısıyla yardım etmeye çalışabiliriz.Umarım faydalı oluruz.

hocam geç keşfettim bu başlığı;kesinlikle açık kalmasında fayda var...bende oldukça meraklıyım;yaklaşık 14-15 yaşımdan beri çok yakından yeni modelleri özelliklerini araba dergilerini falan takip ettim;internetle birlikte araçların arıza istatistikleri-forumlarda kullnacılardan geri bildirimlerle alınan kronik sıkıntılar falan oldukça bilgilendim...
ama bizim insanımız biraz tembel biraz da ön yargılı muhetemelen forumda da ford focus-fiesta-WV golf-polo- opel astra-corsa 6 lısı yuzde 80 tercih edilene araçlar olacaktır :)
Hocam sizin de fikirleriniz önemli siz de fikirlerinizle yardımcı olmanız daha doğru sonuçlara ulaşılmasında büyük katkı sağlayacaktır. :+1:
hocam yönlendirmelerinize ve paylaştıklarınıza baktım kesinlikle benim düşüncelerimle-tercihlerimle paralellik gösteriyor...benim de sizden ricam LPG li sistemler hangi markalarda daha randımanlı çalışıyor? hangi LPG sistemleri -markaları hatta ustalarını tercih etemliyiz? benim en büyük handikapım da bu mevzu...
mesela 1.4 Turbo otomatik-astraları çok beğeniyorum ama LPG olayı bunlarda yada Turbo motorlu araçlarda verimli olur mu??yoksa sıkıntı yaşar mıyım ?? birde kia-hyundai grubunun GDI motorlarında LPG olayına girilir mi? yoksa macera mı?

usare' Alıntı:
Hocam öncelikle şunu sorayım. Opel Astra 1.3 cdti essentia easytronic 123000 km de sadece ön tampon boyalı aracım var. Bu aracımı kaça satabilirim.
2. olarak da aracımı sattıktan sonra 55000-60000 civarına bi araba almak istiyorum. Kafamda;
2013 ve üzeri golf 7 1.2 tsi dsg
2013 ve üzeri auris 1.4 d otomatik
2014 ve üzeri astra otomatik var. Bu 3 arabadan hangisi olabilir.
hocam aracınızı kaça satabilirsiniz bilmiyorum ama kaba taslak 38bin civarı olabilir ama yinede son söz alıcıya aittir.40 veren de olur 42 veren de olur bunu bilemeyiz.
Almak istediğiniz araçlardan size golfü önermek istiyorum ama dsg olması da çekinmeme sebep oluyor.Eğer sakin araç kullanan aracı üzmeyen zorlu şartlarda yoğun trafiklerde kullanan birisi değilseniz golfü öneiririm ama sert araç kullanan ve sıkışık trafiklerde çok bulunacaksanız opel astrayı öneiririm.Ama astrada önereceğim motor seçenekleri ya dizel olmalı ya da benzinli olacaksa J kasa astra olmalı.K kasa astraların benzili turbo motorları direkt enjeksiyon ve lpg kitlerinden hem pahalı olup hem de ilave benzin püskürtmeli kitler takılabiliyor

spider23' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
spider23' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Arkadaşlar yıllar önceki açtığım konuyu hatırladım ve o zamanlarda cevap veremeyeceğim için kapattırdığım konuyu tekrar açtırdım.Bu konu üzerinden araç alacak arkadaşlara kendim ve arabalara ilgili olan arkadaşlarımızın katkısıyla yardım etmeye çalışabiliriz.Umarım faydalı oluruz.

