yazmak isteyen buyursun...

Kodla Büyü
teion' Alıntı:
kucuk istavrit, yiyecek bir sey sanip
hizla atildi capariye
once muthis bir aci duydu dudaginda
gumbur gumbur oldu yuregi
sonra hizla cekildi yukariya...

aslinda hep merak etmisti
denizlerin ustunu
neye benzerdi acep gokyuzu,
bir yanda buyuk bir merak
bir yanda olum korkusu.

"dudagi yariklar" denir,
sanslidir onlar, hani
gorup de gokyuzunu, insani
oltadan son anda kurtulanlar.

ne care balikcinin parmaklari
hoyratca kavradi onu
kucuk istavrit anladi yolun sonu.
koca denizlere sigmazdi yuregi.
oysa, simdi yuzerken
kucucuk yesil legende,
ansiz uzanivermis dostlarina
degisiyordu minik yuzgeci.

insanlar gelip gectiler onunden
bir kedi yalanarak bakti gozunun icine
yavasca karardi dunya
basi da donuyordu.
son bir kez dusundu derin maviyi,
beyaz mercani bir de yesil yosunu.

iste tam o anda egilip aldim onu.
yurudum deniz kenarina
bir opucuk kondurdum basina
iki damla goz yasindan ibaret sade
bir torenle saldim denizin sularina.

bir an oylece bakakaldi
sonra sevincle dibe daldi.
gitti tum kederimi sokup atarak,
tesekkuru de ihmal etmemisti.
bir kac degerli pulunu
elime, avuclarima birakarak.

balikci ve kedi saskin baktilar yuzume.
sorar gibiydiler neden yaptin bunu niye?
"bir gun dedim, bulursam kendimi
yesil legendeki kucuk istavrit kadar caresiz,
son ana kadar
hep bir umudum olsun diye..."

Hocam paylaşımınız çok güzel teşekkür ederim. Şairini yazarsanız sevinirim.

Bazen sorunlar insana olayları farklı görmeyi öğretiyor.
Çalışmak zorunda değilseniz çocuklarınızla vakit geçirmek hakkaten güzel bir şey olsa gerek.(Herkes bunun özlemini söylerken daha fazla çalışıyoruz.)

Birde olaylar kötü bir şekilde karşınıza çıkmış. Sizi bunaltmış olsada anlınız ak, yüreğinizde şüphe yoksa eşiniz bile bu iftirayı atmış olsa sadece sizi kaybetmiş olurdu.

Ama zaten böyle bir vukuatı olan birisi dediyse zaten başkalarıda inanmayacaktır.

Eşinizden dolayı orda bulunuyorsunuz anladığım kadarıyla.

E eşinizin tayini de çıkar başka bir yere gidersiniz zaman çok çabuk geçiveriyor.

Maneviyat demiş bir arkadaş hakikaten bazen düşündüğümde inanmıyor olsa idim, kendimi neden öldürmeyecektim diye düşünmüyor değilim.
Allah'a şükür inanıyorum ve Dünya bitince her şey yeni başlayacak.

Buna inanmıyor iseniz sizin her an ölebileceğiniz düşüncesi, eşinizin, çocuğunuzun gözleriniz önünde eriyerek ölebileceği düşüncesi beynimi patlatırdı.
Tabii ya hocam hayat güzel diyende çıkabilir ama bu türlü düşünceler olmayavcak mıydı İNANMASA idim.

Bunlara gözlerimi yummam bunların benden uzaklaştığını mı gösterirdi. Deve KUŞU gibi kuma gömünce kafayı avcı yaklaşmıyor mu?

O yüzden Şükürler olsun demelisiniz.

avy' Alıntı:
Hocam paylaşımınız çok güzel teşekkür ederim. Şairini yazarsanız sevinirim.

serdar sıraların ilk kez 1997 yılında istanbul diş hekimleri odası dergisinde yayınlanan şiiri.

