Yeni doğan çocuk özel sağlık sigortası önerisi?

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Yeni doğan çocuğum için özel sağlık sigortası yapsam mı diye düşünürken bi kaç sigorta şirketinden fiyat aldım ancak fiyatlar uçmuş. En düşüğü 5500-6000 lira civarı. Bu sıralar çocuk sigortası yaptıran oldu mu acaba? Özel hastanede bulunduğum yerde muayene ücreti 550 lira civarı. Sigortalar da zaten 10 muayene için yapılıyor. Yani kabaca hesap yapınca kafa kafaya gelecek gibi. Fikirlerinizi alabilir miyim?

Rabbim hayırlı bir evlat olmasını nasip etsin, sağlık sıhhat versin öncelikle. Evet kesinlikle yaptırın hocam. Sonuçta küçük bebe, ne zaman hasta olacağı belli olmuyor, hiç olmasın tabiki de. Ben ilk 1 seneki için iyi ki yaptırmışım dedim, sonrakilerde çok şükür çok hasta olmadı. 3.senesinde bütün hastalıkları kapsıyor olayı için devam ediyorum sigortasına.

Yaptırın hocam. Hastaneyi sadece muayene diye düşünmeyin. Benim oğlum da mesela geniz eti vardı sigortadan hallettirdik bir lira vermeden. Arabamıza bile sigorta kasko yaptırıyoruz aman birşey olur diye. Evladınız arabadan daha mı kıymetsiz?

Hocam fiyat sorarken anne-bebek veya baba-bebek fiyatı da alın biz 8900 civarına hem anne hem de bebek için Sigortam.net üzerinden Anadolu sigortadan yaptırdık. Bir de aracın kasko da Anadolu sigorta olunca ekstra sigorta yaptılar 20 liraya hem ev kombi vs bakımı hem de bana diş temizliği.

Ekstra şöyle düşünmek lazım her gün her şeye zam geliyor şu an 550 olan muayene ücreti bir kaç ay sonra inşallah 550 de kalır

Yaptır hocam sadece muayene ücreti olarak düşünme , tahlili röntgeni ekstra ilaç takviyesi serumu yatışı Allah düşürmesin ama bunların bini bin para heleki çocugunuz kucukse devlet hastanesi kapılarında beklemekten bin katlı evladır.Benim çocugum kucukken 40 derece atesler içinde yanarken orduda kadın dogum ve cocuk hastanesınde kendini doktor sanan bayan bir .................................... doktor musveddesı kemcık kemcık gulmustu saat 15.55 te mesaisi bitmiş bakamazmış diye

mutlaka yaptırın, hastaneye girince sadece muayene ücreti değil yeri geldiğinde tahlil, röntgen veya yatış ücretleri de çıkıyor. 1 yıl içinde muayene ücretlerinin de yükseleceğini düşünürseniz her türlü karlı. Sadece hangi hastanelerde geçerli ve detaylarına bakmak lazım

Hocam tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırın. O çok daha uygun 10 adet muayene hakkınız oluyor. Yatış sınırsız. Özel sağlık sigortasına göre fiyatları daha uygun. Ben premature ikizlerim için tamamlayıcıyı tercih ettim. Allah analı babalı büyütsün bu arada.

yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. verilen tavsiyeler üzerine sigorta yaptırdım. anne ve çocuk olarak 2'li paket yaptırdım 8 bin lira. teminatları da bizim için yeterli.

Geri