yeni alkol yasası

Kodla Büyü
sanırım hocamiçki hakkında fazla bişey bilmiyosunuz içki şişde durduğıu gibi durmuyor içilince bilmiyasanız öğrenin saçma sapan davarışlar içki içilkdikten sonra ortaya çıkıyor tam dört yıl öğrencilik yıllarında zorunlu olarak içki tüketilen çevrelerde bulundum ve iiçkinin insanı nasıl zavallılaştırıdğını edebini nasıl ortadan kaldırdığını basitleştirdiğini çok iyi gördüm

Yahu saat 22.00 ile 21.00 arsında ne fark var.
Ben saat 21:30 da satın alır 22:00 den sonra içerim.
Mesele o değil kademe kademe daha ileri gidilecek ve sonra tümden yasak. İran, Arabistan.
Evet meret şişede durduğu gibi durmuyor ama sonuçta işin özü insanın karakterinde yatıyor.
Adam karaktersizse içki içmesine de gerek yok yapacağını yapıyor.
Dediğim gibi siz birkaç yıl sonrasına bakın, yasa nerelere kadar uzanacak.

not: kimin müslüman olup olamayacağına kimse karar veremez.

hiç kimse içmesini bilmediğini kabul etmez kusura bakmayın bilimsel gerçekleri görmezden gelmek cahil keim için kabul edilebilir ama eğitimli insanlara şahsen ben söyleyecek söz bulammıyorum ha alkol almdan yapacaklarını yapanlarda var tamam ama alkol alınca kimin ne yapacağı belli olmuyor en azından sakat kalma ve ölümle sonuçlnanan trafik kazalarının büyük bir bölümü alkollü araç kullanmktan meydana geliyor kimsenin kimseye zarar verme gibi bir lüksü yok .kanunla da bu iş hallolmaz ev et ama en azından biraz olsun caydırıcı olur herkes gitsin evinde geberinceye kadar içsin umurumda değil ama sokaklarda içip piknik yerlerinde mesire yerlerinden insanlıktan çıkıp orlardan benim yararlanmamam engel olmaya hakkı yoktur saygılarımla objektif bakılırsa herşey ortada tartışmayı anlamsız buluyorum

@hasari hocam konu kilitlenmiş..
Bana gerici dedniz..
Yanar döner dediniz
Dinci dediniz....
daha ne kadar hakaret edecektiniz merak ediyorum???

düzenlemeyi dönüp dolaştırıp müslümanlığa getiriyorlar. en azından müslümanın içki istemeyeceğini biliyorlar o da iyi .

bir de ne zaman islamın emirleri yasaklansa çağdaşlık oluyor. islamın yasakları, yasaklanmayı bırak düzenlenme getirilse hemen kıyamet kopuyor gericilik oluyor bilmem ne :-1:

Çağrı1' Alıntı:
hiç kimse içmesini bilmediğini kabul etmez kusura bakmayın bilimsel gerçekleri görmezden gelmek cahil keim için kabul edilebilir ama eğitimli insanlara şahsen ben söyleyecek söz bulammıyorum ha alkol almdan yapacaklarını yapanlarda var tamam ama alkol alınca kimin ne yapacağı belli olmuyor en azından sakat kalma ve ölümle sonuçlnanan trafik kazalarının büyük bir bölümü alkollü araç kullanmktan meydana geliyor kimsenin kimseye zarar verme gibi bir lüksü yok .kanunla da bu iş hallolmaz ev et ama en azından biraz olsun caydırıcı olur herkes gitsin evinde geberinceye kadar içsin umurumda değil ama sokaklarda içip piknik yerlerinde mesire yerlerinden insanlıktan çıkıp orlardan benim yararlanmamam engel olmaya hakkı yoktur saygılarımla objektif bakılırsa herşey ortada tartışmayı anlamsız buluyorum
Herkes istediği yerde geberinceye kadar gezsin dersek ne kadar doğru olur?

serkanozen1' Alıntı:
@hasari hocam konu kilitlenmiş..
Bana gerici dedniz..
Yanar döner dediniz
Dinci dediniz....
daha ne kadar hakaret edecektiniz merak ediyorum???
Durup durup deve diyorsunuz farkındamısınız?
İlgili konuda size gereken cevabı verdim bundan sonra sizi muhattap almayacağımı bilmenizi isterim.

