YEGİTEK BT öğretmeni düşmanı mı ?

Kodla Büyü

seyyyyyah28

Site Gezgini
Bu yeni yazıyı kaleme alanlar eminim şu anda koltuklarında oturmuş ne kadar güzel bir iş yaptıklarını düşünüyorlardır. Yazın Ankara'da eğitici eğitiminde kursiyerdir. Emin olun orada bizlere söylenen cümlelerle bu çıkan yazı tam bir tezat teşkil ediyor. Bundan sonra ne eğitimlerde görev alırım nede BTR olurum. Eğitimde görev alacak eğiticide zorluk çekiyoruz demişlerdi. BTR istemiyor öğretmenler demişlerdi. Siz teşvik edeceğinize daha çok kaçırıyorsunuz. Fatih Projesi ileride niye bitti niye başarısız oldu diye soracaklar illaki. Getirip etkileşimli tahtaları sınıfa koymakla ağ alt yapısını kurmakla göstermelik yere EBA ya girmekle bu proje yürümez arkadaşlar. Herkese hayırlı olsun. Kimileri mutlu kimileri mutsuz oldu. Ankaradakilerin umrunda değilsiniz emin olun.

yazdım yazdım sildim
bu sene Btr değilim
Sağolsun idare kendi çapında yapmadığını bırakmadı...

Yine de pişman değilim
bence de kimse olmazsa çözülür bu iş kanısındayım...

yeğitekte görevli bir tane aklı başında şu işin içinden çıkmış ya da alanda çalışmış insan yok mu; bu kadar mı okullarla-eğitimle alakasız kararlar verilir. Bizi görevi seçmek için özendirecekleri yerde kaçırmak için elinden geleni yapıyorlar. Müdürün-Şube Müdürünün onay vermediğine bir daha görev verilmeyecekmiş onlar kim, ne anlar... Btr'yi cazip bir duruma getirmezlerse, norm olarak çıkarmazlarsa milyarlık fatih projesi çöp olacak.

Yegitek umarim yazilanlari okuyordur umarim terettut edilen konular diye ek yazi cikartir ve burada belirtilen herseye aciklik getirir her ne kadar yegitekede olan guvenim bitsede inslh bu gorevi isticek arkadaslar icin amelelik gorevi icin calisma saatleri olsun okul olsun gorevlendirmeleri olsun herseye bir noktayi koyar

murat_erg' Alıntı:
Yegitek umarim yazilanlari okuyordur umarim terettut edilen konular diye ek yazi cikartir ve burada belirtilen herseye aciklik getirir her ne kadar yegitekede olan guvenim bitsede inslh bu gorevi isticek arkadaslar icin amelelik gorevi icin calisma saatleri olsun okul olsun gorevlendirmeleri olsun herseye bir noktayi koyar
" nsari " burada forumda takılıyor... bu yazının büyük bölümü onun elinden çıkmıştır. çok ah aldı umarım farkındadır ve bir düzeltme yaparlar.
eğitici bulamıyorlardı şimdi btr de bulamayacaklar.
çok mecbur olmayanlar kredi vs çekenler var :(, almasın istemesin görev.
26 28 saat dersi olup aman nasıl olsa bu işleri yine ben yapıcam bari btr olup full ekders alayım diyen çok arkadaşımız var. görev almayın arkadaşlar.

ademola' Alıntı:
murat_erg' Alıntı:
" nsari " burada forumda takılıyor... bu yazının büyük bölümü onun elinden çıkmıştır. çok ah aldı umarım farkındadır ve bir düzeltme yaparlar.
eğitici bulamıyorlardı şimdi btr de bulamayacaklar.
çok mecbur olmayanlar kredi vs çekenler var :(, almasın istemesin görev.
26 28 saat dersi olup aman nasıl olsa bu işleri yine ben yapıcam bari btr olup full ekders alayım diyen çok arkadaşımız var. görev almayın arkadaşlar.

Hocam eger goruyorlarsa bu kadar kisinin agini almak kolay degil bir vicdan muhasebesi yaparlar umarim yuz kere sogudugm meslegimden bir kez dsha soguttular

Projeyi nasıl yürütecekler merak ediyorum. Dün okulda fiber bağlantısı gitti. Merak ettim sırayla hepsini aradım nasıl bir yol sunacaklar diye. :lol:
ilçedeki müdürlükteki arkadaşlardan tutun ildeki fatih projesi koordinatörü bile doğru dürüst olaydan haberdar değil. Bana modemin kullanıcı adı ile şifresinde yanlışlık vardır diyen oldu. Ne modemi yahu dedim. :puhaha: Kim neyi nasıl yapacağını bilmiyor.
İş her halükarda Bt Öğretmenine kalıyor.

