Yeni Astra Mı? Megane 3 Mü?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar yeni astra j kasa ve megane 3 arasında kaldım özellikle kullanan arkadaşlar varsa bu iki arabayı değerlendirebilirler mi?

Ben magane 3 kullanmıyorum ama aynı motora sahip fluence kullnıyorum. Dizel araçalacaksan bence kesinlikle magane 3 diyeceğim çünkü astranın dizel motoru çok güçsüz. 1.3 motor var ve bildiğim kadarıyla motor fiatın multijet motoru. Megane 3 dizel motoruna gelirsek bendeki 105 beygir yeterince güçlü. 4 aydır kullnıyorum gayet memnunum. Benzinli alacaksan bişey diyemem. Ama sıfır alırsan dizel al bence.

Hocam bende astra classic hatchback 2010 kullanıyorum arkadaşın dediği gibi eğer dizel alacaksan kesinlikle opel alma ben çok pişman oldum motor 1.3
o kasaya çok yetersiz geliyor bu yüzden de şehir içi kullanacaksan çok yakıyor

Megane 3 alırsanda mutlaka 110 beygir olanını al. 90 beygir olanı alma. 90 beygir alanlar çok memnun değil.

tomreader2010' Alıntı:
Arkadaşlar yeni astra j kasa ve megane 3 arasında kaldım özellikle kullanan arkadaşlar varsa bu iki arabayı değerlendirebilirler mi?
aklından zorunmu var kesinlikle ASTRAAAAAAAAAA eski yeni fark etmez en kral renoya 5 değil 15 çeker :+1:

yani opel ile renoyu kıyaslamak bide yeni kasa opel ise gereksiz gibi hocam katır ile atı kıyaslamak gibi olmuş...

tabiki astra renonun meganına da fluencesine de değişilmez...

opelin kalitesi daha iyi olabilir ama dizel opel astra kullananların çoğu memnun değil. Benim için motor gücü çok önemliydi. Bende 2 si arasında kaldım ama araştırdığımda opelin dizel motorunun çok güçsüz olduğunu öğrendim. Renonun dizel motorununda denedim ve gayet iyi performansı iyiydi. bence git dene 2 aracıda.

yeni opel kesinlikle.. renault ile kıyaslanması bile denkliğe aykırı. hele birinin fransız olması ıııııııyyyyyy.....

bencede yeni astra hem malzeme kalitesi hemde tasarımıyla önde...

megane ile astra kıyaslanmaz. astra meganedan her anlamda üstündür.nokta (not:arabam astra değil.)

Merhaba hocam. Opel Astra daha konforlu. Ama benzinlisini al derim. Dizel ise tercihin Megane al. Ama biraz bekle. Çünkü Mayıs-Haziran gibi Megane 3'ün makyajlı kasası geliyor.

Burdaki yorum yapanların çoğu 2 arabayıda kullanmamış. Ben 2 sinide kullandım. Kesinlikle motor olarak astra megane yaklaşamaz.(dizellerde) Klasik astranın kalitesi meganedan çok düşük. Yeni astra için ise bişey diyemem. Ama kesinlikle 2sinide kullan. Kararı vericeksin. Opel çok hantal. Araştır internette sende görürsün.

arabadan ,motordan azcık anlayan adam "astra megane yaklaşamaz" gibi bir yorum yapamaz. sonuç da makine bu. megane3 astra'ya göre motor yönünden çok daha iyi. ses yalıtımı çok daha iyi,iç mekan çok daha geniş...yakıt tüketimi çok daha düşük gibi.... sıralasak sabah olur..

sürekli reno fransız opel alman diyen cahil arkadaşlar son sözüm var.

opel firması %30'luk Kısım Magna-Steyr %40'lık kısım GM %20'lik kısım Rus Yöneticiler, ve %10'luk kısımda Opel çalışanlarına aittir. yani alman alman diyip durmayın.....

sonuç olarak iki araç arasından megane3 tercih sebebidir..

İki aracı da sürmedim ama - Yeni astranın görünümü mükemmel..

Tercih edecek olsam yeni astra yı tercih ederdim - fakat fiyatları golf ile aynı. O yüzden tereddüt edeceğim iki araç astra-megane değil, astra-golf olurdu.

Açıkçası görünüş olarak tercih senin ama motor olarak dizel motorda kesinlikle megane. Benzinli tercih ederseniz. Astra 1.4T kesinlikle tercih edilmeli.

