Yurtiçi filtre paketini seçeceklerin dikkatine

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar uzun bir süredir 22 ağustosta uygulamaya konulacak filtreyi tartışıyoruz. Bu uygulamayla filtre paketlerinden 4 paket olacak bunlar:
*Yurtiçi
*Aile
*Çocuk

BilgisayarBilisim hostu yurtdışı kaynaklı olduğundan Yutriçi paketi seçecek arkadaşlar sitemize giremeyeceklerdir. Mağduriyet yaşamamak için tercihinizi yaparken bunu da dikkate alınız. Aile ve Çocuk profilleride daha sıkı filtreler olduğundan bu paketlerlede erişim mümkün olmayacaktır.

Erişimde sıkıntı yaşamamak için standart paketi kullanmanız gerekiyor.

NOT: ghost arkadaşımız Türkiye'de fiyatı uygun bir sunucu bulursa siteyi Türkiye'de bir host firmasına taşıyabilir site taşınırsa sıkıntı yaşanmayacaktır.

böyle bir saçmalık olabilir mi yaa, yurt dışından hostluk alan o kadar çok firma var ki.
Bu filtreleme olayını ortaya çıkaran, fikir olarak bile sunanların aklından zorları olmalı.

volkankey' Alıntı:
böyle bir saçmalık olabilir mi yaa, yurt dışından hostluk alan o kadar çok firma var ki.
Bu filtreleme olayını ortaya çıkaran, fikir olarak bile sunanların aklından zorları olmalı.

hocam bunda bu kadar sinirlenecek ne var anlmaıyorum. hadi başkaları bu işten analmıyor ve 22 ağustostan sonra hiç bir yere giremeyecekmişiz diye yakınıp duruyor ama biz az çok anlıyoruz ve standart pakette kalıcaz bi sorun olmayacak. standart paket dediği şey zaten şuan ki kullandığımız sistem. bence insanlara alternatifler sunulması her zaman iyidir. biz istemeyebiliriz ama çocuğunun internette güvende olmasını isteyenlerde olabilir.

aak' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

hocam bunda bu kadar sinirlenecek ne var anlmaıyorum. hadi başkaları bu işten analmıyor ve 22 ağustostan sonra hiç bir yere giremeyecekmişiz diye yakınıp duruyor ama biz az çok anlıyoruz ve standart pakette kalıcaz bi sorun olmayacak. standart paket dediği şey zaten şuan ki kullandığımız sistem. bence insanlara alternatifler sunulması her zaman iyidir. biz istemeyebiliriz ama çocuğunun internette güvende olmasını isteyenlerde olabilir.
Standart olarak aile paketinde yer alacaksınız başvurunuz sonrası sizi standart tarifeye alacaklar. Şuan ziyaret ettiğin sitelerin yüzde %90 yurt dışı kaynaklı bu sitelerin erişimi otomotik olarak kesilecek. Bir çok domain ismi alınamayacak alınanlarda kapanacak. Aramalarda bir çok kelime sansürlenecek ve bu kelimelerin geçtiği siteler kapatılacak gerekirse cezai işlem uygulanacak. Güvenli olmasını isteyenler zaten servis sağlayıcıların aile filtrelerini kullanıyordu. 22 ağustostan sonra bakalım düşünceleriniz aynı olacakmı. :sleep:

Bilişim Teknolojileri Dersleri neden kaldırıldı bunu düşünen var mı acaba!
Kimse araştırmasın, öğrenmesin, bilmesin, düşünmesin. Bu uygulamalar diktatör yönetimlerde oluyor. Türkiye cumhuriyetinde böyle bir girişim şaşılacak şey. Birde Avrupaya girme çabalarımızı düşündükce aklım almıyor.

ayrı yetten yasağı aşmaya çalışmak suç olacak yani proxi felan kullanmak suç
birdee
diyelimki çocuğum var ve çocuk filtresini seçtim çocuk kullanırken çocuk filtresi olsun tamamda ben kullanırken çocuk filtresi olmasın değiştirebilmeyilim ne yapayım yani iki hatmı alacaz bu durumda