BT Rehberliği görevi almayıp, okullarda da suya sabuna dokunmayacaksın bundan sonra. Bunu istiyorlar sanırım.

Necdet hocamın eline sağlık, en azından bt cilere olan nefretini kaleme dökebilmiş...Sağolsun, varolsun. Sanırım Yeğitek elemanlarının oraya nasıl geldiği anlaşılıyor. Herhalde içlerinde bt mezunu neredeyse yok gibidir. Ve çoğu birilerine yaslanarak oralardadır. Dolayısıyla bu kişilerden mantıklı şeyler beklemek pek akıllı işi olmaz. Ne yapılabilir? Maalesef bakanlıkta lobimiz olmadığı için şu an bişi yapamayız. Yani bt rehberliğini kabul etmeyelim protestosu pek tutmaz.

sağda solda diğer branşlar için btr kursu açılmaya başlanmış. kursa da gönüllü pek çok kişi var.
biz istemezsek kurslardan mezun ettikleriyle doldururlar okulları.

bidene' Alıntı:
sağda solda diğer branşlar için btr kursu açılmaya başlanmış. kursa da gönüllü pek çok kişi var.
o görevi alan birisi en fazla 1 dönem dayanabilir :D bu ne laaaan ben sınıfıma geri dönüyom diye bağırır :)

nikfurie' Alıntı:
Necdet hocamın eline sağlık, en azından bt cilere olan nefretini kaleme dökebilmiş...Sağolsun, varolsun. Sanırım Yeğitek elemanlarının oraya nasıl geldiği anlaşılıyor. Herhalde içlerinde bt mezunu neredeyse yok gibidir. Ve çoğu birilerine yaslanarak oralardadır. Dolayısıyla bu kişilerden mantıklı şeyler beklemek pek akıllı işi olmaz. Ne yapılabilir? Maalesef bakanlıkta lobimiz olmadığı için şu an bişi yapamayız. Yani bt rehberliğini kabul etmeyelim protestosu pek tutmaz.
Aynen birilerinin torpiliyle gelmiş adamlar aşağıyı görmeden iş yapacaklarını sanıyorlar en kısa zamanda bilişim öğretmenliğinden kurtulmanın yollarını arıyoruz bunların yüzünden.

ademola' Alıntı:
bidene' Alıntı:
o görevi alan birisi en fazla 1 dönem dayanabilir :D bu ne laaaan ben sınıfıma geri dönüyom diye bağırır :)
öyle olmuyo valla hocam. adam benim branşım değil bilmiyorum diyip işin içinden sıyrılıyorlar. O yüzden farklı branştakiler BTR yi daha rahat görüyor. Bizim öyle bi şansımız yok.

tanes' Alıntı:
ademola' Alıntı:
bidene' Alıntı:
öyle olmuyo valla hocam. adam benim branşım değil bilmiyorum diyip işin içinden sıyrılıyorlar. O yüzden farklı branştakiler BTR yi daha rahat görüyor. Bizim öyle bi şansımız yok.

tamam işte en fazla 1kere yapar çünkü müdür onu görevden alabilicek artıkkk

bidene' Alıntı:

Hocam kendinden emin ol.Sen 4 yıl fakülte okudun ve üstüne sahada yıllarca tecrübe kazandın.O kurslarla bize alternatif oluşturduğunu sanan sözde bize parmak sallayanlardan korkmamıza endişelenmeye gerek yok.Hiç telaşlanma.O kurs alanlarla bu işi başaracaklarını sananlar zaten Fatih projesini batırmış olurlar sadece bunu farketmeleri geç olacak ve fark ettiklerinde artık iş işten geçmiş olacak.Hiç kafanıza takmayın.Ben bu sahada şunu gördüm;Eğer biri sana parmak sallayıp eğer sen yapmazsan adam çok pişman olursun mesajı veriyorsa bilki bu adam sana o kadar muhtaç ki bunu sana sezdirmemeye çalışıyor, yani bize (Afedersiniz)eşek gözüyle bakıyolar ve kulağımıza su kaçırmamaya çalışıyolar. Bu benim tecrübemle edindiğim bir durum ve dik durduğumuzda bize olan muhtaçlıklarını adam gibi söyleyip bizden adam gibi destek istediklerinde bu Fatih projesinin otomatik olarak şahlanağını farkedemeyecek kadar zavallılık görüyorum.

