Yine Aynı Sıkıntılar Başlıyor Gibi

Kodla Büyü
kaldırsınlar abi buna en çok ben karşıydım ama bundan sonra destek veriyorum
ne bilgisayar sınıfı var ne bu dersi ders diye gören eğitimciler ve veliler var.
inanın üzerimize yük. herşeyiyle sıkıntı.
Fatih projesi eğitmeni veya btr kadrosu tahsis etsinler çok daha iyi.

Fatih projesi eğitmeni veya btr kadrosu tahsis etsinler çok daha iyi.

Maalesef aynen katılıyorum

Böyle eğitimcilik oynanmaz

Eğitimci ile böyle oynanmaz

Yap bizi servis görevlisi olsun bitsin . yeter be

Plan yok program yok.Yanlış anlamayın bizim dersimizde değil eğitim sisteminde yok. Bir gecede birinin aklına bir şey esiyor ve uygulanıyor. Bir ülkenin eğitim sistemi bu kadar değişken olmamalı.

Hocalarım kaldırırlarsa kaldırsın, norm fazlası olalım hayırlısı olsun.

Bende 1 sene daha durayım zorunlu hizmet bitsin diyordum en iyi bunlar kaldırıp, normları güncelleyim falan filan derken biz bu sene tayinimizi alalım daha da gidemeyeğiz belli oldu.

arkadaşlar site açılmıyor içeriği nedir haberin acaba sanırım ders yine kaldırılıyor

Arkadaşlar niye hemen inanıyoruz acaba, sadece bir sitede var haber. Başka duyum alan site yok mu?

arkadaşlar tabi sinirli olarak bu tepkiyi veriyorsunuz ders kaldırılsın diye ama ben öğretmen olduğumu bi derse girdiğimde anlıyorm eğer bizi sınıftan uzaklaştırırlarsa tamamen herkesin gözünde teknik eleman oluruz.. Hatta ilk önce kendimizde bi eksiklik yaşarız...

teknoloji neyimize biz yırtındıkça millet çocuklar bilgisayar biliyor deyip duruyor. veli toplantılarında müfettişlerle her konuştuğumda her fırsatta dersin içeriğini anlatıp dursam da değişen bir şey yok. arapça veya din kültürü öğretmeni olmak varmış. bilim teknolojiyi ithal etmeye devam ederiz olur biter.

Arkadaşlar diyelim ki dersler seçmeli oldu 5,6,7 ve 8'ler için. Seçmeliler norm kadro güncellenirken ders saatimiz olarak görünemez mi? Bizim idare seçmelileri yazmıyoruz norm kadro için diyor, aynı ilçede başka müdür yardımcısı kesinlikle yazılıyor diyor.

sendikadan görüş alındı diyor sendikalı arkadaşların bu konuda bi duyumları yok mu? sendikaların ne cevap verdiğini sendikalarda yetkili olanlar biliyordur herhalde

İşin en acı verici kısmı ise bu ülkede geleceğe dair plan yapılamıyor olması.

Herkes kendi sendikasıyla görüşüp "sendikal bir eylem" olarak btr olduğu değil kendi okulunda bts dışındaki hiçbir işle ilgilenmesinler
Biz sanki bu konuda çok çıkışlar yapabilen branş değiliz
Herkes bts varsa (oradan sorumluyuz) oradan başka hiçbir sorumluluk üstlenmesin ve YAPMAYACAĞIM desin
BTR için birşey diyemem çünkü biz yapmıyoruz diye bir çıkış yaparsak , tonla başvuru ve talep olacaktır sallamazlar bile
Bu nedir arkadaş??
Seçimler yaklaşıyor arkadaşlar
Diyeceğim budur
Ha bizden biri adamlar doğru yapıyor derse, desin konuşalım açık açık
Ben bu gidişattan memnun bir Bil.Tek.öğretmeni olacağını zannetmiyorum

bu kadarda oyuncak haline getirilmez ki ya her sene farklı bir sistem vay arkadaş kaldırın kökten de kurtulalım bizde ne olduğumuzu anlayalım artık

işin aslı dersle ile ilgili değil. Asıl neden BTR olarak görevlendirme isteyen öğretmen sayısı yaklaşık olarak %70 azaldı. Bizde 230 kişi olurken şimdi 90 lara düştü. Sebebi hiç kimse Btr olmayı istemiyor artık. ders yeterli geliyor. Fatih projesi ise bu sebeple boşta kalıyor. Bilgisayar öğretmenlerini BTR olarak görevlendirmeye zorunlu tutmak için kısacası zorlamak için bence dersi seçmeli yapacaklar.

ders saatlerinin ortaokullarda 30'a düşeceğini yaklaşık 2 ay önce duyduğumda dersin gittiğini düşünmüştüm zaten.