22 Ağustos'ta eğer korkulduğu gibi olursa olursa forumda bir arkadaş Avusturya örneğini paylaşmıştı aynı öyle olur yine geri adım atılır bu işten. @hasari az sakin ol, alan adı alınamayacak diye bir olay yok, sansür kelimelerinin ne maksatla iss'lere gönderildiğini sanıyorum herkes okumuştur ama tekrar edeyim.
BTK diyor ki: "Bu kelimeler iss'lerin talep etmesi üzerine verilmiştir ve bu kelimelerle arama yapıldığında bu kelime hakkındaki bilgilerden çok sakıncalı içerikli siteler aramalarda önde çıkmaktadır. İşte iss'ler bu örnek kelimelerle beraber çıkan siteleri sonuçlarda alt sıralara kaydıracaklardır. "

dndd' Alıntı:
ayrı yetten yasağı aşmaya çalışmak suç olacak yani proxi felan kullanmak suç
birdee
diyelimki çocuğum var ve çocuk filtresini seçtim çocuk kullanırken çocuk filtresi olsun tamamda ben kullanırken çocuk filtresi olmasın değiştirebilmeyilim ne yapayım yani iki hatmı alacaz bu durumda

Hocam zaten iss'ler bu seçenekleri bilgilendirme sayfalarına ekleyecekler, istediğimiz an filtre tipimizi değişebilecekmişiz ...

Bu uygulamanın uzun süre gideceğini sanmam. Filtre biraz daha esnetilirse ömrü biraz daha uzayabilir. Avrupa insan hakları mahkemesine de dava açılacak eğer bu davalar sonuçlanırsa geri adımda atılabilir.

aak' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

evet ben bu işten anlayanlardanım, ve anlayanlar isyan ediyor.
senin gibiler ne olacak ki güzel bir şey diyebiliyor.
Çocuğunu korumak isteyenler için zaten aile koruma şifresi + binlerce program var zaten.

volkankey' Alıntı:
aak' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

Çocuğunu korumak isteyenler için zaten aile koruma şifresi + binlerce program var zaten.

konuyu hiç okumadığınız hissi uyandırıyorsunuz bu açıklamalarla. bi okuyun isterseniz:
BTK'dan 'filtre' açıklaması
Ortalığı sarsan iddialar üzerine BTK Başkanı Tayfun Acarer'den açıklama geldi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, İnternetin Güvenli Kullanımı Yönetmeliği kapsamında öngörülen düzenlemenin çarpıtıldığını belirterek, standart pakette herhangi bir değişiklik olmayacağını ifade etti.

BTK tarafından hazırlanan ve 23 Şubat 2011'de yayınlanan İnternetin Güvenli Kullanımı Yönetmeliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Acarer, benzeri düzenlemelerin Avrupa ülkelerinde de bulunduğunu, bunun bir “sansür” olarak algılanmasına şaşırdıklarını belirtti.

Düzenlemeyle standart paket dışında aile, çocuk ve yurt içi paketleri oluşturulduğunu, yeni filtrelemelerin bu üç paket için geçerli olduğunu söyleyen Acarer, standart pakette mevcut uygulamadan farklı bir filtrenin söz konusu olmayacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bir olay bu kadar çarpıtılır mı, pes diyorum. Şu anda herkes standart tarifede. Şimdi üç tane daha paket getiriliyor. Bu paketlerin de fiyatları farklı olsun deniyor. İnterneti sadece çocukların kullandığı abonelikler için belli bir filtrelemeyle hizmet verecek olan Çocuk paketi, biraz daha geniş alanda hizmet verecek Aile paketi ve erişime engelli sitelerin yüzde 99'unun yurt dışı kaynaklı olması gerçeğinden hareketle yurt içi paketi uygulamaya girecek.

