Yedek Alma İle İlgili Küçük Bir Yardım İstiyorum.

Kodla Büyü

qash

Site Gezgini
Arkadaşlar hepinize iyi günler.

Allah hepinize nasip etsin geçen günlerde yeni bir laptop aldım. Bildiğiniz üzere artık orjinal cd - dvd ler verilmiyor onun yerine hdd nin bir bölümüne recovery oluşturuluyor herhangi bir sıkıntıdan dolayı sistem açılmazsa gerekli işlemlerle sistemi ilk günkü haline getirebiliyorsunuz. benim aldığım laptopta da win 8 kurulu ve recovery bölümü var. biraz araştırdım ama win 7 için olan al recovery burner programı win 8 de çalışmıyor ve asus firmasıyla yaptığım görüşme sonucu cd - dvd vermediklerini hdd üzerinde olan kurtarma ( recovery ) bölümü ile dvd den yüklemiş gibi sıfır bir sisteme sahip olabilirsiniz dedi ve bu bölümün yedeğinin alınamayacağını da söyledi. Bunun üzerine sizden yardım talep ediyorum. recovery bölümünün yedeğini almayı bilen, ya da win 8 de kurtarma dvd si nasıl oluşturulur bilen varsa bilgilerini paylaşırsanız sevinirim.

acronis benim kullandığım program ama bu durumda işimi göreceğini düşünmediğim için denemedim. Kurtarma dvd si oluşturmanın bir yolu var mı onu arıyorum. bilgin için tşk ederim.

hocam benim bildiğim(mesela Toshibada) Sistemin İçinde Rocevery DvdsiOluştur diye bir seçenek olması lazım Asusa O nu sordunuz mu?

easytr' Alıntı:
asus var bende de. win 8 li. acronis ile gizli partitionlar dahil heryerin yedeğini aldım. recovery ekranına hangi tuşla giriyorsunuz?

Valla hocam o şekilde yedeği almak biraz fazla yer kaplar gibime geliyor. Bilgisayar açılırken F9 a bas diyor recovery mod için ama ben daha oraya bakmadım win 8 in bir özelliği var kendisi sistemi fabrika ayarlarına dönderiyor aynı telefonlardaki gibi. onunla fabrika ayarlarına döndüm 3 saat gibi bir süre sürdü.

mustafayilmaz28' Alıntı:
hocam benim bildiğim(mesela Toshibada) Sistemin İçinde Rocevery DvdsiOluştur diye bir seçenek olması lazım Asusa O nu sordunuz mu?

Hocam bu versiyonda yokmuş. Sordum win 8 için öyle bir destekleri yokmuş.

Geri