Ziraat İnternet Bankacılığı EFT ücret Farkı

Kodla Büyü

asp-php

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar; ziraat bankasınınİnternet bankacılığından yapılan EFT ücreti kişiden kişiye değişiyor mu?.

A kişisi İnternetten bankacılığından EFT yaptığı zaman 0,21 tl;
B kişisi İnternetten bankacılığından EFT yaptığı zaman 1,5 tl alınıyor.
Bunun sebebini bilen var mı ?

EFT yapılan tutar aynı olup; iki kişide öğretmen ve maaş aldıkları aynı ilin farklı şubeleri...

Olayı bizzat ben gördüm ( şehir efanesi değil )

okulun anlaşmasına bağlı olarak değişebilir. bizim okul anlaşırken bu konuyu konuştuklarını hatırıyorum ve benim geçen gün 5000 tl eft den 1 tl alındı. miktara görede değişiyordu sanırım yanlış hatırlamıyorsam

Hocam bende yanlış hatırlamıyorsam 25 krş eft ücreti kesiyor.

bizim okul da geçen ay ziraatla anlaştı. anlaşma gereği eft ücretsiz. eft yapınca 21 krş kesiliyor 2 hafta içinde geri yükleniyor. 21 krş da mesaj ücreti olarak gözüküyor

benden de genelde 1 tl kesiliyor...bazen 21 kuruş kesiyor, anlam veremiyorum...sevmiyorum zaten ziraati kurtulamadık gitti...

Arkadaşlar bırakan anlaşmayı falan bireysel olarak banka şubesine gidiyorsunuz. Maaş müşteri olarak eft hesabımdan ücret kesilmesini istemiyorum diyorsunuz. bireysel müşteri temsilciside size bankanın uygulaması diyor cevaben sizde başka arkadaşlardan 21 kuruş kesiyorsunuz diyorsunuz. Benimde aynı şekilde olsun gerekli ise kredi kartı-internet paketi-maaş avans hesabı-otomatik ödeme- ıvır sızırlardan açtırıyorsunuz okadar

Bugüna kadar Vakıfbank, Garanti, Ziraat, Denizbank, Halkbank, Teb ve Ing ile çalıştık. Şu an bana göre en iyisi Ing. Eft vs ücretini geçtim, istediğim ATM den para çekebiliyorum ücretsiz. İnternet şubesinden bütün işlemler ücretsiz zaten.

bizde halkla calisiyoruz eft ücretsiz güzel calisiyor. ziraat promosyon anlasmasi varken bile para aliyordu eft ye. ayrica promosyon icin verdigi kredi kartindan bile aidat kesti sonra mahkeme vs aldim parayi simdi tovbeliyim ziraatla calismaya.

Bilgisayar üzerinden internet bankacılığı eft işlem ücreti 1,5 TL (yakın zamana kadar 1 TL idi) mobil üzerinden internet bankacılığı eft işlem ücreti ise 0,20 TL olarak kesiliyor. Tavsiyem hafta içi işlem saatlerinde eftlerinizi pc üzerinden değil de mobil üzerinden gerçekleştirmeniz. Mobil üzerinden ileri tarihli eftye izin verilmemekte bunu da ayrıca belirteyim.

Olayı Bursa Fsm şubesindeki yetkiliye sordum. Böyle bir şeyin mimkün olmayacağını dile getirdi. Bende bende hangi okul dan 21 krş hangininden 1,5 tl alındığını öğretmenin adına varıncaya dek söyledim.
İncelediler evet doğruymuş dediler. Güya merkeze mesaj gönderdiler durum hakkında bilgi istediler beklemedeyiz.
1,5 tl alınan tüm arkadaşlardandan ricam müsaiy olduklarında banka ile görüşsünler, bunların bizi daha fazla sömürmesine izin vermesinler

kuveytturk hesap isletim almiyor
halk eft parasi almiyor
vakifbank meb kredi karti aidati almiyor

herbirinden hesapmi acacagiz :)

Web sitelerinde
0-10bin: 1 tl
10bin-20bib:1,5tl
Yazıyo ama benim 1000 tl ye 1,5 kestiler. Müşteri hizmetlerini aradım. Websitesi güncel değil 0-20bin:1,5 tl dediler

ben adana seyhandayım. bizde bu ay ziraatten maaş almaya başlayacağız. hesap açıldıktan sonra eft yapayım dedim baktım 1,5 tl kesecek vazgeçtim. ilçe mem ile irtibatlı olduğumdan aradım ve anlaşmada alınmayacak şekilde imzalandığını öğrendim.

tabi hiç dururmuyum bu şikayet işleri tam benlik :D... ziraat iletişim bölümünden mesaj gönderdim. eft ücreti alınmayacağını taahhüt ettiğiniz halde 1,5 TL kesmeye çalışıyorsunuz dedim. özel bankalar bile almıyorken devlet bankasının alması bize çok saçma geldi dedim. bu durum düzeltilmezse paramızı yattığı gün hesaptan çekeceğiz ve bankanızda paramızı bırakmayacağız dedim. aradan 12 saat geçti 4440000 numarasından aradılar. hangi şubeden maaş alıyorsunuz dediler söyledim. biz gereken incelemeyi yapıp sizi arayacağız dediler. bakalım ne olacak :)...

bu arada teb bile eft havale ücreti hesap işletim ücreti almıyorken anlaşmalı bankanın alması çok saçma...

