zorunlu hizmet affı?

Kodla Büyü

ademola

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar başka bir başlıkta aşagıdaki soru kaynadi ama cevabını bende merak ediyorum
aynı durumu yaşayan tecrübe eden var mı
3.5 yıllık hizmeti olana zorunlu hizmet olmayan yerler açılıyor mu

pawofeagle' Alıntı:
hocalarım zorunlu görev 4 yıl olan bir yerde 15 eylül 2015 baz alınarak 3,5 yılı dolan bir kişi zorunlu görevini yaptı sayılarak tayin isteyebilir mi?
Isteyebilir misiniz bilmiyorum ama bi şekilde atanirsaniz zorunlu hizmet yukumlulugunuz kalkar

Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarında görevli iken çeşitli nedenlerden dolayı 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarına atananlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü altı aydan daha az süresi kalanlar zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış sayılır. Altı aylık sürenin belirlenmesinde en son görev yaptıkları zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanı dikkate alınır.

3.5 yıl çalışınca zorunlu hizmetin bitmemiş olur. Zorunlu hizmer alanı olmayan okullar il ici il disi açılmaz.

yönetmelikte zorunlu hizmeti 6 aydan az kalan kişi zorunlu hizmetini tamamlamış sayılır ve zorunlu hizmet olmayan yerlere tayin isteyebilir. Eğer gözükmüyor ise il milli eğitim ya da bakanlığa durumu bildirin hocam

Hocam o 6 aylık mevzusu 2007 yönetmelikte geçiyordu 2010 da o husus kalktı. Yeni atama ve yer değiştirme yönetmeliğindede aynı şekilde geçmiştir.Yani muaf olmuyorsunuz bende sizinle aynı durumdayım.

"Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarında görevli iken çeşitli nedenlerle 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarına atananlardan zorunlu çalışma yükümlülükleri altı aydan daha az kalanlar, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış sayılır. Altı aylık sürenin belirlenmesinde en son görev yapılan zorunlu hizmet alanı dikkate alınır." 2015 Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

1 2 3 e atananlar tamamlamış sayılır diyor da tercih sayfasında bu yerler açılıyor mu bunu kestiremiyorum

Hocam zorunlu hizmetiniz bitmemiş ise zaten size 1. 2. ve 3. hizmet alanları açılmaz.Siz eğer 6 ay kala özür durumundan 1. 2. ve 3. hizmet alanlarına atanırsanız zorunlu hizmeti tamamlamış oluyorsunuz.

webtiger' Alıntı:
Hocam zorunlu hizmetiniz bitmemiş ise zaten size 1. 2. ve 3. hizmet alanları açılmaz.Siz eğer 6 ay kala özür durumundan 1. 2. ve 3. hizmet alanlarına atanırsanız zorunlu hizmeti tamamlamış oluyorsunuz.
Haklısıniz sanırım :-( bu daha mantıklı görünüyor yazıya göre :-(

Maalesef her şey aleyhimize işliyor.Benimde kısa dönem askerlikten dolayı 6 ay eksik gözüküyor.Normalde 4 yıl olması gerekirken bu sene 3.5 sene oluyor.Sanki askerlik zorunlu bir hizmet değilmiş gibi hem bayan zümrelerime göre hem de bedelli askerlik yapanlara karşı 1-0 geriden geliyoruz.Ülkemin adaleti işte..

Hocam şuda bir gerçek biz zorunlu hizmet alanlarında 10 sene de çalışsak il dışına 1. 2. ve 3. hizmet alanları açılmıyor :puhaha:

Geri