Megane 3 dizel motorda opelden üstündür. Ha bir de arabayı sadece vitrinden seyreden arkadaşlar opeli araba sanıyorlar. işbilir galericilere ucuz ve tipli araba istiyorum deyin size vereceği cevap opel olur. opelin insignia hariç hiçbir modelini almazdım. dünyada opelin satıldığı iki ülke var 1. yununistan 2. Türkiye. Avrupada opeli arabadan saymıyorlar. Alman polisleri merkezden uzak bölgelerde opelleri, daha merkezi yerlede de vw leri ve audileri kullanmaktalar. dizelde tercihim kesinlikle megane 3 olurdu. 1.9 doblo 1.3 astraya nal toplatır.

hepiniz öncelikle teşekkür ederim. tabi araba alırken sadece opel - reno yada alman fransız kıyaslması yapmadığım için bu soruyu yönelttim bazı arkadaşlar kıyaslanmaz felan yazmışlar ama. sonuç itibariyle çok değişkenli bir durum reno parça fiyatı artı servis ağı vs. opelden kesinlikle üstündür. aslında dizel düşünüyorum fiyat olarak ta megane 3 oluyor tabii tüp olayına pek sıcak bakmıyorum ( önceki arabam dizel şuanki ise tüplü).
Sıfır fiyatları aşırı denecek şekilde yükselmiş onun için 2. ele bakıcam sanırım artık nasip hangisinin temiz ve uygun fiyatlısı denk gelirse. birde dış görünü olarak 2. side çok hoş bence tabii zevk meselesi. birde megane alırsam 90 beygir vardı aklımda ama şimdi 110 daha mantıklı sanırım

ycldemirel5279' Alıntı:
Megane 3 dizel motorda opelden üstündür. Ha bir de arabayı sadece vitrinden seyreden arkadaşlar opeli araba sanıyorlar. işbilir galericilere ucuz ve tipli araba istiyorum deyin size vereceği cevap opel olur. opelin insignia hariç hiçbir modelini almazdım. dünyada opelin satıldığı iki ülke var 1. yununistan 2. Türkiye. Avrupada opeli arabadan saymıyorlar. Alman polisleri merkezden uzak bölgelerde opelleri, daha merkezi yerlede de vw leri ve audileri kullanmaktalar. dizelde tercihim kesinlikle megane 3 olurdu. 1.9 doblo 1.3 astraya nal toplatır.

Reno yu yada meganı hangi ülkeler kullanıyor merak ettim.. 1.9 dobloda yakıtta opele kaç basar? Burasıda Almanya gibi arabaların üretildiği ülke olsaydı bizim polislerde audi kullanırdı. Kasa olarak opellerin daha sağlam olduğunu biliyorum yanlış olabilir. Uzun mesafede yakıtlarıda çok cazip, çekişleri düşük evet. megane 3 nasıldır bilmem.. Bende param olsaydı audi tercih ederdim..

iki arkadaşım var birisi 90 beygirliğini biri de 105 beygirliğini kullanıyor. Ben sadece 90'lığı kullandım. Gayet tatminkar.

1.9 doblonun vergisi + yakıtıyla , 1.3 astranın vergisi + yakıtı olarak da baya bir katlar opeli :=)

megane nın iç dizaynı çok sade biraz daha şık bir dizayn yapamamışmı koskoca renault firması hayret doğrusu

yeni opel tasarım olarak çok başarılı. motor konusunda reno biraz daha önce olabilir ancak arabaya bindiğin zaman kendini güvende hissedeceksin bu yüzden sağlam olmasından yanayım. opel diyorum.

megane 3 ü kullanmadım nasıldır bilmiyorum ama astra arabaları gerçekten tip olarak megane a göre çok öndeler.Bende 2005 model 1.6 motor benzinlisi var performansı mükemmel,ayrıca kaportada kullanılan malzemesi ve yol tutuşu gerçekten içindeki sürücüye güven veriyor. dizel olanları için ne yazık ki arkadaşların dedikleri doğru,dizelleri bilhassa kalkışta çok hantal kalıyor.

hocam illa astra yada megan diye tutturmuyacaksan bi AURİS test et derim.

uzun vadeli düşününce değerini en iyi koruyan, kullanımda masraf -çok sükür- çıkarmayan bir araba

astra kadar konforu olmadığını kabul edebilirim ama pek çok açıdan tavsiyemdir. 3. arabam 3 de toyota idi .

corolla hb ve verso kullandım ama auris cok hoşuma gitti.
ama kesinlikle düz manuel vites olsun

Tabi ki Astra hocam, kıyas bile edilemez. Astra daki fiat moturu diyen arkadaş, Opel Alman, Fiat İtalyan yapımı araçlar. Ne alaka var anlamadım. Koskoca opel gidip fiattan motor mu alacak? Akla zarar :scared:

kily' Alıntı:
hocam illa astra yada megan diye tutturmuyacaksan bi AURİS test et derim.

uzun vadeli düşününce değerini en iyi koruyan, kullanımda masraf -çok sükür- çıkarmayan bir araba

astra kadar konforu olmadığını kabul edebilirim ama pek çok açıdan tavsiyemdir. 3. arabam 3 de toyota idi .

corolla hb ve verso kullandım ama auris cok hoşuma gitti.
ama kesinlikle düz manuel vites olsun
hocam şuan ki arabam sedan corolla toyotadan sıkıldım biraz değişiklik arıyorum

astra banda 1 sınıf üstmüş gibi geliyor ama dediğim gibi dizelleri sıkıntılı benziliye binmenin de mümkünü yok.

Geri