Yeğitek ne ki hocam? Yeğitek teknoloji özürlü, kalas bi kurum. Koca koca tvleri okulların duvarına asmamız teknolojiden anladığımız anlamına gelmez.

arkadaşlar eylül şubat görevlendirme yazısı öncesi il koordinatörümden bana gelen maili paylaşmak istiyorum sizinle..

"..Bazı arkadaşlara "ek okullar"yazdım.Destek vereceği okullar şeklinde.Adı üstünde destek verecek.Bu okullar asıl görevli olduğunuz okullar değil.Okullarımızın sayısı artıyor."Sizlere olan ihitiyaç" da.Bt rehber Sayımızı arttıramıyoruz.
Artık önümüzdeki dönemlerde bakanlık çare bulamazsa biz il olarak formüller düşüneceğiz.
.İşlerimden fırsat buldukça sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.""Tablet, tahta, altyapı kurulumları,şirketlerle etkileşimler, öğretmenlerin eğitimleri, seminerler, raporlar ,istatistikler....Hepsi ile Koordinatör olarak bizzat ilgilenmek durumundayım"" .... BTR VE İL KOORDİNATÖRLERİNDEN Bu kadar fedakarlık beklenirken YEGİTEK bunu görmüyor mu ? bu durumda görevlendirmelerin daha da hafifletilmesi gerekmez mi bizi mutlu edecek değişiklikler yapmaları gerekmez mi? bu orantıyı yapamıyorlar mı? çok yazık.. kendileri kaybedecek ama.. altında ezilir herkes bu yükün..

Fatih Projesi altyapısı var ama ET'ler halen yok. Galiba bizim okula görevlendirme yapılmayacak. Ama yapılacak olsa bile başvurma konusunda kararsızdım. Bu dönem başı müdürle zaten tartışmıştım. Klasik mesai saatleri konusunda çok kötü bir tartışma yaşadık. Soruşturma ile tehdit etti beni ben de açın bakalım ne oluyor diye çıkıştım. Sonra benim dediğime geldi ama BTR olayından epey soğudum. Bu dönem BTR olma konusunda kararsızdım. Bu yazı kararsızlığımı sonlandırdı. Eski haliyle müdürlerle bir sürü problem yaşıyorken şimdi yok efendi görevden almalar yok daha görev verilmeyecekmiş. Bundan sonra 18 saat dersime girerim, okulun tek bir işini bile yapmam. Yazıcı mı tanıtacaklar, format mı lazım, internet mi yok, projeksiyon sorunlu mu gitsin teknik servis çağırsın. Artık ne halleri varsa görsünler. Son 2,5 yıldır sıkıntılarını çekiyorum. Biraz zalimce olacak ama 6 ay boyunca onların sıkıntılarını izleyeceğim. :x

Yeğitekte çalışıp bu sitede olanların da bence büyük vebali var. Burada zaafları öğrenip ona göre karar çıkartıyor gibi geliyor aklıma. Eğer iyi niyetli olsa o kişiler bizim hakkımızda bu kadar olumsuz yazılar çıkartmazlar. Burada bir nevi casusluk yapıyor olmalılar. Bizi yardımcı olmaktan çok amaçları işlerimiz zorlaştırmak.

Madem niyetleri bizi zor durumda bırakmak istiyorlar. Gerçek niyetlerini beyan etsinler. Herkes başının çaresine baksın. Bu kadar kişinin ekmeği ile oynamayı marifet sayanlar, ahirette bunun vebalini misli misli ödeyecekler.

Madem bilişim gereksiz bir alan. Üniversitelerdeki bölümleri neden kapatmıyorsunuz? Neden başka bir alan çalışması yapmıyorsunuz?

Sahi ne istiyorsunuz bu insanlardan. Yeğitek, pardon da siz kime hizmet ediyorsunuz? Çıkardığınız yazıların ben milli olduğunu düşünmüyorum. Düşünseniz bu kadar insanı ezmek için kendiniz paralamazsınız. Tabii yetki siz de bugün.

Emin olun. hüküm ve büyüklük Allahındır. Makam ve insanlar geçicidir.