sregy' Alıntı:
düzenlemeyi dönüp dolaştırıp müslümanlığa getiriyorlar. en azından müslümanın içki istemeyeceğini biliyorlar o da iyi .

bir de ne zaman islamın emirleri yasaklansa çağdaşlık oluyor. islamın yasakları, yasaklanmayı bırak düzenlenme getirilse hemen kıyamet kopuyor gericilik oluyor bilmem ne :-1:
Herkes istediğiniz şekilde yaşamak zorunda değildir eğer allahtan korkuyorsanız korkabilirsiniz sonuçta herkes kendi bacağından asılıyor sizler ancak kendi hayatlarınıza müdahale edebilirsiniz bir başkasınınkine asla.
Siz nasıl ki kendi hayatınızı yaşamak istiyorsunuz başkalarıda bunu kendileri için istiyor. Neden anlamakta güçlük çekliyor ki.
Yani siz ne istiyorsanız başkalarıda bunu istiyor. Eğer siz kendinize doğal hak görüyorsanız başkalarıda bunu doğal hak görüyor. :)

hasari' Alıntı:
sregy' Alıntı:

Herkes istediğiniz şekilde yaşamak zorunda değildir eğer allahtan korkuyorsanız korkabilirsiniz sonuçta herkes kendi bacağından asılıyor sizler ancak kendi hayatlarınıza müdahale edebilirsiniz bir başkasınınkine asla.
Siz nasıl ki kendi hayatınızı yaşamak istiyorsunuz başkalarıda bunu kendileri için istiyor. Neden anlamakta güçlük çekliyor ki.
Yani siz ne istiyorsanız başkalarıda bunu istiyor. Eğer siz kendinize doğal hak görüyorsanız başkalarıda bunu doğal hak görüyor. :)

ben okula giderken sinek kaydı traş olmak istemediğimde oooooo öyle şey mi olur derken bu hayata müdahale olmuyor mu?
en son eylem kararından sonraki yeni moda da oooo yönetmelik var mecbur uyacaz dı. e şimdi adamlar kanun mu ne çıkardılarsa ona uymak zorundayız dimi :)

sregy' Alıntı:
ben okula giderken sinek kaydı traş olmak istemediğimde oooooo öyle şey mi olur derken bu hayata müdahale olmuyor mu?
en son eylem kararından sonraki yeni moda da oooo yönetmelik var mecbur uyacaz dı. e şimdi adamlar kanun mu ne çıkardılarsa ona uymak zorundayız dimi :)
Burada belli bir kesim baskı altına alınmaya çalışılıyor eğer her kesime hitap edecek olan ve özgürlüğü kısıtlamayacak bir kanun olsa olurdu.
Burada türkide sadece hukümet ve yandaşları yaşamıyor. Neden hukümet herşeyi sadece kendine göre düzenliyor. Zaten 12 senedir herşeyi kendine göre yapıyor. Demokrasinin gereklerini yerine getirmediği gibi özgürlükleri kısıtlayıp dikte bir yönetim sergiliyor. Bizede düşen buna dur demektir.
İleri demokrasiyi geçtim elimizdeki demokrasiden oluyoruz.

hasari' Alıntı:
sregy' Alıntı:
Burada belli bir kesim baskı altına alınmaya çalışılıyor eğer her kesime hitap edecek olan ve özgürlüğü kısıtlamayacak bir kanun olsa olurdu.
Burada türkide sadece hukümet ve yandaşları yaşamıyor. Neden hukümet herşeyi sadece kendine göre düzenliyor. Zaten 12 senedir herşeyi kendine göre yapıyor. Demokrasinin gereklerini yerine getirmediği gibi özgürlükleri kısıtlayıp dikte bir yönetim sergiliyor. Bizede düşen buna dur demektir.

hükümet ve yandaşlarına göre ayarlasalardı 22değil kökten yasaklanırdı. adamlar 22den sonra içki almadıkları için mi saat sınırı getirdi?

bilimsel olarak bu yasağın yanlışını ispatlarsanız sevinirim?

