Yeni Sitelerde Google Earth Ayarı....

Kodla Büyü
ben dün okuldan çok uğraştım ama bakanlığı gösteriyor hala :D ie9 da izinler sıkıntı yaratıyor maps uygulamasında :D ona izin verince sayfa yenileniyor, oluyor bitiyor derken hep başa sarıyor :D

ie de uyumluluk modu düğmesine tıklayıp sonra isteğine izin verdim. Ankara görünen yer işaretini okulun üzerine taşıdım.

Sorunu Çözdüm Google Chromda ayar yapıklmıyor. IE8 de sıkıntı çıkmadı kırmızı işareti okulun üstüne getirip koydum.

gezegen10' Alıntı:
Sorunu Çözdüm Google Chromda ayar yapıklmıyor. IE8 de sıkıntı çıkmadı kırmızı işareti okulun üstüne getirip koydum.
Firefox'ta da kırmızı ayar simgesi gözükmüyor. İlla İE kullanacağız :D

arkadaşlar iletişime tıkladığınızda adres güncelleme açılıyor. aşağıda harita çıkıyor. haritanın hemen üstünde sarı desenli Lütfen kurumunuzun harita üzerindeki yerini ve haritanın yakınlık seviyesini ayarlayınız...yazısına tıklayın. sonra baloncuğu okulun adresine sürükleyip bırakın. artık mapte adres tamam.

kadirunsal' Alıntı:
arkadaşlar iletişime tıkladığınızda adres güncelleme açılıyor. aşağıda harita çıkıyor. haritanın hemen üstünde sarı desenli Lütfen kurumunuzun harita üzerindeki yerini ve haritanın yakınlık seviyesini ayarlayınız...yazısına tıklayın. sonra baloncuğu okulun adresine sürükleyip bırakın. artık mapte adres tamam.
Bu şekilde hallettim hocam sağolasın.

arkadaşlar ie ve chrome da haritayı ayarlayamadım, operadan giriş yaptım oldu

Yeni sürüm IE'lerde uyumluluk modunda gireceksiniz iletişim sayfasına. Ayrıca uyarı çıkarsa da evete tıklamayın. O şekilde devam edince harita çıkıyor. Sonra da sarı kısma tıklayıp haritada çıkan kırmızı işaretçiyi ayarlıyorsunuz.

ilkokul sitesinde bu ayarlamayı ie ile yaptım fakat ortaokulun sitesinde kayboldu kırmızı işaret ve konumu ayarlayamıyorum,fikri olan var mı? Harita falan gözüküyor ama kırmızı baloncuk yok. Şimdiden teşekkürler.

ie8 de herşeyi yapıyorum fakat işaret baloncuğu yok çözüm bulan varmı acaba?

sorunu çözdüm diğer arkadaşlara yardımcı olur...

öncelikle ie8 de mebpaneli açtıktan sonra, aynı aynda diğer sekmede herhangi bir gmail (tercihen okulun maili açıkolsun) iletişim bölümüne gelip sarı uyarıyı tıklayın bayrağı alın kendi okulunuzun olduğu yere getirin geçmiş olsun.

Opera da dahil hepsini denedim olmadı. Yer imibir türlü çıkmıyor... :!: :verymad:

Geri