Şimdi biz herkesi çocuk paketine alsak eleştirilere hak verirdim. Ancak bu uygulamayla zaten herkes standart paket içinde kalacak. Ancak isterse diğer paketler için başvuruda bulunacak. Bunun neresi sansür. Standart paket şu anda neyse aynen devam edecek. Şu ankinden farklı bir filtre koyulmayacak. Standart tarifede bir internet sitesinin içeriğinde bir suç varsa zaten erişime engelleniyor. Bunun dışında artı bir şeyler yapacak halimiz yok. Filtre diğer paketlere getiriliyor.”

Yasaklar kötülükleri uyandırır. Bu tür yasakçı uygulamalar ancak diktatör yönetimlerde olur, ülke yönetiminin nereye doğru gittiği açık.

aak' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
aak' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

konuyu hiç okumadığınız hissi uyandırıyorsunuz bu açıklamalarla. bi okuyun isterseniz:
BTK'dan 'filtre' açıklaması
Ortalığı sarsan iddialar üzerine BTK Başkanı Tayfun Acarer'den açıklama geldi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, İnternetin Güvenli Kullanımı Yönetmeliği kapsamında öngörülen düzenlemenin çarpıtıldığını belirterek, standart pakette herhangi bir değişiklik olmayacağını ifade etti.

BTK tarafından hazırlanan ve 23 Şubat 2011'de yayınlanan İnternetin Güvenli Kullanımı Yönetmeliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Acarer, benzeri düzenlemelerin Avrupa ülkelerinde de bulunduğunu, bunun bir “sansür” olarak algılanmasına şaşırdıklarını belirtti.

Düzenlemeyle standart paket dışında aile, çocuk ve yurt içi paketleri oluşturulduğunu, yeni filtrelemelerin bu üç paket için geçerli olduğunu söyleyen Acarer, standart pakette mevcut uygulamadan farklı bir filtrenin söz konusu olmayacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bir olay bu kadar çarpıtılır mı, pes diyorum. Şu anda herkes standart tarifede. Şimdi üç tane daha paket getiriliyor. Bu paketlerin de fiyatları farklı olsun deniyor. İnterneti sadece çocukların kullandığı abonelikler için belli bir filtrelemeyle hizmet verecek olan Çocuk paketi, biraz daha geniş alanda hizmet verecek Aile paketi ve erişime engelli sitelerin yüzde 99'unun yurt dışı kaynaklı olması gerçeğinden hareketle yurt içi paketi uygulamaya girecek.

Şimdi biz herkesi çocuk paketine alsak eleştirilere hak verirdim. Ancak bu uygulamayla zaten herkes standart paket içinde kalacak. Ancak isterse diğer paketler için başvuruda bulunacak. Bunun neresi sansür. Standart paket şu anda neyse aynen devam edecek. Şu ankinden farklı bir filtre koyulmayacak. Standart tarifede bir internet sitesinin içeriğinde bir suç varsa zaten erişime engelleniyor. Bunun dışında artı bir şeyler yapacak halimiz yok. Filtre diğer paketlere getiriliyor.”
sanırım boşuna konuşuyoruz.
O zaman adamı kendi ağzıyla dinleyin:
anketler-f68/filtreleri-dogru-buluyor-musunuz-anket-t64606.html

Ülke yönetimi şimdiden bu işin içine niçin karıştırıyorsunuz ? Adam gerekli açıklamayı yapmış işte. Bekleyin sonucunu hep beraber görelim. Aksi giden bir durum olursa o zaman şikayetlerinizi dile getirirsiniz, yapmayın lütfen !

Yazdıklarımız okunmuyor. Olacakları anlamak bukadarmı zor, zaten adamın kendisi de bizim söylediklerimizi söylüyor. Biz farklı birşey mi söylüyoruz özgürlüğün elinden alınıyor bu duruma normal mi bakıyorsunuz. :?

Geri