hocam geç keşfettim bu başlığı;kesinlikle açık kalmasında fayda var...bende oldukça meraklıyım;yaklaşık 14-15 yaşımdan beri çok yakından yeni modelleri özelliklerini araba dergilerini falan takip ettim;internetle birlikte araçların arıza istatistikleri-forumlarda kullnacılardan geri bildirimlerle alınan kronik sıkıntılar falan oldukça bilgilendim...
ama bizim insanımız biraz tembel biraz da ön yargılı muhetemelen forumda da ford focus-fiesta-WV golf-polo- opel astra-corsa 6 lısı yuzde 80 tercih edilene araçlar olacaktır :)
Hocam sizin de fikirleriniz önemli siz de fikirlerinizle yardımcı olmanız daha doğru sonuçlara ulaşılmasında büyük katkı sağlayacaktır. :+1:
hocam yönlendirmelerinize ve paylaştıklarınıza baktım kesinlikle benim düşüncelerimle-tercihlerimle paralellik gösteriyor...benim de sizden ricam LPG li sistemler hangi markalarda daha randımanlı çalışıyor? hangi LPG sistemleri -markaları hatta ustalarını tercih etemliyiz? benim en büyük handikapım da bu mevzu...
mesela 1.4 Turbo otomatik-astraları çok beğeniyorum ama LPG olayı bunlarda yada Turbo motorlu araçlarda verimli olur mu??yoksa sıkıntı yaşar mıyım ?? birde kia-hyundai grubunun GDI motorlarında LPG olayına girilir mi? yoksa macera mı?
Hocam öncelikle yazınız için teşekkürler...
J kasa Opel astra turbo motorlar direkt enjeksiyon sistem olmadığı için standart sıralı lpg sistemi takılabiliyor.Düzgün ve tecrübeli bir ustalıkla güzel bir kit ile problem yaşatmayacağını düşünüyorum ve araştırmalarımda sorun yaşamayan kullanıcılara rastladım.GDI motorlar direkt enjeksiyon olduğu için benzin enjektörlerini korumak için belli devir aralıklarından benzin de püskürtüldüğü için tasarruf oranı düşüyor ama şahsen ben tabiri caizse düşeş bir araç yani piyasasına göre oldukça iyi bir fiyata gdi motorlu bir araç denk gelmediği sürece almayı düşünmem.

Ismailt hocam araçlara sonradan sunroof takılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Toyota corolla 2016 modelde webosta sunroof takılmış sizce sorun olur mu?

2015 model Hyundai i20 1.2 cvvt motora LPG onerirmisiniz ? Şuan şehir dışı 5.5 karma 7 yakıyor ama genellikle şehirdisi kullaniyorum

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam 2011-2014 Ford Focus 1.6 Ti-VCT otomatik alıp tüp taktırıp kullanmak istiyorum.Ama araç hakkında çok kullanıcı yorumu bulamadım.Bu araçta sorun yaşarmıyım yakıt tüketimide çok güzel style paketleri bana fiyat olarak uyuyor. Fiyatı 47.000 den başlıyor.

Kafkasli88' Alıntı:
Ismailt hocam araçlara sonradan sunroof takılmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Toyota corolla 2016 modelde webosta sunroof takılmış sizce sorun olur mu?
Hocam çok bilgim yok ama aklımda kalan küçük bir bilgiye göre güvenlik zaafiyeti sebebiyle önerilmiyordu.

AKom' Alıntı:
2015 model Hyundai i20 1.2 cvvt motora LPG onerirmisiniz ? Şuan şehir dışı 5.5 karma 7 yakıyor ama genellikle şehirdisi kullaniyorum

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam lovato OBD2 veya biraz daha ucuz bir kit olsun derseniz Atiker Grand OBD2 taktırabilirsiniz ama işin ehli bir usta olduğuna emin olduğunuz bir montaj ustası olsun.

kdoksan' Alıntı:
Hocam 2011-2014 Ford Focus 1.6 Ti-VCT otomatik alıp tüp taktırıp kullanmak istiyorum.Ama araç hakkında çok kullanıcı yorumu bulamadım.Bu araçta sorun yaşarmıyım yakıt tüketimide çok güzel style paketleri bana fiyat olarak uyuyor. Fiyatı 47.000 den başlıyor.
Hocam powershift dsg şanzuman mantığında tek farkı ıslak kavrama oluşu ama dsg gibi arıza potansiyeli yüksek bir şanzuman bu sebeple net bir şekilde öneririm diyemiyorum.

