Yazıcıdan arkalı önlü Çıktı Alma??

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Yazıcıdan arkalı önlü çıktı alabiliyor muyuz? Alabiliryosak nasıl oluyor?

"Yazıcıdan arkalı önlü Çıktı Alma"
derken neyi kastettiğini anlayamadım MEMEK hocam..
2 tür arkalı önlü çıktı alınabilir:
-manuel(elle/zamanı geldiğinde kağıdı kendin çevirir tepsisine koyarsın- o da kağıdın boş diğer yüzüne de yazar)
-otomatik(aynı anda kağıdın her 2 yönüne de yazan yazıcılar vardır ki bunların fiyatı biraz fazladır.)
ancak bu yazdıklarım için yazıcının öyle bi ayar sayfası olmalı yazdırmadan önce ayarlanmalı çift yönlü diye.
eğer öyle bi ayar sayfası yoksa yasar_seis hocamın dediği gibi herşeyi kendin planlarlasın(önce tek nolu sonra çift nolu sayfları yazsın diye gibi)

Teşekkürler Arkadaşlar...Yeterince bilgilendirildim
Tekrar tşkler..

dosya - yazdır -yazdır penceresindeki özellikler - son işlem - belge seçenekleri -her iki tarafa yazdırma seçilir

Arkadaşlar bizim okulda KONİCA MİNOLTA yazıcısı var çift yönlü yazma desteği var. Çünki büyük ve kaliteli bir yazıcı. Dediğiniz gibi ayarlara girebiliyorum ama arayüz ingilzce olduğu için anlayamadım. Tarif edebilecek var mı?

Hocam yazdır dedikten sonra Properties'e tıkla My Tab sekmesinde print type var, ordan ayarlayabilirsiniz...

Hocam dediğiniz sekmeyi göremedim. Arayüz şöyle resmini ekledim.

Ekli dosyalar

• Konica_Minalto.PNG
    Konica_Minalto.PNG
    40.3 KB · Görüntüleme: 73,439
ikinci sekme olan layoud kısmından "2 sided" seçenği seçilerek yapılıyor. Bilmeyenlere yardımcı olsun diye yazdım.

merhaba arkadaşlar okulumuzda kyocera taskalfa fotokobi yazıcımız var fakat yazıcı özelliklerinden girdiğim zaman çift yönlü yazdırma aktif değil... bunu nasıl aktif hale getirebilirim bilen arkadaşlar ban yardımcı olabilir mi?

işte görüntüsü arkadaşlar

Ekli dosyalar

• adsız.jpg
    adsız.jpg
    52.6 KB · Görüntüleme: 3,000
Bizdeki taskalfa nın özellikler menüsü böyle değil. Doğru sürücü kurduğunuzdan eminmisiniz?

hocam internetten araştırdım buldum ama yazıcı çalışıyor sadece bu özellik aktif değil... driveri doğru olmasa çalışır mı?

yazıcının özellikleri arasında eğer çift yönlü çıktı verme özelliği varsa bi kerede çift yönlü çıktı alabilirsiniz
eğer yoksa bu sefer manuel olarak siz sayfaları ters çevirip koyar alırsınız çift yönlü
eğer yazıcının özelliği varsa ve vermiyorsa kesin driver ı eksik yüklenmiştir...

http://www.kyoceradocumentsolutions.eu/ ... ._.EN.html
hocam bu siteden
KX driver (certified and signed by Microsoft) 6.1.0826 69.22 MB KX_610826_UPD_Signed.zip

Bu dosyayı indirin win 7 için olan

dosyayı indirip rardan masaüstüne çıkarın
yazıcıyı ağ kablosu takın

Başlat Aygıtlar ve Yazıcılara tıklayın
Yazıcı ekleye tıklayın devam ederken disketi var deyip masa üstüne indirdiğiniz dosyanın içerinde win 7 driverini gösterin. Uzun bir kyocera model listesi gelecektir. Oradan task alfa 221 i seçin ve yazıcıyı yükleyin.

Yazıcı özelliklerinde çift yönlü yazdırma aktif olacaktır.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    144.5 KB · Görüntüleme: 2,883
adalim' Alıntı:
hocam bu siteden
KX driver (certified and signed by Microsoft) 6.1.0826 69.22 MB KX_610826_UPD_Signed.zip

Yazıcı ekleye tıklayın devam ederken disketi var deyip masa üstüne indirdiğiniz dosyanın içerinde win 7 driverini gösterin. Uzun bir kyocera model listesi gelecektir. Oradan task alfa 221 i seçin ve yazıcıyı yükleyin.

hocam yazıcıyı ağdan bağlamak şart mı usb ile bağlayınca olmadı da yine çift yüzlü kapalı diyor

Hocam bende de aynı sorun vardı. sorunu şöyle çözdüm(yazıcı usb ile bağlı): aygıt ve yazılara menüsünden yazıcıyı bulup sağ tıklayarak yazıcının özelliklerini açıyorsunuz. Daha sonra "Aygıt ayarları" kısmında "çift yüz birimi" birimine tik işareti koyuyorsunuz.

mkrkls' Alıntı:
adalim' Alıntı:
hocam bu siteden

hocam yazıcıyı ağdan bağlamak şart mı usb ile bağlayınca olmadı da yine çift yüzlü kapalı diyor

Ekli dosyalar

• ky.jpg
    ky.jpg
    67.3 KB · Görüntüleme: 1,715
Konica minolta bizhub 283 için ağa bağlı yazıcıdan çift yönlü çıktı almak mümkün mü?
Kullanan ve tecrübeli olanlar yardımcı olabilirler mi?
İyi çalışmalar

Geri