Türkiye Rusya gibi alkolizmin yaygın olduğu bir ülke olsa tamam anlarım. Ama burdaki tek amaç gündem saptırmak. Rejim değiştirilmeye çalışılıyor bile olabilir bir basamak üstü olarak.

sregy' Alıntı:
hasari' Alıntı:
sregy' Alıntı:

hükümet ve yandaşlarına göre ayarlasalardı 22değil kökten yasaklanırdı. adamlar 22den sonra içki almadıkları için mi saat sınırı getirdi?

Merak etmeyin elinden gelse kökten yasaklar. :)

hasari' Alıntı:
sregy' Alıntı:
hasari' Alıntı:
sregy' Alıntı:

Merak etmeyin elinden gelse kökten yasaklar. :)

hem 12 senedir herşeyi kendine göre yapıyor diyorsun hemde elinden gelse yapar diyorsun. :)

sregy' Alıntı:
hem 12 senedir herşeyi kendine göre yapıyor diyorsun hemde elinden gelse yapar diyorsun. :)
Yapıyor zaten yapmıyor mu? 12 sene boyunca bu halk duyarsızlaştırılarak neler yapılmadı ki?
Bu sadece bir adımdı diğer bir adımın kökten yasaklanmayacağını kim söyleyebilir.

BLwqRuCCAAE2eaB.jpg

http://www.aktifhaber.com/erdogan-icki- ... 97803h.htm

cevap tkd da: https://pbs.twimg.com/media/BLwr0mfCcAA9y11.jpg:large

ki zaten neden böyle söylediğini artık herkes biliyor.

aaa başbakan kelime hatası yapmış ne kadar önemli!.
komik olduk iyice ha

ysartemur' Alıntı:
dün çıkan yasa tasarısına göre 0,50 promil alkollü iken bile araç kullanana ceza geldi.
ayrıca cihazı üflemeyenede 2000 lira gibi bir ceza alacak.
bu konuda sizlerin fikrini merak ettim.

Alkol kullanan biri olarak, kesinlikle alkollü araç kullanımına izin verilmemeli. dahada arttırılsa destekçisiyim.

suckan10' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
dün çıkan yasa tasarısına göre 0,50 promil alkollü iken bile araç kullanana ceza geldi.
ayrıca cihazı üflemeyenede 2000 lira gibi bir ceza alacak.
bu konuda sizlerin fikrini merak ettim.

Alkol kullanan biri olarak, kesinlikle alkollü araç kullanımına izin verilmemeli. dahada arttırılsa destekçisiyim.

aynen katiliyorum. iceceksen arac kullanma

Erdoğan, alkol sınırlaması ile ilgili olarak çıkardığı yasayı savunurken,
“Biz bu düzenlemeyi gençlerimiz, çocuklarımız için, sağlıklı nesiler yetiştirmek için yaptık” dedi ama Cargill firmasının ürettiği mısır şurubunun kotasını yükseltti, Mersin’deki GDO’lu pirinçlerin Türk gençlerine yedirilmesi için, İTÜ’nün raporunu iptal ettirdi!
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ya ... aber=27004

Tayyip Erdoğan’ın kanser tuzakları!
Tayyip Erdoğan’ın her ABD gezisi öncesinde Türkiye’de bir terör saldırısı oluyor ve Türkler ölüyor.. Bu konuda kimsenin bir itirazı yok!
Yine Tayyip Erdoğan’ın her ABD gezisi öncesinde, Cargill firmasının yapay tatlandırıcı üretme kotası artırılıyor!
Yapay tatlandırıcılar Avrupa Birliği ülkelerinde yasak. Çünkü bu tatlandırıcıların kanser ve şeker hastalığına yol açtığı kesin.
Yani yapay tatlandırıcılar da öldürücü!

