yeni alkol yasası

Kodla Büyü

ysartemur

Seçkin Üye
Seçkin Üye
dün çıkan yasa tasarısına göre 0,50 promil alkollü iken bile araç kullanana ceza geldi.
ayrıca cihazı üflemeyenede 2000 lira gibi bir ceza alacak.
bu konuda sizlerin fikrini merak ettim.

İçki kötülüklerin anasıdır:D

içkiyi içen içer içmeyen içmezde.. arac surerken içeni yakalrsan döverim:D cezalar az bile.. sonra gidiyor sucsuz günahsız insanların canını yakıyor kaza yapaıyor..

belki çok radikal gelebilir ama alkollü araç kullananı süresiz trafikten men etmek lazım bence.....

stok mu yapsak ne 10dan sonra satış yokmuş karaborsaya düşmesin sonra

sanırım bu konuda ortak mutabakat var.
kimse alkollü araba kullanmayla ilgili yasaya karşı çıkmıyor. hatta bize bıraksalar çok daha ağır şeyler koyarız gibi me geliyor

trafikte olana pek tepki hatta bir düzenlemeye ihtiyacı vardı. ama sadece alkol değil daha genel bir düzenleme olmalıydı. yok ama kalkıp insanların nerede nezaman içeceklerine özel hayatlarına karışıyorlar. akşam10 dan sonra içki satılmayacak, açık havada içilmeyecek vsvs. mesela adam antalya konyaaltı beachpark'a gelip 1 bira içemeyecek. Bu özel hayata müdaheledir, özgürlüklerin kısıtlanmasıdır.

Yasak nereye kadar bakalım, evde damıtır yine içerim. Ancak alkollü araca tabiki de hayır.

Sorun araç kullanımı değil. İçki içilme özgürlüğünü engel koymaktır. Biz dindarız içkiye karşıyız havası veriliyor.
Eğer haram olarak görülüyorsa devlet bunlardan neden %70 vergi alıyor. Aldığı paralar hazinenin kasasına gidiyor. Bu ülkede hazineden en çok parayı kim alıyor millet vekilleri. Daha geçen gün kendileri için çıkardıkları yasayı hatırlayın. Trafikten tutunda sosyal haklarına kadar tüm ayrıcalıklarını katladılar.
Bununla yetinmeyip tütün ve alkolle yeni vergilerin geleceğini söylediler.

Trafikte alkol kullanımına bende tamamen karşıyım ama bunların halk için yapıldığını sanmıyorum.

Alkol dediğin saat 22.00 Den sonra alınır zaten, neyin kafası bunların ki :x

Kasım ayından bu yana toplasanız 3 bira ya vardır ya yoktur içtiğim ömrü hayatımdada sarhoş olmadım ancak bu saçmalıkları sırf trafikte içilmemeli tu kaka diyerek savunanların özgürlük anlayışına tüküreyim Kısa ve net.

Birazdan NEYZEN TEVFİK in BE HEY DÜRZÜ isimli şiirini yazacak birisi görürsünüz... :mrgreen:

alkollü içecekleri içerim içmekten de zevk alırım. gerekirse 22.00 dan önce alışverişimi yaparım bu zaten daha ilerisi daha kapsamlısı için bir adım 3-5 seneye saat 20.00 a falan çekerler saati. sonrada komple yasaklarlar. vatandaş sevinir huuu alkol yasaklandı diye ama devlet alkolden aldığı vergiyi vatandaşın cebinden başka şekilde almanın yolunu bulur.

o değilde reyhanlıda vefat eden vatandaşlarımız vardı onlar ne oldu?? memlekette gündem değiştirmek ne kadar da kolay.

Bana kalsa alkollü iken kaza yapıp birini öldüreni direkt asarım. Çünkü alkolü keyfi olarak içiyor ve keyfi adam öldürmüş oluyor. Tabancayı beline takıp birini vurmadan farkı yok alkollü araç kullanıpta birini öldürenin.

serkanaytekin' Alıntı:
Bana kalsa alkollü iken kaza yapıp birini öldüreni direkt asarım. Çünkü alkolü keyfi olarak içiyor ve keyfi adam öldürmüş oluyor. Tabancayı beline takıp birini vurmadan farkı yok alkollü araç kullanıpta birini öldürenin.

