Yeni Astra Mı? Megane 3 Mü?

Kodla Büyü
tomreader2010' Alıntı:
astra banda 1 sınıf üstmüş gibi geliyor ama dediğim gibi dizelleri sıkıntılı benziliye binmenin de mümkünü yok.

lpg yi neden düşünmüyorsun??

tuncay2744' Alıntı:
Tabi ki Astra hocam, kıyas bile edilemez. Astra daki fiat moturu diyen arkadaş, Opel Alman, Fiat İtalyan yapımı araçlar. Ne alaka var anlamadım. Koskoca opel gidip fiattan motor mu alacak? Akla zarar :scared:

yanlış bilmiyorsam multijet fiat ve opelin ortak motoru hocam

tüp diğer forumlarda okuduğuma göre yeni astra larda sıkıntı çıkarıyormuş birde hocam tüp atınca bagaç kalmıyor corolladan geniş bagaja alışmışken

bir defa renault fransız arabası hem fransızların teknolojide geldikleri nokta belli bence ikiside yanlış seçim bu konuda işin erbabı olan japonları alacaksın auris 1.4 dizel kullanıyorum sorun yok performans süper ve en önemlisi çoook sessiz bir dizel bu avrupalılar teknoloji ve kalite yoksunu arabalarını alacağına birde böyle siyasi bir ortamda adamlar mallarını satamıyor ekonomileri iflasın eşiğinde ama benim param çok kalitesiz mallara destek verip avrupa ekonomisini kurtaracağım diyorsan bilemem

dediğim gibi zaten toyota kullanıcısıyım farklı olsun istiyorum yoksa corollamı satmam

hocam bende astra j var 115 beygir benzinli...ama benzini içiyor...direk tüp düşünmelisin yada dizel düşün..bildiğim kadarıyla yeni j lerde dizelde bir sorun yok...benzinlide tüp düşünürsen 115 beygir alacaksın...turbolarda arıza lambası yakıyor ve belli bir zaman sonra hata veriyor...bende tüp taktırdım şimdilik bende bir sorun ..yok ...megan 3 ile kıyaslarsan aynı okulda olan arkadaşım keske astra alsaydık dedi..artık karar senin...

seyyar' Alıntı:
hocam bende astra j var 115 beygir benzinli...ama benzini içiyor...direk tüp düşünmelisin yada dizel düşün..bildiğim kadarıyla yeni j lerde dizelde bir sorun yok...benzinlide tüp düşünürsen 115 beygir alacaksın...turbolarda arıza lambası yakıyor ve belli bir zaman sonra hata veriyor...bende tüp taktırdım şimdilik bende bir sorun ..yok ...megan 3 ile kıyaslarsan aynı okulda olan arkadaşım keske astra alsaydık dedi..artık karar senin...
hocam sizin hangi model sıfırmı aldınız birde ne kadara aldınız piyasa nasıl birde tüpte yakıt nasıl özellikle uzun yolda bagaj sorun yarattımı tüp taktırınca benim bebek varda bebek arabası felan

Hocam sıfır alacaksın sanırım. Bunlar yerine temizini bulabilirsen 2.el Opel Insignia öneririm bu fiyat aralığında ve üst sınıf bir araç.

BENDE OPEL ASTRA DİZEL KULLANICISIYIM.ARABAMDAN GAYET MEMNUNUM SADECE SORUN İLK KALKIŞININ HANTAL OLMASI ONUN DIŞINDA YAKITI AZ,VERGİSİ AZ,UZUN YOLDA YOL TUTUŞU HARİKA,İNSANA GÜVEN VERİYOR.İLLAKİ PERFORMANS DİYORSAN GİT 2000 MOTOR DİZEL AL.AMA BİZLER MALUM ÖĞRETMENİZ O YÜZDEN BİZE AZ YAKAN VE SAĞLAM 2.ELİ DEĞER KAYBETMEYEN BİR ARABA LAZIM .BEN RENOYA PARA VERMEM.ÇABUK DÖKÜLÜYOR.ÜSTELİK FRANSIZ .