5-6 sınıflarda teknoloji tasarım derslerinin kaldırıp Bilişim derslerini zorunlu olduğunu öğrendiğim ilk gün söylemiştim; Şimdilik bizim gazımızı alıyorlar, bir kaç seneye zorunlu Bilişim derslerini yine kaldırırlar. Başka dersleri koyarlar, böylece başkalarının da gazını almış olurlar... Peki dersler yine zorunlu olur mu? Evet, Biz şişince ve patlamaya yaklaşınca... Hooop yine zorunlu olur, Ve biz yine Fısss diye söneriz...

zaten bu bölümü seçtiğim güne lanet olsun. sınıfçı anasınıfçı olaymışım daha iyiydi. en azından ne olcam derdi olmazdı her sene...

Liselerdeki bütün bilişim öğretmenleri norm fazlası oldu. Görevlendirecek bilişimci bulamıyorlar. ortaokullarda da ders var kimse btr istemiyor haklı olarak. ileriye yönelik çözüm bulmak yerine günü kurtarmaya çalışıyorlar. Sonra pardon bu olmamış deyip tekrar başa dönüyorlar.

Buradaki bazı arkadaşları hem kınıyor hem de hayretle izliyorum. Ders kaldırılınca hemen norm verilecek diye düşünüyorsanız böyle devam edin. Büyük ihtimalle Fatih için öğretmen bulamadıklarından böyle bir yola başvurulmuş gözüküyor. 24-25 saati olan öğretmenler BTR istemiyor mantıklı olarak. Çocuklar Word'de yazı yazmayı bilmezken yine "bilgisayar biliyorlar" muhabbetini gördüm ve deli oldum. Ders kaldırılsın BT sınıfı zaten yok, program yok, klavuz yok demek işin kolayına kaçmak olur. Burada yapılan paylaşımlar MEB'in sunacağı kitaplardan bin kat daha iyidir. Sınıf yoksa en azından projeksiyon ve bilgisayar ile ders işlenebilir, Fatih projesi geldiğinde bunlara da gerek olmayacak. Çocuklar kendileri çok fazla deneyemeceği için yapılan uygulamalar biraz unutulacak. Ama projenin tablet ayağı yerine her okula bir BT sınıfı kurulsa çok çok daha verimli olurdu. Çünkü devlet bu tabletleri ederinin 4-5 kat fiyatına alıyor zaten.

Ders kaldırılınca burada şuraya atandım, buraya atandım, üç okul geziyorum, beş okul geziyorum, müdürle tartıştık dersi seçmiyor, dersim seçilmedi gibi yakınmaları görecek ve bu günleri mumla arayacaksınız. İnşallah böyle bir karar verilip de dersimiz kaldırılmaz. Norm olayını da çözmezler çünkü 5 yıldır aynı norm sorunu devam edip duruyor. Hakkımızda hayırlısı olsun.

BU DERS KALDIRILSIN DİYENLER NASIL UNUTTUNUZ NORM FAZLASI OLUP ORAYA BURAYA GÖNDERİLDİĞİNİZİ.

EN AZINDAN OKULDA BİR AĞIRLIĞIMIZ OLDU. NORM FAZLASI OLUP ACABA NEREYE ŞUTLAYACAKLAR DERDİMİZ OLMUYOR.

35 saatlik çizelgeler ttkb tarafından yayınlandığında bu işin olmayacağı zaten belli idi.

Neden mi?

kademeli olarak seneye 8. sınıflar da 35 saatlik çizelgeye dahil olacaklar ve bu durumda ikili öğretim yapılan okullarda 14 saatlik günlük ders yükü oluşacak. Bu 14 saatlik ders yükünü de minimumda düşünür isek. 14x(40+10)-10 =690 dk yapar. Bu da 11 saatten fazlasına tekabul eder. sabah 07:00 da ders başlasa bile akşam 18 küsürde darslerin son bulması demek. Tabi sabah öğle gruplarının değişimini de 10 dk olarak yazdık. Bu 10 dk da zor yapılır.

Bu durumda ders saatlerinde kırpmaya gidecekleri belli idi. Hangi dersi kırparlar sizce?

ben cidden bu branştan sıkıldım ulan üni tercihlerinde seçtiğim güne cidden lanet olsun nerden seçtim
yeter artık cidden ağzımı bozdurcaklar bukadar değişen eğitim sistemi herseferinde bi şekilde mağdur olan ilk branş biziz koskoca adamlar oyuncak gibi oynuyo bizle
bizim braştada sıkıntı var 7 bin kişiyizz herkes il merkezinde toplansın il meme yürüsün bağırsın çağırsın hakkımızı arayalım cidden sıkıldım artık bu meslekten
ne olduğumuzu belirleyinde öle işimize devam edelim

Geri