MHP İstanbul milletvekili Atila Kaya, Tayyip Erdoğan’ın cevaplandırması talebiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi ve Bakanlar Kurulu’nun nişasta kökenli şekerler için belirlenen kotayı yüzde 38 oranında artırmasının sebebini şöyle sorguladı:
* Bakanlar Kurulu tarafından yapılan bu kota artırımının, ABD ziyaretinizin öncesine denk gelmesi, Cargill firmasına, dolayısıyla ABD’ye yapılan bir jest anlamına mı gelmektedir?
* Hükümetinizin şeker fabrikalarıyla ilgili özelleştirme çalışması bulunmakta mıdır?
* Yapay tatlandırıcılarla ilgili Sağlık Bakanlığı’nın uyarıları ortadayken kullanımı artıracak kota artırımını nasıl açıklıyorsunuz?
* Türkiye’de ne kadar nişasta kökenli şeker tüketilmektedir? Bu tüketimin ne kadarı ABD menşeli Cargill firması tarafından karşılanmaktadır?
* Yapılan bu kota artırımları, zaten zor durumda olan şeker üreticisi çiftçinin durumunu daha da kötü hale getirmeyecek midir?
* Yapay tatlandırıcılarla ilgili kotayı devamlı artırırken, binlerce insanımızın geçim kaynağı olan şeker pancarı üretim kotasını neden düşürüyorsunuz?

Halbuki Tayyip Bey de bağırsaklarından rahatsızlanıp hastalığa yakalanmıştır ve tedavisi sürmektedir.
Acaba Emine Hanım’ın mutfağında yapay tatlandırıcı ile üretilmiş şeker kullanılmakta mıdır?
Bunu bilmiyorum ama Tayyip Bey, Türk halkına kanser tuzakları kurmaktadır!
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ya ... aber=26843

Bugün Türkiye'de kendilerini Osmanlının torunları olarak gören bir grup var.
Bunlar; kendi tutucu hayat tarzlarını Osmanlı'nın yaşam tarzı gibi göstermek peşindeler.

Daha 17. Yüzyıl'da, İstanbul'da binden fazla meyhane vardır. Bu meyhanelerde çok değişik şarablar ve rakılar (arak) içilmektedir.
Meyhanelerde sakiler içki sunar; çok değişik mezelerle içilirdi. Buralarda bol bol nargile ve çubuk da kullanılırdı.
(Merak edenler, Evliya Çelebi'nin anlattığı İstanbul'u incelesinler)

Bir de "Ayaklı Meyhaneler" vardır. Bunlar; meyhaneye gidemeyenlere tek tek rakı satan insanlardır.
Cüppe altına barsaklara doldurdukları rakıları; uygun yerlerde durur, satarlardı.

YA MUHTEŞEM SÜLEYMAN?

Osmanlı'nın en gösterişli padişahı olan Kanuni Sultan Süleyman da şarab içiyordu.
İçmekle kalmadı, o Muhibbi mahlasıyla yazdığı şiirlerde şarabı göklere çıkardı. Buyurun birkaç beyt okuyalım:

"Gül mevsiminde tevbeyi dil tarumar ider
Meclisinde saki ola eğer bir nigâr hub"
Özetle diyor ki: Eğer eğlence meclisinde içki sunan güzel bir kadın ise, bu baharda gönül tövbe falan (dinsel yasak) dinlemez.

Muhteşem Süleyman, benzer şarap şiirlerinden başka sadece şarab kadehini öven bir özel gazel de yazmıştır.

Bakın nasıl övüyor kadehi:

"Meclis-i meyde öper çün leb-i dildarı kadeh
Ölicek eyleyeler toprağımı bari kadeh"

Diyor ki: İçki meclisinde kadeh, güzel sevgilinin dudağını öper (ona değerek); bu yüzden ben ölünce mezarımı kadeh biçiminde yapın.

"Bir kadeh meyle cihan sırrı ayan oldı bana
Ben nice olmayayın böyle bir hevadar-ı kadeh"

Çeviri: Bir kadeh şarab içince "alemin sırrı"nı anladım. Ben böyle bir kadehin arzulayanı nasıl olmayayım?

http://www.gunes.com/2013/06/05/yazar/4 ... ciydi.html

serkanozen1' Alıntı:
İÇKİ YASAĞI 1929'DA DA VAR !
MUSTAFA KEMAL DÖNEMİ.... İSTANBUL'DA SAAT 22'DEN SONRA MEYHANELERİN KAPATILACAĞINI CUMHURİYET GAZETESİ YAZIYOR... HADİ BAKALIM...AHA DA BELGESİ..
:+1:

