yazıcı boş kağıt çıkarıyor

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar çok fonksiyonlu hp marka yazıcı fotokopi çekiyor ama çıktı alalım derken boş kağıt çıkarıyor. sorunu nasıl çözebiliriz

Yazıcı kafası hareketinin sesini duyuyorsanız kartuşlar tıkanmıştır.
Yada yeni aldıysanız unutkanlık olur ya kartuş deliklerinin önündeki bandı sökmemiş olabilirsiniz.
Kusura bakmayın sorun çıktı alma içinmiş.
1-Kabloyu kontrol edin ve mümkünse değiştirin.
2-Sürücüleri yeniden yükleyin belki ayar oynaması olmuştur.
3-Kablonun bağlı olduğu USB portu arızalı olabilir değiştirn.

Aynı sorun bende de var.Sharp marka çok fonksiyonlu yazıcı.Fotokopi çekiyor ama yazdırmıyor.Yazıyor gibi ses geliyor ama kağıt bom boş.Bilgisayarı açıp kapatınca yeni donanım bulundu diyor.Sürücülerini cd sinden yüklüyorum düzelme yok.Bizim makine ar-5516 modeli.Donanım bulunca ar-5516s scaner bulundu diyor.

Nasıl çözebilirim?

bir kaba 1 cm yüksekliğe kadar sıcak su koy. kartuşların başlıkları suya gelecek şekilde 2 dakika tut. tıkanan başlıklar açılır. sonra peçete ile silip dene. ben denedim oldu.

Kablodan olsa bir yazdırır, bir yazdırmaaz.

Tahminimce sürücü sorunu. Ama sürücüyü üzerine yüklemek de bazen çözüm olmuyor.

Bir de şunu deneyin:

Önce sorun çıkaran yazıcı ve işbirlikçilerini silin
Yazıcılar > Dosya > Sunucu Özellikleri > Sürücüler 'den o yazıcıya ait tüm sürücüleri kaldırın.

Bilgisayarı yeniden başlatın
Sürücüleri yeniden kurun

Belki çözüm olabilir

hocam ben sölim cevabını drum bozuk yada sorunlu değiştirilmesi gerekir. gecen okula toner doldurmak için bilgisayarcı gelmişti ben de merakından yanındaydım. bi seyler kapmaya çalışıyordum. o zaman demişti. drum bozuk olursa yada özelliğini yitirirse kagıt boş çıkar

Yazıcı tamirciye gitmişti.Bi yerini yapalım derken başaka yerini bozmuşlar.Hafıza kartını takmamışlar.Ondan boş çıkarıyormuş.Bilgilerinize...

Arkadaşlar yeni bir soru soracağım

:verymad:
Yazıcı HP kartuşlu ve sıklıkla kağıt tepsisinden yazdırmak için birden fazla 2-5 arası kağıt alıyor.
:?:
Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Re: Arkadaşlar yeni bir soru soracağım

COBOL' Alıntı:
:verymad:
Yazıcı HP kartuşlu ve sıklıkla kağıt tepsisinden yazdırmak için birden fazla 2-5 arası kağıt alıyor.
:?:
Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Bu tür problemler genellikle çok beklemiş-nemlenmiş veya fazla ince kağıt kullanınca oluyor
Bir de kağıt alma silindiri sertleşti ve özelliğini kaybettiyse kağıt almama veya çok almaya neden olur.

Ekli dosyalar

• kağıt alma silindiri.jpg
    kağıt alma silindiri.jpg
    29.1 KB · Görüntüleme: 30,936
  • kağıt alma silindiri2.jpg
    kağıt alma silindiri2.jpg
    17.8 KB · Görüntüleme: 30,930
Hocam dediğiniz silindirleri kolonya ile sildim
olmadı

Kağıt alma silindirini hafifçe zımparaladım
az bişi düzeldi.

Acaba kağıt mı diyorum?
Yeni bir marka denedim sonuç gene aynı
ABABA DİYORUM ;
BU KAĞITLAR DEPODA, ÜSTÜSTE BEKLEYEREKTEN BİRBİRİNE YAPIŞMAYAMI BAŞLADILAR?
ANLAMIYORUM

Kağıtları yazıcıya koymadan önce birkaç kez baş parmağınızla harmanlayarak havalandırın, çok faydası olur.

Hocam bence kağıtların tamamının kalitesi düşük.Sanki hepsi aynı fabrika
Hepsi anlaşmışlar gibi standart fiyat zaten
bir top A4 en fazla 550krş - 6 tl arası Hani belki önerilebilecek marka vardır diye yazdım.

Hocam nemlidir o kağıtlar. Yoksa arkadaki kağıt en üsttekine neden yapışsın?

resetle geçer. veya toneri/kartuşu kontrol et
Eğer bitmeyen mürekkep/hortumlu kullanıyorsan sıkışma olabilir

Geri