28-30 bin arası bir araba almayı düşünüyoruz. az km toledo, octavia ya da altea dusunuyoruz. baska alternatif ya da oneri var mı? tesekkür ederim.

skoda fabia 1,4 TDI 90 PS
hocam bu araçlar ilgili görüşleriniz nedir
Şehiriçi ( lt / 100 km ) 4,0
Şehirlerarası ( lt / 100 km ) 3,1
Ortalama ( lt / 100 km ) 3,4
katalok verilerine göre yakıt tüketimi çok uygun

sifir alsak 5 yıl binerim diye düşünüyorum
gerçi manüel vites satışı 2017 için yok sanırım
otomatik olanı da 86 bin lira
bu fiyatlarda yorumunuz ne olur
tesekkurler

45-47 bin civarı ne alsak memnun kalırız hocam.kriter vs yok. memnun kalalım yeter.

sinan86' Alıntı:
28-30 bin arası bir araba almayı düşünüyoruz. az km toledo, octavia ya da altea dusunuyoruz. baska alternatif ya da oneri var mı? tesekkür ederim.
Hocam altea tasarım olarak hoşuma gidiyor ama bilgim yok yalnız 3 araç da birbirne malzeme kalitesi olarak çok benziyor mekanik aksam keza çoğu parçaları kardeştir son olarak octavia toledoya çok benziyor ama biraz daha volkswogeni anımsatıyor bu sebeple denk gelirse temiz octavia bulursanız önceliğiniz olsun derim.

metemli' Alıntı:
skoda fabia 1,4 TDI 90 PS
hocam bu araçlar ilgili görüşleriniz nedir
Şehiriçi ( lt / 100 km ) 4,0
Şehirlerarası ( lt / 100 km ) 3,1
Ortalama ( lt / 100 km ) 3,4
katalok verilerine göre yakıt tüketimi çok uygun

sifir alsak 5 yıl binerim diye düşünüyorum
gerçi manüel vites satışı 2017 için yok sanırım
otomatik olanı da 86 bin lira
bu fiyatlarda yorumunuz ne olur
tesekkurler
Hocam 86 binliraya 2 el düşük km c sınıfı araç bulmanız kolay gözüküyor ama tabi 2.el ülkemizde maalesef büyük risk ve siz bu riske girmek istemiyorsanız ve sıfır almak istiyorsanız size 86 binliraya honda civic otomatik lpgli öneririm.Çok alakasız gibi oldu ama 5 yıl sonra satarken aracınızın altın gibi değer korumuş olduğun farkedeceksiniz.Çünkü dizel tahtı gitgide sallanıyor ve dsg şanzuman da malum sorunsuzluk konusunda sabıkalı.

hocam benim sana 3 sorum var
1) hundai accent 1.3 lx lpgli 178 binde 2000 model milenyum kasa kaput değişik sol çamurluk boyalı başka hata yok ne kadar eder.

2) bu aracın motoru dizel gibi ses cıkarıyor bi kaç kişi pistonlar motor kapagına vuruyor dedi bu doğrumudur başka neden böyle ses cıkar bu ilerde neye sebep olabilir.

3) benzin pompası arızalıydı değiştirdim ama araç soğukken benzinde çalışması için baya uğraşıyorum bi kere çalıştıktan sonra motor soğumadıysa ilk marşta çalısıyor ama motor soğuksa 3. marşta çalısıyor ve ısınıp gaza geçebilecek seviyeye gelene kadar bi kaç kez stop ediyor(gaza sonuna kadar basmama rağmen ). sebebi nedir

joomlaci' Alıntı:
45-47 bin civarı ne alsak memnun kalırız hocam.kriter vs yok. memnun kalalım yeter.

