Yazılımcı evlenemez mi? :)

Kodla Büyü

yazilimuzmani

Site Gezgini
Saygıdeğer meslektaşlarım, yeni bir tartışmaya imza atalım dedim. Yazılımcıyla evlenen olmaz mı? Yani yazılım işine giren pekte genç kız yok anlaşılan. Hâl böyle olunca, bilgisayar başında fazla kalmamız pek çok insan tarafından dışlanmamıza neden oluyor. Acaba bilgisayar başında çok zaman harcadığımızdan ailemiz ile ilgilenmeyeceğimizi düşündüklerinden mi bizle evlenmekten çekiniyorlar?

Ailem sürekli bana diyor ki; seni bilgisayarla evlendirelim :)

Öğretmenlikler arasında en dezavantajlı branş bizimkisi maalesef. İşimiz gereği birazcık asosyal hayata mahkum oluyoruz. Bu da evlilik gibi tamamen sosyallik gerektiren meselelerde biraz ağırdan almamızı sağlıyor zannedersem. Evlilik bana göre karar verme meselesidir. Kararınız kesin ve somut hale dönüştürülebilir olursa önünüzde engel kalmaz.

Henüz kimseye kız istemek için gitmedik biraz erken olduğunu düşünüyorum. Ancak, evlendiğim kişininde benim gibi programlama ile uğraşan birisi olmasını çok istiyorum fakat Muptela hocamında yazdığı gibi; nasip meselesi. :) Bu konuda sizlerin tecrübelerini almak istiyorum böyle sorun yaşayan hocalarım var mı varsa ne gibi sorun yaşıyorlar dertleşelim biraz :)

buradan forum yöneticilerimizi sesleniyorum.bekar arkadaşlar için çöpçatanlık bölümü açalım. bekarların açtıkları başlıkları hiç olmazsa bir yere toplamış oluruz.

Aşk kalbimi yakan bir volkan gibidir,en sevdiğim tatlı kazandibidir...:)
Hocam bilgisayarın hayatımızı asosyalleştirdiği nispeten doğru ama bunu amacına uygun kullanıldığında çok önemli bir araç olabiliyor:)) sadece sizin bilgi ve becerikliğinize muhtaç bir ortamda bulunmak gerekiyor... Sonrasında her şey yoluna girer hayırlısı ise.

yazilimuzmani' Alıntı:
Henüz kimseye kız istemek için gitmedik biraz erken olduğunu düşünüyorum. Ancak, evlendiğim kişininde benim gibi programlama ile uğraşan birisi olmasını çok istiyorum fakat Muptela hocamında yazdığı gibi; nasip meselesi. :) Bu konuda sizlerin tecrübelerini almak istiyorum böyle sorun yaşayan hocalarım var mı varsa ne gibi sorun yaşıyorlar dertleşelim biraz :)

Bir ipte iki canbaz,bir mahallede iki davulcu, bir evde iki yazılımcı olmaz hocam, bence başka branştan olsun. :D :D

her_dem' Alıntı:
buradan forum yöneticilerimizi sesleniyorum.bekar arkadaşlar için çöpçatanlık bölümü açalım. bekarların açtıkları başlıkları hiç olmazsa bir yere toplamış oluruz.
Aslında mantıklı ama yakında bir ilde bir bilgisayarcı bıacaklar bu gidişle evlendillerinde işleri çok zor olur :)

yazilimuzmani' Alıntı:
Saygıdeğer meslektaşlarım, yeni bir tartışmaya imza atalım dedim. Yazılımcıyla evlenen olmaz mı? Yani yazılım işine giren pekte genç kız yok anlaşılan. Hâl böyle olunca, bilgisayar başında fazla kalmamız pek çok insan tarafından dışlanmamıza neden oluyor. Acaba bilgisayar başında çok zaman harcadığımızdan ailemiz ile ilgilenmeyeceğimizi düşündüklerinden mi bizle evlenmekten çekiniyorlar?

Hocam BBNET her soruna çözüm bulur merak etmeyin :lol: Bir çok arkadaşımız probleminizle yakından ilgilenecektir :puhaha:

her_dem hocam bu arada öneriniz gayet güzel. :)
habbe hocam neden başka branştan olsun diye yazıyorsunuz yani eşimde yazılımcı olsa fena mı olur? :)

Ne yalan söyleyim benimde bu konu hakkında bazı teorilerim var :D

Abi bilgisayarcı adam özelliklede ayzılımcı zor evlenyior ya ben biliyorum yani :D çevremdede örnekler var :mrgreen:

gakgoskentli hocam, neden evlenmeyelim ki? Hayat belli bir yaştan sonra yalnız geçmiyor. Bizimle tecrübelerini paylaşır mısın hocam? :)

yazilimuzmani' Alıntı:

aynı durum benim içinde geçerli. artık etrafımdaki herkes bilgisayar başında görünce beni "hanımının yanınındasın " diye espri yapmay başladılar buda sıktı artık

Yıllarca hizmet içi kurslar aldım , verdim bazıları mahalli bazıları merkezi. Çok gezdim çok gözlemledim. Yazılıma meraklı kursiyerler bir araya gelir sürekli bilişim üzerine konuşurlar geneldede erkektirler. Hele kursiyer gurbu formatörlerden oluşuyorsa ders dışı etkinlik nerdeyse olmaz.

Özelikle web tabanlı içerik geliştirme kursunda diğer bıranşlardan kursiyleri gözlemleme şansım oldu. Aynaya baktım ve şunu dedim "Biz kendimizi heder etmişiz.Hayatın zevkini farklı yerlerde aramışız"
Hergün eğlence hergün şamata , hiç unutamadığım kurslar bilişime uzak bıraşların oluşturduğu gruplar oldu.
BİLİŞİME MERAKLI OLANLAR MAALESEF KENDİLERİNİ SOYUTLUYOR. asosyalizbiz.com :D

bekarlığı öneren arkadaşlar neden öneriyor cidden bu iş sakat bi iş mi? yoksa lafın gelişi olduğu için mi evlenmeyin diyorlar çok merak ettim şimdi
Yaşlar kaç bu arada? 27 benim

alpaygunes' Alıntı:
Yıllarca hizmet içi kurslar aldım , verdim bazıları mahalli bazıları merkezi. Çok gezdim çok gözlemledim. Yazılıma meraklı kursiyerler bir araya gelir sürekli bilişim üzerine konuşurlar geneldede erkektirler. Hele kursiyer gurbu formatörlerden oluşuyorsa ders dışı etkinlik nerdeyse olmaz.

Özelikle web tabanlı içerik geliştirme kursunda diğer bıranşlardan kursiyleri gözlemleme şansım oldu. Aynaya baktım ve şunu dedim "Biz kendimizi heder etmişiz.Hayatın zevkini farklı yerlerde aramışız"
Hergün eğlence hergün şamata , hiç unutamadığım kurslar bilişime uzak bıraşların oluşturduğu gruplar oldu.
BİLİŞİME MERAKLI OLANLAR MAALESEF KENDİLERİNİ SOYUTLUYOR. asosyalizbiz.com :D

Bu gidişle evlenemessiniz diyorsunuz yani :)

Geri