Yeğitekte çalışıp bu sitede olanların da bence büyük vebali var. Burada zaafları öğrenip ona göre karar çıkartıyor gibi geliyor aklıma. Eğer iyi niyetli olsa o kişiler bizim hakkımızda bu kadar olumsuz yazılar çıkartmazlar. Burada bir nevi casusluk yapıyor olmalılar. Bize yardımcı olmaktan çok amaçları işlerimiz zorlaştırmak.

Madem niyetleri bizi zor durumda bırakmak istiyorlar. Gerçek niyetlerini beyan etsinler. Herkes başının çaresine baksın. Bu kadar kişinin ekmeği ile oynamayı marifet sayanlar, ahirette bunun vebalini misli misli ödeyecekler.

Madem bilişim gereksiz bir alan. Üniversitelerdeki bölümleri neden kapatmıyorsunuz? Neden başka bir alan çalışması yapmıyorsunuz?

Sahi ne istiyorsunuz bu insanlardan. Yeğitek, pardon da siz kime hizmet ediyorsunuz? Çıkardığınız yazıların ben milli olduğunu düşünmüyorum. Düşünseniz bu kadar insanı ezmek için kendiniz paralamazsınız. Tabii yetki siz de bugün.

Emin olun. hüküm ve büyüklük Allahındır. Makam ve insanlar geçicidir.

Meb, bizim ne olmamız istediğine artık kesin karar versin. Bu böyle olmaz.Tepki göstersek de yine kötü olan biz olduk.Avrupa insan mahkemesine mi gitsek diyorum artık.

Hocam bu maddelere eyvallah etmemek lazım.Belki toplu görev almama olayında herkese ulaşılamaz (herkesin ekonomik durumu elvermeyebilir). İlk aşamada bir twitter etkinliğiyle sesimizi duyurabiliriz ?

murat_erg' Alıntı:

Yayınlayamazlar bence öyle bir ek yazıyı hemen hocam. Yedikleri haltın açıklamasını yapamazlar. Çok sevdikleri koltukcuk larından olma riskleri olur çünkü. Düşünüyorlardır şimdi bu tepki niye diye. Biz ne halt yedik diye. Sen olayın içindeki BT öğretmenlerinden görüş almadan kafana göre keyfim böyle istedi diye yayınlarsan yazıları hatanı anlayamazsın tabi. Ben ne yeğitekin nede müdürün kölesiyim. Bu yazıyı yayınlayanlar gelsin okulumda FPBTR lik yapsın. Anlarlar belki durumu. Müsteşara tweet banada mantıklı geldi.

ismailt' Alıntı:
bidene' Alıntı:

Hocam kendinden emin ol.Sen 4 yıl fakülte okudun ve üstüne sahada yıllarca tecrübe kazandın.O kurslarla bize alternatif oluşturduğunu sanan sözde bize parmak sallayanlardan korkmamıza endişelenmeye gerek yok.Hiç telaşlanma.O kurs alanlarla bu işi başaracaklarını sananlar zaten Fatih projesini batırmış olurlar sadece bunu farketmeleri geç olacak ve fark ettiklerinde artık iş işten geçmiş olacak.Hiç kafanıza takmayın.Ben bu sahada şunu gördüm;Eğer biri sana parmak sallayıp eğer sen yapmazsan adam çok pişman olursun mesajı veriyorsa bilki bu adam sana o kadar muhtaç ki bunu sana sezdirmemeye çalışıyor, yani bize (Afedersiniz)eşek gözüyle bakıyolar ve kulağımıza su kaçırmamaya çalışıyolar. Bu benim tecrübemle edindiğim bir durum ve dik durduğumuzda bize olan muhtaçlıklarını adam gibi söyleyip bizden adam gibi destek istediklerinde bu Fatih projesinin otomatik olarak şahlanağını farkedemeyecek kadar zavallılık görüyorum.
hocam ankarada bu gün yazı geldi...
eski 180 saat btr belgesi olanlara 100 saatlik btr eğitimi veriliyor 2 grup olacak şekilde.
eğer btr kursu alıp btr olan müdürün kankasıysa, yetkili sendikaya üyeyse isterse tahtayı hiç açmasın aynı görevine devam eder.
siz kendinizi ileri demokrasi ülkesinde mi sanıyorsunuz??
sanki fatih projesi tepedekilerin çok umurunda.
devlet eliyle yürüyen eğitimi bitirmeye bu kadar gayret edenler bu projeyi oy uğruna yaptılar. siz eğitim içinmi yapıldığını düşünüyorsunuz.

Geri