Yaşamak güzel şey doğrusu
Üstelik hava da güzelse
Hele gücün kuvvetin yerindeyse
Elin ekmek tutmuşsa bir de
Hele tertemizse gönlün
Hele kar gibiyse alnın
Yani kendinden korkmuyorsan
Kimseden korkmuyorsan dğnyada
Dostuna güveniyorsan
İyi günler bekliyorsan hele
İyi günlere inanıyorsan
Üstelik hava da güzelse
Yaşamak güzel şey
Çok güzel şey doğrusu.

Melih Cevdet ANDAY
Yaşıyorsak ümitvarız demektir.Kalbimiz o kadar çok bu dünya ile dolu ki Allah kulunu kendine yaklaştırmak için kalbimizi ona dönmek için sıkıntı darlık veriyor.Yine de çok şükür ki bize kendini hatırlatıyor.Belki biliyorsunuzdur ama Firavunuun ömrü hayatı boyunca hiç başı bile ağırmamış!
İnsanoğlu nefis hiçbir şekilde doymuyor malesef!
Zaman zaman bende hatta şu sıralar bende sürekli bu ruh halindeyim.O yüzden sizi çok iyi anlıyorum.Söylediklerime kendimi de dahil ediyorum.
Allah dermasız dert vermesin.Her şeyin başı sağlık.Üzülmeyin.Hava güzelse okuldan sonra dışarda çocuğunuzla eşinizle vakit geçirin.
"Ve sen yine denediğinde,
Ve yine kalbin daraldığında,
Ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında,
Ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde.. Uzun uzun düşün ve hatırla yaradan'ını! Allah kuluna kâfi değil mi? [Zümer/36]"

hocam gezin eğlenin hobilerin bulun kendinizi geliştirecek bişeyler bulun...başarmak duygusu insana mutlukuk verir öyle zırt pırt canın sıkılmaz

craxx' Alıntı:
Bazen sorunlar insana olayları farklı görmeyi öğretiyor.
Çalışmak zorunda değilseniz çocuklarınızla vakit geçirmek hakkaten güzel bir şey olsa gerek.(Herkes bunun özlemini söylerken daha fazla çalışıyoruz.)

Birde olaylar kötü bir şekilde karşınıza çıkmış. Sizi bunaltmış olsada anlınız ak, yüreğinizde şüphe yoksa eşiniz bile bu iftirayı atmış olsa sadece sizi kaybetmiş olurdu.

Ama zaten böyle bir vukuatı olan birisi dediyse zaten başkalarıda inanmayacaktır.

Eşinizden dolayı orda bulunuyorsunuz anladığım kadarıyla.

E eşinizin tayini de çıkar başka bir yere gidersiniz zaman çok çabuk geçiveriyor.

Maneviyat demiş bir arkadaş hakikaten bazen düşündüğümde inanmıyor olsa idim, kendimi neden öldürmeyecektim diye düşünmüyor değilim.
Allah'a şükür inanıyorum ve Dünya bitince her şey yeni başlayacak.

Buna inanmıyor iseniz sizin her an ölebileceğiniz düşüncesi, eşinizin, çocuğunuzun gözleriniz önünde eriyerek ölebileceği düşüncesi beynimi patlatırdı.
Tabii ya hocam hayat güzel diyende çıkabilir ama bu türlü düşünceler olmayavcak mıydı İNANMASA idim.

Bunlara gözlerimi yummam bunların benden uzaklaştığını mı gösterirdi. Deve KUŞU gibi kuma gömünce kafayı avcı yaklaşmıyor mu?

O yüzden Şükürler olsun demelisiniz.
teşekkürler hhocam bazen bildiğin şeyleri başkasından duymak ii geliyor

glimmer' Alıntı:
teşekkürler hhocam bazen bildiğin şeyleri başkasından duymak ii geliyor
Aslında hepimizin bu şekilde uyarılmaya hatırlatılmasına ihtiyaçımız var.
O yüzden Kur'an da hatırlatıyor unutmamamız için.

Geri