Yibolarda bugün e-konferans

Kodla Büyü
arkadaşlar e etüt için görüşleriniz nelerdir. açıkçası ben hayal kırıklığına uğradım. powerpoint ile böyle bir anlatım beklemiyordum. sizce bu sistem düzelir mi ?

Fen dersi bir felaketti. Devamlı kesildi. Öğrenciler de ben de çok sıkıldık. Şimdi türkçe dersi var. Daha verimli geçiyor... Bu arada formatörüm. İlk gün diye geldim. Yarın artık belleticilere devrederim sistemi....

Bence bu öğrenciler için bir eziyet. Sizin öğrencileri bilmem ama bizim 8. sınıflar 2.30 da ders bittikten sonra bir de 4.30 a kadar halk eğitim derslerine gidiyor. 4.50 de etüt başlıyor 40 dk sonra yemek ardından birdaha etüt. Şimdi bir de bu etütler olursa isyan çıkar yakında. Öss ye hazırlanırken biz bu kadar kasmıyorduk. Bu etütlerin yerine ileride seçilecek mesleğe yönelik, meslekleri tanıtan konferanslar vs. olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

arkadaşlar bu dersler bu şekilde anlatılırsa sizce herhangi bi faydası olabilir mi? yani neresinden tutulsa elde kalıyordu. ülkenin teknoloji anlayışı bu kadar mı şaşırıyorum artık.

fen dersinde bende çocukların başındaydım. sürekli sıkıntı çıkınca öğrenciler de bizde sıkıldık. düzelir diye bekledim en son 7 de bırakıp eve geçtim artık. türkçe dersi iyiymiş sanırım çocuklar öyle söylediler.

bende video falan destekli güzel görsel bir eğitim olacak zannettim ama fen dersine bakınca ne gerek varki bu şekilde bizim öğretmenlerimiz de -hatta çok daha iyisini- anlatabiliyorlar.

arkadaşların dediğine katılıyorum çocuklar sürekli ders etüt 5 dk bile dinlenmeye zamanları yok. bizim öğrenciler de hala "hocam biz ödevlerimizi ne zaman yapacağız" diyorlar. bence zaman çok uzun tutulmuş. sonuçta ben de belletici olduğumda saat 9 da en geç yatırıyorum öğrencileri. bu öğrencilere belli bir saate kadar pansiyonda serbest kalmaları için izin verilebilir ama bu da karışıklığa neden olur.

kısaca yine yerinde oturarak gerçek ortamları şartları görmeden birileri proje üretmiş teşekkür ediyoruz ama birazda bizlerden görüş alınsa ona göre düzenlense bu gibi etkinlikler daha iyi olur diye düşünüyorum...

Hocam sistemde sıkıntı var.bizde giremiyoruz şu an.yada misafiri kaptmışlar..

Seçilen kaynak mevcut değil diyor hocam ben girdiğimde misafir yada kurum seçme sayfası dahi gelmiyor

Arkadaşlar meb bağlantısı ile mi bağlanıyorsunuz? Bağlantı hızı falan nasıl.

İlk gün benim nöbetime rastladı. Berbattı Fen dersi. Türkçe idare ederdi. Bugün en son giremiyoruz diye telefon açtı nöbetçi öğretmen. Video destekli beklerken fiyasko çıktı. Şapkadan tavşan bile çıkaramadılar yani. Hem öğrenciye eziyet 8 buçuk 3 arası ders ,3buçuk 5 buçuk SBS kursu, 6-9 arası bu etüt zımbırtısı. Çocuklar 1 haftaya iptal

Yibo da ki öğretmen arkadaşlar konferans.meb.gov.tr/karamanetut sitesinden dün akşam yayın yapıldı mı? Okullarınıza herhangi bir bilgi geldi mi devam edip etmeyeceği konusunda

ridade' Alıntı:
Yibo da ki öğretmen arkadaşlar konferans.meb.gov.tr/karamanetut sitesinden dün akşam yayın yapıldı mı? Okullarınıza herhangi bir bilgi geldi mi devam edip etmeyeceği konusunda
Evet hocam saat 9'a kadar yayın vardı. Öğrenciler uykularını alamamış sabahleyin :)

titan1905' Alıntı:
hocam şifreyi okulmu aldı. e-posta kısmına ne yazdınız.

Misafir olarak girş yapıyorsunuz hocam. e-posta falan yok şimdilik. Saat 5.40 gibi girin sonra sıkıntı olabilir.

Konferansın ne zamana kadar süreceğinin, bi değişiklik olup olmayacağının bilgisi yok henüz. Haydi hayırlısı

drejog' Alıntı:
ridade' Alıntı:
Evet hocam saat 9'a kadar yayın vardı. Öğrenciler uykularını alamamış sabahleyin :)

Hocam ben bugün girmedim sisteme daha doğrusu giremedim. Misafir girişi kapalıydı. Sonradan saat 7 buçuk civarıydı sanırsam açıldı baktım 240 kullanıcı vardı. İlk gün 500 e yakındı. Fen ve Teknoloji dersinden sonra bir daha deneyip denememek arasında gidip geldim çok kötüydü. Hayal kırıklığıydı benim için. Ben görsellik olur diye umuyordum ama bir slaytla işi idare ettiler

Okuluna konferans için şifre gelen var mı? Bu akşamda mı misafir girişi olmaz acaba?

Hocam şifre filan gelmedi bize. Misafir girişiyle bağlanıyoruz oda arada bir açılıyor.

Geri