tayinci42' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:
İÇKİ YASAĞI 1929'DA DA VAR !
MUSTAFA KEMAL DÖNEMİ.... İSTANBUL'DA SAAT 22'DEN SONRA MEYHANELERİN KAPATILACAĞINI CUMHURİYET GAZETESİ YAZIYOR... HADİ BAKALIM...AHA DA BELGESİ..
:+1:
Atatürk zamanından diğer örnekleri de bekleriz.
Forumda açık açık Atatürkcü değilim diye yazıyorsun ve Atatürk döneminin bir olayını örnek veriyorsun (ki içeriği okunduğu zaman olayın aslının farklı olduğu bir uygulama)
Hangi hocamdı tam hatırlamıyorum böyle durumlarda "Bımbızcı" ifadesini kullanıyordu tam oturdu.
(Mesajlarımın bir kısmı silindiği için şu an hatırlamadığım bir zamanda birkaç soru vardı cevaplanmayan)
........

MUHTEŞEM SÜLEYMAN padişahımız neymiş meğer!

arkadaşlar yanlış anlaşılmasın lütfen.
Atatürk ile kıyaslamak ve yeniden bi polemik yaratmak değil niyetim.

fakat aklıma şöyle bi soru geldi.
Atatürk'ü alkol kullandığını söyleyerek karalamaya çalışanlar,
acaba Atamızın alkolü övdüğü ya da sarhoşluğu özendiren bi şeyine rasgelmişler midir!

teksen' Alıntı:
Erdoğan, alkol sınırlaması ile ilgili olarak çıkardığı yasayı savunurken,
“Biz bu düzenlemeyi gençlerimiz, çocuklarımız için, sağlıklı nesiler yetiştirmek için yaptık” dedi ama Cargill firmasının ürettiği mısır şurubunun kotasını yükseltti, Mersin’deki GDO’lu pirinçlerin Türk gençlerine yedirilmesi için, İTÜ’nün raporunu iptal ettirdi!
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ya ... aber=27004

Tayyip Erdoğan’ın kanser tuzakları!
Tayyip Erdoğan’ın her ABD gezisi öncesinde Türkiye’de bir terör saldırısı oluyor ve Türkler ölüyor.. Bu konuda kimsenin bir itirazı yok!
Yine Tayyip Erdoğan’ın her ABD gezisi öncesinde, Cargill firmasının yapay tatlandırıcı üretme kotası artırılıyor!
Yapay tatlandırıcılar Avrupa Birliği ülkelerinde yasak. Çünkü bu tatlandırıcıların kanser ve şeker hastalığına yol açtığı kesin.
Yani yapay tatlandırıcılar da öldürücü!

MHP İstanbul milletvekili Atila Kaya, Tayyip Erdoğan’ın cevaplandırması talebiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi ve Bakanlar Kurulu’nun nişasta kökenli şekerler için belirlenen kotayı yüzde 38 oranında artırmasının sebebini şöyle sorguladı:
* Bakanlar Kurulu tarafından yapılan bu kota artırımının, ABD ziyaretinizin öncesine denk gelmesi, Cargill firmasına, dolayısıyla ABD’ye yapılan bir jest anlamına mı gelmektedir?
* Hükümetinizin şeker fabrikalarıyla ilgili özelleştirme çalışması bulunmakta mıdır?
* Yapay tatlandırıcılarla ilgili Sağlık Bakanlığı’nın uyarıları ortadayken kullanımı artıracak kota artırımını nasıl açıklıyorsunuz?
* Türkiye’de ne kadar nişasta kökenli şeker tüketilmektedir? Bu tüketimin ne kadarı ABD menşeli Cargill firması tarafından karşılanmaktadır?
* Yapılan bu kota artırımları, zaten zor durumda olan şeker üreticisi çiftçinin durumunu daha da kötü hale getirmeyecek midir?
* Yapay tatlandırıcılarla ilgili kotayı devamlı artırırken, binlerce insanımızın geçim kaynağı olan şeker pancarı üretim kotasını neden düşürüyorsunuz?

Halbuki Tayyip Bey de bağırsaklarından rahatsızlanıp hastalığa yakalanmıştır ve tedavisi sürmektedir.
Acaba Emine Hanım’ın mutfağında yapay tatlandırıcı ile üretilmiş şeker kullanılmakta mıdır?
Bunu bilmiyorum ama Tayyip Bey, Türk halkına kanser tuzakları kurmaktadır!
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ya ... aber=26843
!

Geri