Farkı var tabiki zihnii iyi düşün... Birincisinde adam keyfi öldürüyor ..İkincisinde adamın tabancayı beline takıp keyiften mi yoksa herhangi bir husumetten mi öldürdüğü belirtilmemiş..Farkı var yani zihni iyi düşün...Hep düşünmeden yazıyon ama :(

serkanaytekin' Alıntı:

http://www.youtube.com/watch?v=Ae0qP-q3L88

daha korkunç olanı adam gibi araba kullanmasını bilmeden trafiğe çıkıp kaza yapanlar, hatalı sollama ile kaza yapanlar, sinyalsiz dönüp kaza yapanlar, hızlı treni gereksiz hızlandırıp altyapısı hazır olmadan insanları katledenler. depreme uygun olmayan binalara ruhsat verip öldürenler, dere yatağına toki yapıp göz göre göre insan öldürenler. asıl keyfi olan bunlar. bunları da asacak mısın.

:sleep:

Ekli dosyalar

• alkol.jpg
    alkol.jpg
    58.1 KB · Görüntüleme: 552
ferman sendedir ama gönül ustalıgı bizde
senden ayıgız şu sarhos halimizle
sen insan kanı içersin biz üzüm kanı
insaf be sultanım akıl hangimizde?

muslumdemirel' Alıntı:
Müslümanız her ikimizde
İçki HARAMDIR dinimizde..
İçki içip durursun..
Söyle içkilinin akıl neresinde??

serkanozen1' Alıntı:
muslumdemirel' Alıntı:
Müslümanız her ikimizde
İçki HARAMDIR dinimizde..
İçki içip durursun..
Söyle içkilinin akıl neresinde??

Saat 22:00 dan sonra el altından bavullarda satılacak kaçak içkiler
tekel bayilerin tezgah altı satışları falan derken...
batının sadece işimize gelen yasaklarını işimize geldiği şekilde yorumlayıp alıyoruz.
kimin ne içtiğinden kime ne

Hoca’ları da öyleydi rahmetli.
28 kere filan hacca gitti.
Zimmete para geçirdi.
Mahkûm oldu.
İçkiyi ağzına sürmezdi.
devamı:
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23369227.asp

birileri gündem değiştiriyor dün milli içeceği ayran olanın bugün rakı olur. reyhalının üstünü beyaz örtüyle kapatalım bu rakı da olur ayranda sizi hangisi ilgilendiriyor?

hava karardı mı ailecek sahile gidemiyoruz umuma açık yerlerde yasaklanmalı bence sarhoşların penisini görmek zorundamıyız boşaltım yaparken?

bilisim_TR' Alıntı:
hava karardı mı ailecek sahile gidemiyoruz umuma açık yerlerde yasaklanmalı bence sarhoşların penisini görmek zorundamıyız boşaltım yaparken?
özellikle adamın orasına bakarsan görürsün tabi! adama zorla söyletiyorsunuz duyanda sabah akşam görüyorsun sanacak, oldu olacak delileride oldurelim malum onlarda açıyor arada. sizin savunma tarzınıza turp sıksınlar

kakababa' Alıntı:
bilisim_TR' Alıntı:
özellikle adamın orasına bakarsan görürsün tabi! adama zorla söyletiyorsunuz duyanda sabah akşam görüyorsun sanacak, oldu olacak delileride oldurelim malum onlarda açıyor arada. sizin savunma tarzınıza turp sıksınlar

senin savunma tarzın da bi gerçeğin ortaya çıkmasına vesile oldu. içki içenle deliyi aynı kefeye koyuyorsun. madem deliyi öldürmüyorsak o zaman sarhoşları atalım bakırköye olur mu ? :sleep:

ulu orta boşaltım yapması yanlış demiyorsun da hala savunuyorsun pes yani...

Geri