Yazıcı cevrim dışı …

Kodla Büyü

aydinx

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar,kyocera fatih yazıcımız ağdan bağlı kullanmaktayken cevrim dışı hatası alıyoruz usb ile baglandıktan sonra da aynı sorun devam ediyor,pc yş acıp kapattıktan sonra sorun cozuluyor ama sonra tekrar sorun başlıyor neden olabilir acaba (ağ bağlantısı var)

bunu bir dene hocam

Ekli dosyalar

• IMG_2360.PNG
    IMG_2360.PNG
    275.8 KB · Görüntüleme: 112
Hocalarım okulumuzda utax p 4030 mfp yazıcı var. Çökmüş bir Bilgisayara format attım, yazıcının kurulumunu ağ üzerinden yaptım. (Ama ilgili yazıcıdan rapor alınca p 4035 şeklinde rapor alıyorum) Her neyse yazıcı ekleden gerekli ip adresini girince 4035 başarılı kuruluyor. Yazdırma işlemini yapınca utax yazıcı ekranında yanlış hesap ıd diye bir uyarı çıkıyor ve yazdırmıyor. Aynı ortamda başka bir bulunan geçen sene kurulum yaptığım bilgisayarda sorun yok, normal şifreyi girince yazdırıyor. (Bu arada bu bilgisayarda da p 4035 şeklinde kurulu) Yazıcı özellikler hesap ekle kısmı da mevcut değil ki, hesabı etkinleştiriyim, işin içinden çıkamadım yardımcı olabilir misiniz.

Arkadaşlar merhaba ağda paylaşılan yazıcıyı ikinci bilgisayara tanitiyorum. Ve çıktı alıyorum bir sıkıntı yok. Bilgisayar kapanıp tekrar açıldığında yazıcıyi görüyor hazır şeklinde tanımlıyor ancak çıktı almak istediğimde belge yazdırıliyor uyarı çıkıyor ama yazdırılamiyor. Her kapanıp açılış da tekrar tanıtmam gerekiyor. Sizce nasıl çözebilirim bu sorunu yardımcı olursanız sevinirim. (Ana bilgisayar windows 7 yüklü. İkinci bilgisayar windows 10)

Arkadaşlar merhaba ağda paylaşılan yazıcıyı ikinci bilgisayara tanitiyorum. Ve çıktı alıyorum bir sıkıntı yok. Bilgisayar kapanıp tekrar açıldığında yazıcıyi görüyor hazır şeklinde tanımlıyor ancak çıktı almak istediğimde belge yazdırıliyor uyarı çıkıyor ama yazdırılamiyor. Her kapanıp açılış da tekrar tanıtmam gerekiyor. Sizce nasıl çözebilirim bu sorunu yardımcı olursanız sevinirim. (Ana bilgisayar windows 7 yüklü. İkinci bilgisayar windows 10)
hocam herhangi bir koruma programı yuklu olabilir mi deepfreeze time tool freeze gibi?

Geri