Yazıcı yazmıyor, hiç bir belirti yok.

Kodla Büyü

fikriye

Aktif Üye
Hp 1018 yazıcımız var.Dün kuyruklama hatası verdi.Sitede önerilenleri yapınca sorun düzeldi.Sabah yine bozulmuş ama sorun farklı.Sorunun nerden kaynaklandığını anlayamadım çünkü;
hata vermiyor,
power ışığı herzamanki gibi yeşil yanıyor.
kabloyu değiştirdim, sorun çözülmedi,
saatin yanında simge 1 sn çıkıp kayboluyor,
denetim masasından bakıyorum bekleyen dosya falan göstermiyor,
Duraklat falan denmemiş,
varsayılan yazıcı,(diğer yazıcı çalışıyor),
Belge yazdırılamadı falan gibi bi hata da yok,
Toner dolu,
Sürücüleri daha dün yükledim,
Kağıt var.
Yazıcı sanki hiç yazdır dememişiz gibi davranıyor.:(
Sorun ne olabilir?İşin içinden çıkamadım.

Aynı sorun bende de var :( Ama kimse öneride bulunmamış.
Ek olarak bir de okuldaki tüm hp yazıcılarda aynı problem var. Diğer yazıcılarda sorun olmadı. Bu da virüs olabilir diye düşündürdü beni. Sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim. sistem geri yükleme yaptım. Sizin söylediğiniz şeyleri denedim. Çözüm yok... Öneride bulunursanız sevinirim.....

hocam muhtemelen USB 2.0 destekleyen yeni ve sağlam bir kabloya ihtiyacınız var. eski kabloda sorun vardır

degerli hocalarım; aygıtlar ve yazıcılar penceresini açtığınız zaman; aktif olan yazıcı üzerinde sağ tıklayın ve yazıcı özellikleri penceresini açın; açılan pencerede gelişmiş sekmesine bakın orada doğrudan yazıcıya yazdır seçeneği var; bunu denerseniz sorun belki çözülür; sorun çözülmez se yazıcı özelliklerindeki sekmeleri deneme-yanılma yöntemi ile karıştırn sorunlar muhtemelen çözülür... iyi günler

Sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim. sistem geri yükleme yaptım. Sizin söylediğiniz şeyleri denedim. Çözüm yok
cpu.gif

Hocam yazıcı kablosunu bilgisayardan çıkar tekrar tak...eğer bilgisayar yazıcıyı tanımıyorsa yazıcının anakartında sorun var demektir

Arkadaşlar konu yıllar önce açılmış aynı sorun benim de öyle panasonic yazıcı usb takılı sürücüler tam yazıcıyı ya algılıyor ama sınama sayfası gönder dediğimde hiç belirti yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Geri