Yeni modem bağlantı sorunu

Kodla Büyü

xmet

Aktif Üye
Arkadaslar hızlı internet için yeni modemimizi alıp taktık fakat bağlantı sorunu yasiyoruz. Kablosuz olarak internete girebiliyorum. Fakat kablolu google dahil siteler acilmiyor. Kablolu sadece meb sitelerine (e-okul, mebbis, il ilce mem) giriyor. Boyle bi sorunla karsilasan,cozumunu bilenlerin yardimlarini bekliyorum.

Kablolu bağlantı ayarlarının dns ayarlarına bakın. ttnet dns si çakılıdır. onu kaldırıp otomatik verin.

xmet' Alıntı:
Arkadaslar hızlı internet için yeni modemimizi alıp taktık fakat bağlantı sorunu yasiyoruz. Kablosuz olarak internete girebiliyorum. Fakat kablolu google dahil siteler acilmiyor. Kablolu sadece meb sitelerine (e-okul, mebbis, il ilce mem) giriyor. Boyle bi sorunla karsilasan,cozumunu bilenlerin yardimlarini bekliyorum.
Geçen hafta bu sorunla uzuuun saatler harcadıktan sonra modem değişimi ile sorunu aştık.Modemi telekoma götürüp test ettirdim.Arızalı deyip yeni modem verdiler.Modem sağlam çıksaydı.Kapının önündeki santral kutusundaki portları değiştirmeyi deneyeceklerdi.İlk modem Airties, yeni verilen Airties son elimizde olan, çalışan Zyxel.

Başka bilgisayarlarda da aynı sorunu yaşıyorsanız sorun ya modemdir ya da modem ile switch arasındaki kablodur( eski modemde sorun olmadığı için bunu eledik).

sanırım bizim de modem bozuk sayın hocam @biltek99
modem ayarlarına ve il-ilçe mem sitelerine e-okula kablolu olarak girebiliyorum.switch de sorun yok.@ daimon45 hocam
Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler

Geri