Paran varsa Wolksvogen den şaşma. Yoksa renault, citroen, fiat, peugeot'a araba denmez. Geriye ne kaldı diyeceksin, ya toyota derim, eskisi kadar olmasa da opel, veyahutta ford.

tuncay2744' Alıntı:
Tabi ki Astra hocam, kıyas bile edilemez. Astra daki fiat moturu diyen arkadaş, Opel Alman, Fiat İtalyan yapımı araçlar. Ne alaka var anlamadım. Koskoca opel gidip fiattan motor mu alacak? Akla zarar :scared:

Opel ve fiatların motorları aynı multiijet motorlar, örneğin ford, peugot, volvo, citroen de aynı motorları ve kasaları kullanıyor

Bence astra daha kaliteli ve tasarım olarak da daha iyi ama motor yönünden megane 3 daha avantajlı

Şu fransız arabalarıyla ne alıp veremediğiniz var anlayamadım :)
Bir arabayı fransız diye almamayı anlayamıyorum. İşi soykırım meselesine getirecekseniz hayatınızda kullandığınız diğer eşyaların da çoğunun fransız olduğunu unutmayın. Bence Fransızlar Türkiye şartlarına uygun araçlar yapıyorlar.
Astra 1.3 yerine 1.6 dizel yapsa araç yok satar. İnsignia'da aynı şekilde. Citroen, Peugeot, Renault 1.4 dizel, 1.6 dizel, 2.0 dizel bu motorların hepsini çeşitli arabalarında sunuyorlar ve gayet tatminkar motorları. Bence megane 3'e binen ve kullanan kimse bu aracı kötülemez. Sınıfının güzel arabalarından birisi. Konfor ve motor olarak. E tabi ki kişisel tercihler de göz ardı edilemez. Mesela bence de astra görünüş olarak megane'dan güzel ancak aracın eksileri artılarını götürüyor ne yazık ki.

wes hocam bende senin gibi düşünüyorum astranında şıklığı cezbetmiyor değil doğrsu

konu hoşuma giti yazayım dedim.

siz hiç 34000 liraya alınan 2009 model 1.6 valvematic 133 bg 165 N tork BRC TÜPLÜ AURİS ile
(9 hava yastıklı çift taraf klimalı koltuk ısıtmalı ve abs ebd esp vs vs)

tüpteyken,aynı motor segmentindeki 50000 liralık elentra, golf, megane 3, astra gibi araçların yanından 200 km/h ile kola içerken geçtinizmi...

Ancak o hızla giderken beni etkileyen yanımdan insignia nın geçmesi olmuştu :) ancak motor aynı değildi tabiki.. o arabaya birşey diyemem. şu konuştuklarınızın arasına AURİS i de yazın pişman olmazsınız. tip yok doğru ama otobana o arabayla beraber çıkmayın. yada hile yapın motorunuz yüksek olsun.

ghost hocam bir corolla kullancısı olarak kesinlikle toyotayı tek geçerim malzeme kalitesi performans fiyat açısından ancak dediğim gibi şuan toyota kullanmayı istemiyorum değişiklik arayışındayım yani

ghost' Alıntı:

siz hiç 34000 liraya alınan 2009 model 1.6 valvematic 133 bg 165 N tork BRC TÜPLÜ AURİS ile

tüpteyken,aynı motor segmentindeki 50000 liralık elentra, golf, megane 3, astra gibi araçların yanından 200 km/h ile kola içerken geçtinizmi...

Ancak o hızla giderken beni etkileyen yanımdan insignia nın geçmesi olmuştu :) ancak motor aynı değildi tabiki.. o arabaya birşey diyemem. şu konuştuklarınızın arasına AURİS i de yazın pişman olmazsınız. tip yok doğru ama otobana o arabayla beraber çıkmayın. yada hile yapın motorunuz yüksek olsun.

:+1: :+1: de valvematic ne niye 133 bende 2007 mmt var 124 ??

kily' Alıntı:
ghost' Alıntı:

:+1: :+1: de valvematic ne niye 133 bende 2007 mmt var 124 ??

sendeki mmt olduğundan.. manuel valvematic ler 133 bg :)

Geri