Yibolarda bugün e-konferans

Kodla Büyü
valla hocam bi sistemi kurabilsek çok şey olacak da.... bu test amaçlı bi e konferans ama bundan sonra sanırım haftada bir kaç kez bu bağlantı kurulacak...

saat 14:00 'da bağlantı kurulacak dediler merak ediyorum hız nasıl olacak verim alınabilecek mi diye ....
Bilgilendiririm sizleri akşama ...

2 yada 4 megabit internet ayarlayın diyorlar .. MEB hatı kullanalım bakalım ne kadar işe yarayacak:)

Metehan' Alıntı:
2 yada 4 megabit internet ayarlayın diyorlar .. MEB hatı kullanalım bakalım ne kadar işe yarayacak:)
yazıda diğer bilgisayarlarla paylaşımı kesin diyorlar . Toplam da okulda 25 bilgisayar olduğunu varsayarsak zorlayacaktır. Switchlerin elektriğini keseceğim ... :D

ne olacak bilmiyorum ama şimdiden sohbet bölümü renklernmeye başladı. herkes ortaya sorular soruyor. bakalım görelim neler olacak

yibo da çalışan arkadaşlar. bu uygulamayı pansiyonlarınızda mı yoksa okullarınızda mı yapmayı planlıyorsunuz.

mzuğa' Alıntı:
firtuna61' Alıntı:
qwerdsa' Alıntı:
akşam 6 hegün bize iş çıktı
bize iş çıktığını nereden çıkardın akşam 6 da evimizdeyiz zaten
hocam akşam altı da etütler. bizim müdürde bana dedi. sen görevlisin diye

sallamış müdürünüz pansiyonda görevli arkadaşların görevi bu etüt zamanı öğrencilerin başında durabilirler niye kabul ediyorsunuz hemen herşeyi ?

nerden çıkardınız görev işini arkadaşlar bağlantıyı çok amaçlı salondan kablosuz internetle yaptık sıkıntı olmadı lafı açıldı dedim keşke arkadaşlarda olsaydı siteye nerden bağlanılıyo görürlerdi dedim müdürde bir siteye giremiyorlarsa versinler dilekçeyi kurs açalım sanada ekders olur hocam dedi nöbetçilerden birisi bekler artık o salonda kimse üstüne alınmasın işi yapışır kalır sonra her zamanki gibi

her okulun pansiyonunda bu sistemi kuracak ortam yoktur ki. mesela bizim okulda ben 3 gündür kafa patlatıyorum (müdüre kalsa hemen sen yaparsın bunu okulda bi sınıfta dedi de) bulamıyorum. sizler pansiyonda nerelere kurdunuz fikir sahibi oluruz bizde.

pansiyon değil de sinema salonunu ayarladık biz. sonuçta kız erkek karışık öğrenci grubu olacak. bizim müdür de ilk akşam sen gelir arkadaşlara gösterir ayarlamaları yaparsın ondan sonra belleticiler halleder dedi. bende olur dedim.

yalnız kafama takılan işte bu öğrenciler 9 a kadar okulda kalacak bir arkadaş bunların başında bekleyecek yoklamalar vs. nasıl olacak ortalık karışacak yine bakalım hayırlısı.

en azından ben belletici olduğumda benim için sıkıntı...

bugünkü konferans için adres neydi arkadaşlar

drejog hocam bildiğim kadarıyla sbs ye girecek 8. sınıf öğrencilerine yönelik hem rehberlik hemde ders çalıştırmaya yönelik türkçe mat dersleri falan da olacakmış haftanın 4 günü akşam 6-9 arası

Bu akşam 18:00 da http://konferans.meb.gov.tr/karamanetut adresinde etüt için bağlantı yapılacak. Ama Etüt ile ilgili konuda kimsenin pek fazla bilgisi yok sanırım. İl formatörümüzle görüştüm oda bilmiyor. Bizde 18:00 da yemek saati var. Dolayısıyla yemek saatiyle etüt çakışıyor. Sizler bu konuda neler yapmayı düşünüyorsunuz...

Biz de yibodayız. Hiç benlik bişey olmadı. Hergün nöberçi olan arkadaşlar ilgileniyo. Bizim okulda 20 bilgisayar var. Dediğiniz gibi bizim yemeklerde saat 6'da veriliyo. Bi kaç defa yemekten sonra götürülmüş öğrenciler, ilden hemen aranmış nerde sizin öğrenciler diye :) Biz de artık e etüte girecek öğrencilere yemeği 5 buçukta verdiriyoruz. :)

Geri