Maaş hesabı ise kullandığınız ziraate söyleyin 1.5 yerine 0.21 tl alıyor.

Maaş anlaşmanız yok ise 1,5 Tl kesiyor. Maaş anlaşmanız var ise 0,21 Kuruş kesiyor. Sene başında tayin olduğum okulda 1,5 TL kesiyordu gidip maaşı burdan aldığımı söylediğimde işlem yapayım dedi ogün bugündürde 0,21 kuruş kesiyor. 21 Kuruşun açıklamasıda Merkez Bankasının kstiği ibr para varmış bankalardan EFT işlemi için o yüzden alınıyor dedi.

Malum devletimizin vergi kesmediği bitek havada uçan kuş kaldı :puhaha:

cepola' Alıntı:
21 Kuruşun açıklamasıda Merkez Bankasının kstiği ibr para varmış bankalardan EFT işlemi için o yüzden alınıyor dedi.

almayan bankalar cebinden mi ödüyorlar o zaman bizim yerimize bu ücreti ?

wertyu6' Alıntı:
cepola' Alıntı:
21 Kuruşun açıklamasıda Merkez Bankasının kstiği ibr para varmış bankalardan EFT işlemi için o yüzden alınıyor dedi.

almayan bankalar cebinden mi ödüyorlar o zaman bizim yerimize bu ücreti ?

Büyük ihtimalle öyledir heralde. Zaten paranın bankada kalması yeterince kazanç sağlıyodur. 21 kuruşun hesabını yapan bankalara şaşıyorum zaten

Biz de ziraat bankasına geçtik, devlet bankası diye sevinirken maaş hesabı olduğu halde EFT ve Başka banka kredi kartı ödemeleri için ücret istenmesi gibi anlam veremediğim ve kabullenemediğim bir durumla karşılaştım. Kabullenmeyeceğim çünkü diğer bütün bankalar bu konuda müşteri memnuniyeti gözetirken maalesef devletimizin bankası, devletin öğretmenine, memuruna bu şekilde bir uygulama yapıyor.
21 kuruşu bile kabul etmeyeceğim sıfır ücret yapmazlarsa her seferinde şubeye gideceğim, sürekli sorun çıkartacağım, müdürün yanına gideceğim, e-posta ile hem bankaya hem neresi varsa şikayet edeceğim. Bankaya e-posta gönderdim bile, bakalım ne diyecekler? Çok ümidim yok ama, inadım inat..

bizde bu ay geçtik ziraate,ama geçerken bile elimize dökümanları,formları verip hemen imzaalamamızı söylediler..neymiş teneffüsteymişiz de vakit kısıtlıymış,,
yok arkdaş dedim,,aldım okuyacam dedim

bi de ne göreyim,,hem hayat sigortası yaptırıyolar,hemde kullanmasam bile yıllık bibuuçuk lira,,kullanırsam bilmem kaç lira kesinti olacak benden..
ben sizden niye hayat sigortası isteyeyim ki dedim,,istemiyorum sadece hesabımı alın dedim yeter.
neymiş efendim,,o zaman bana promosyon parası vermezlermiş,,çünkü okulla böyle anlaşmışlar,
vermeyin çokta tıın dedim,,
sadece maaşımı alacağım bir hesap bu.
tüm işlerimi başka bankalardan yapıyorum zaten,,ne hesap işlem ücreti,ne eft,ne yııllık vs.. yok

biz de bu şeref yoksunu devlet bankasından alıyoruz. malesef benden de 1,5 tl kesiyor. bende bütünb paraları tek seferlik enparaya aktarıyorum. bütün ödemeleri oradan yapıyorum. sıfır ücretle.

Bizde de 1.5 tl hatta bakamatikten günlük limit koymuşlar 1000 tl den fazla çekersem de 1.5 tl çekiyorlar. Bunun için başvuru yaptım ben maaşımın hepsini çekmek istiyorum dedim. Cevap çok komikti sizin kartınız desteklemiyor ama çalışmalar devam ediyor yakında kartlar değişek falan dedi

serdem89' Alıntı:
Bizde de 1.5 tl hatta bakamatikten günlük limit koymuşlar 1000 tl den fazla çekersem de 1.5 tl çekiyorlar. Bunun için başvuru yaptım ben maaşımın hepsini çekmek istiyorum dedim. Cevap çok komikti sizin kartınız desteklemiyor ama çalışmalar devam ediyor yakında kartlar değişek falan dedi
hocam kolayı var. git Enparadan bir hesap aç. maaş yattığı anda enparaya transfer et. bütün finansbank atm lerinden günlük 5000 tl ye kadar (daha da arttırabiliyorsunuz) nakit olarak çekebilirsniz.

Geri