Hocam kriter yok memnun kalalım yeter dediğinizde kafamda onlarca soru oluşuyor.Çünkü memnuniyetinizi artıracak bazı konular illaki önceliklerinize göre şekillenecektir.Konfora çok önem veren performasnlı arabada az memnun olur.Yakıta çok önem veren güçlü bir arabadan daha az memnun olur gibi...Eğer benim şahsi beklentilerime bakacak olursak o fiyat aralığında alacağım araç fiat egea olabilir hem geniş hem de sıfıra yakın 2.el ilanları mevcut.Astra olabilir focus olabilir ama bu modellerde de yaş ve kmden taviz vermek gerekir.Tabi yakıt ve performasn konusunu düşünürsek citroen c-ellyse ve peugeot 301 modelleri de olabilir ama ses yalıtımı malzeme kalitesi düşük olacak bu sefer.Başta dediğim gibi öncelikleriniz memnuniyetinizi etkileyecek.

yusuf0686' Alıntı:
hocam benim sana iki sorum var
1) hundai accent 1.3 lx lpgli 178 binde 2000 model milenyum kasa kaput değişik sol çamurluk boyalı başka hata yok ne kadar eder.

2) bu aracın motoru dizel gibi ses cıkarıyor bi kaç kişi pistonlar motor kapagına vuruyor dedi bu doğrumudur başka neden böyle ses cıkar bu ilerde neye sebep olabilir.

3) benzin pompası arızalıydı değiştirdim ama araç soğukken benzinde çalışması için baya uğraşıyorum bi kere çalıştıktan sonra motor soğumadıysa ilk marşta çalısıyor ama motor soğuksa 3. marşta çalısıyor ve ısınıp gaza geçebilecek seviyeye gelene kadar bi kaç kez stop ediyor(gaza sonuna kadar basmama rağmen ).
Hocam fiyat konusunda birşey diyemiyeceğim.
Aracınzın motorunda önemli bir problem gözüküyor.Sesin sebebi Subaplar pistonlara vuruyor olabilir ya da krank yataklarından sorun olabilir.
Aracın çalışma problemi subaplardan kaynaklı bir problemi işaret ediyor.Aracınıza binmeyi düşünüyorsanız işin ehli bir ustaya götürüp motorunuzu yaptırın bu da size 1000liradan başlayıp 3000liraya kadar çıkabilecek bir işlem olabilir tabi bu tutarlar motor açılınca netleşmeye başlayacaktır.Motor kapalı bir kutudur parçaları söküldükçe ne gibi arızaları olduğu belli olmaya başlar tabi bu arızlaları görebilecek tecrübeli işin ehli bir usta bulmak bundan daha önemlidir.

ismailt' Alıntı:
yusuf0686' Alıntı:

3) benzin pompası arızalıydı değiştirdim ama araç soğukken benzinde çalışması için baya uğraşıyorum bi kere çalıştıktan sonra motor soğumadıysa ilk marşta çalısıyor ama motor soğuksa 3. marşta çalısıyor ve ısınıp gaza geçebilecek seviyeye gelene kadar bi kaç kez stop ediyor(gaza sonuna kadar basmama rağmen ).
Aracınzın motorunda önemli bir problem gözüküyor.Sesin sebebi Subaplar pistonlara vuruyor olabilir ya da krank yataklarından sorun olabilir.
Aracın çalışma problemi subaplardan kaynaklı bir problemi işaret ediyor.Aracınıza binmeyi düşünüyorsanız işin ehli bir ustaya götürüp motorunuzu yaptırın bu da size 1000liradan başlayıp 3000liraya kadar çıkabilecek bir işlem olabilir tabi bu tutarlar motor açılınca netleşmeye başlayacaktır.Motor kapalı bir kutudur parçaları söküldükçe ne gibi arızaları olduğu belli olmaya başlar tabi bu arızlaları görebilecek tecrübeli işin ehli bir usta bulmak bundan daha önemlidir.
dediniz yada dayılarınız ankaradamıdır hocam

yusuf0686' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
yusuf0686' Alıntı:

dediniz yada dayılarınız ankaradamıdır hocam
Ankarada değiler hocam zaten Dedem emekli oldu.

Geri