YOLO ne demek, duyan var mı?

Kodla Büyü

medya724

Üye
YOLO ingilizce bir cümlenin kısaltması. You Only Live Once, sadece tek bir yaşam hakkın var ya da sadece bir kez yaşarsın gibi Türkçe’ye çevrilebilir. Başta ABD olmak üzere Canada, Brezilya gibi ülkelerde populeritesi artan bu sözcük aslında Aubrey Drake Graham isimli sanatçının “The Motto” isimli şarkısında geçen bir söz. Genellikle gençler arasında yayılan bu söz şarkının kendi ismi olan “Motto” yani bir parola gibi kullanılıyor. Hayata bir kez geldikleri için yapmak istedikleri herşeyi yapma özgürlüğü düşüncesiyle gençlerde özgür olmanın ve dilediği gibi yaşamanın adeta kısaltılmış bir ifadesi haline gelmiş. Daha çok facebook veya twitter üzerinden paylaşılan resimler ve ifadeler aracılığı ile gençler kendi bakış açılarına göre özgürlük kelimesini yorumlamaya çalışıyorlar. Ben şunu yapma özgürlüğüne sahibim çünkü hayata bir kez geliyorum vs gibi paylaşımları çektikleri resimler eşliğinde birbirlerine gönderiyorlar. Ya sizin bu parolayla söylemek istediğiniz şey ne olurdu?Bu yazı alttaki siteden "alıntıdır".

Kaynak site:
http://www.netkili.com/yolo-ne-demek

Ahireti unutmuşların, bütün hesapları bu dünya üzerine yapanların parolası. Ayrıca bu felsefe her kötülüğü yapabilir diye düşünüyorum, dürüstlük, vefa, fedakarlık, kanunlara saygı, emeğiyle geçinme... aman boşver hayata bir daha mı geleceksin?

YADA
You Absolutely Die After

"Ne yaparsan yap sonunda kesinlikle öleceksin"

Geri