Youtube vs para kazanan var mi?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar cok bunaldım kendime hobi olacak 3~5 kurus kazanacağım bi alan ariyorum fikir,tavsiye, tecrübelerinize ihtiyacim var

Re: Yutube vs para kazanan var mi?

Adsense ile kazandım. Ama forumda adsense ile ciddi gelir elde eden arkadaşlar vardı. Youtube kanallarıyla gelir elde edenler çokça var ama forumda var mı bilemem

Re: Yutube vs para kazanan var mi?

Hocam ne web sitesi ne youtube icin aklima fikir gelmiyor kimse kimseyede fikir vermez tabii ama twcrubeli arkadaslar en azindan hangisi mantikli ise ona yönlendirir

hocam önce abone lazım yoksa çok zor hit yapmanız . her izlenmeye para vermiyor ne kadar izledi reklama tıkladı mı bissürü etmen var

10.000 tıklamaya 20 lira hiç de fena değil :D :D

Bu forumdan haberdar olmayan bilgisayar öğretmeni olmadığını düşünürsek ve aşağı yukarı 10.000 bilgisayar öğretmeni olduğunu varsayarsak ; kuracağımız bir 'tıklama ekibiyle' güzel paralar kazanılabilir diye düşünüyorum :)

Beyin fırtınası yaparak güzel fikirler üretebiliriz . En kötü torunlarımıza yaptık ama olmadı deriz :) :p

tomreader2010' Alıntı:
Hic bir işle uğraşan yok mu ki
Hocam hobi olarak uğraşacaksanız benim sitede yazarlık yapmak ister misiniz ? Ben de hobi olarak uğraşıyorum çünkü çok fazla içerik yok :)
Adsense getirisini yazı oranında paylaşırız.

Arkadaşlar mrb. çok sabır gerektiren bir iş.Ben de başladım ama abone sayısı ve sosyal medyada takipçin çok fazla olmalı.Yoksa bekle de dur.

coderfree hocam oncelikle teşekkürler teklifiniz icin, hem hobi hem birseyler kazanmak ama yazma işini pek beceremem
Erdim hocam bu iş bana güvenli gelmiyor benim bilgisayarımi kullanarak yasadışı bir şeyler yapilabilir
okulgibiyiz hocam, konu gelmiyor tutacak izlenecek bir konu
Buzkırıcı hocam o paralari kazanmak dediginiz kadar kolay olsa keske

İngilizce içerik Türkçe içeriğe göre yaklaşık 5-6 kat fazla kazandırıyor, Türkçe içerikle uğraşmaya değmez arkadaşlar.

"Kendin yap" türü videolar çektiğiniz bir kanalı Facebook ve Twitter ile de desteklerseniz önce izleyici sayısı gelir sonrasında kazanç. En iyi verimi de benzer değil, ÖZGÜN içerik kullandığınızda alırsınız. Ben arkadaşlarımın bu şekilde farklı sahalara yönelmesini destekliyorum. Başarılı olursunuz umarım hocam :)

sugibi' Alıntı:
"Kendin yap" türü videolar çektiğiniz bir kanalı Facebook ve Twitter ile de desteklerseniz önce izleyici sayısı gelir sonrasında kazanç. En iyi verimi de benzer değil, ÖZGÜN içerik kullandığınızda alırsınız. Ben arkadaşlarımın bu şekilde farklı sahalara yönelmesini destekliyorum. Başarılı olursunuz umarım hocam :)

Hocam kendin yap derken nasil videolari kastettiniz acaba,

tomreader2010' Alıntı:
sugibi' Alıntı:

Hocam kendin yap derken nasil videolari kastettiniz acaba,

Hocam çok yabancı olduğunuz birşey değil aslında. İnsanların kendi kendilerine malzeme kullanarak üretmeleri esasına dayanan bir kültür var. "kendin yap & maker" kültürü. Son zamanlarda çok revaçta ve yaş maş dinlemiyor. İstanbulda çok sayıda çalıştay var. Takipçisi, müptelası çok. Bizler de artık üçer beşer okullarda bu işe girişiyoruz. Uzun süredir bu siteyle yatıp kalkıyorum. Arduino temalı çalışmalar yapıyor arkadaş. Duyuruları siteden, sosyal medyadan,... yapıp youtube'a yönlendirerek birkaç koldan kazanç sağlanabilir. Zaman zaman da konunuzla ilgili minik hediyeler dağıtarak, hediyeleri sosyal medyadan üye toplama şartına bağlayabilirsiniz. Anlatımcı sürekli özgün şeyler üretirse "bunu görmüştük" nevinden kaçmalar olmayacaktır.

Ancak diğer bazı arkadaşların da dediği gibi belli konular, belli anlatım tarzları daha fazla getiri getirebilir. Sonuçta video çekmenin zahmeti hayli fazla. İnternetten kazanç konusunda R10.net sitesinde biraz vakit geçirmenizi tavsiye ederim.

Burası kanal
https://www.youtube.com/channel/UCnD05o ... FwF_jfWIlg

Bu da aynı kanalın örnek anlatımı
https://www.youtube.com/watch?v=sOnFqpAsY00

Ev al sat. Az paran varsa forex takil. O olmazsa arabanı sat arsa al ustune yat. 20 tane zeytin ek altinda piknik yap. Yok illa bilgisayardan para dersen, startup yardır etohum takip et, fikrini melek yatırımciya kabul ettir... konu uzun zaman hızlı;)

Geri