Öğretmenliği Bırakıyorum...

Kodla Büyü
poet' Alıntı:
Mahir hocam daha çok hazırlanacak eğitim planımız vardı. Neyse internet üzerinden çalışmaya devam ederiz değil mi :) Kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Oralardan bize de biryerler ayarla da biz de gelelim...

Hakan Hocam sıkıntı yok. Niyazi Hocama 'da söyledim. Yapacak bir şey olursa ben her zaman göreve hazırım. Orda düzeni kurduktan sonra boş zamanım çok olacak gibi. Bir tek BM toplantılarının olduğu dönemler aşırı yoğun olacağım.

İş fırsatı olursa her zaman paylaşırım burdan...

Teşekkürler iyi niyetlerin için...

Mahir hocam hakkınızda hayırlısı olsun, şimdiden başarılar kolaylıklar dilerim, selamlar

Hocam öncelikle tebrik ediyorum. Bu yaptığınız büyük cesaret(güzel anlamda :mrgreen: ) işi bence. Bende ara ara eşimle konuşuyorum yurt dışında yaşama konusunu. İnşallah umduğunuz yada beklediğiniz gibi gelişir işleriniz.

Hayırlı olsun, İnşAllah umduğunuz gibi olur hocam.
IT Crowd dizisi vardı o aklıma geldi şimdi :p Adı Bilişim Teknolojileri olunca işler pek değişmiyor herhalde.
Haberleri bekliyoruz.

Hocam tebrikler. Allah utandırmasın. Başarılar herşey gönlünüzce olsun.

m17h41r' Alıntı:
Birleşmiş Milletlerde çalışacağım. Birleşmiş milletler web sitesi üzerinde iş ilanına çıkmıştı. Orada çalışan bir arkadaşım vasıtasıyla haberim oldu. Ocak ayında başvurdum. Sonrasında ön değerlendirmeyi geçtim. Mülakat oldu. Mülakat sonunda tercihlerini benden yana kullandılar. Dil olarak İngilizce konuşuluyor, benim de ingilizcem yetecek seviyededir.
1 yıllık sözleşme imzaladık. Bu süre de ücretsiz izne ayrılacağım. Devlet memurları 77. maddede uluslararası kuruluşlarda çalışanlara bakan onayı ile 21 yıla kadar tüm hakları saklı ücretsiz izin veriliyor. Bu maddeye istinaden bugün izin dilekçemi yazıp okuluma verdim. İlçe müdürünün haberi var zaten. Sıkıntı olmaz dedi izin işinde.
Bakalım izin onayını bekliyorum.
31 Mart için uçak biletimi aldım. 3 Nisan iş başı. Bu arada IT''ci olarak gidiyorum :))

Hayırlı olsun. Başarılar.

Yorumda bulunan tüm arkadaşlarıma iyi niyetlerinden dolayı teşekkür ederim...

Nasıl durumlar hocam? Unutmayın lütfen buraları :D

Çalışma ortamı, mesai arkadaşları, iş yükü?

ne yalan söylim benim ilk aklıma gelen maaşı :D sorması ayıp bellimi alacağınız maaş hocam :D

Bir okula gidiyorum 5 .siniflarin 4-5 tanesi hiperaktif​ kuduz virüsü bulaşmış gibi.amir khan gibi davranıyorum olmuyor.ben özel eğitim hocası değilim ki. Böyle olunca ders çok zor geçiyor.anne baba çocuğu egitemiyorlar bilgi yok.neyse bende aslında üni ye geçmek istiyorum fakat akedemik ortalama dusuk...Erken emeklilik olsa gidip çiftçilik yapacam ya da Rençber Lik bu rezillik çekilmez ya...

Bilinçaltı baskilamalari yüzünden olan evliliklerde olan çocuklar a oluyor.Millet evlenmeyi bilmiyor. GittiGidiyor dan alışveriş mı la bu.etkinlik de değil evlilik kurumu şuan çökmüş durumda...Olan biz garibanlara oluyor.ahlak tek bir yerde genelde yerleşir o da ailede.

m17h41r' Alıntı:
Arkadaşlar hepinize merhaba...
11 yıldır severek yaptığım öğretmenlik mesleğini bu ay sonu bırakarak yurtdışında bir işe başlıyorum...
Nisan başından itibaren Almanya Bonn'da olacağım. Yolu düşen arkadaşlarım olursa beklerim...

Hocam hayırlı olsun, bakalım bize de nasip olacak mı?

arkadaşlar bi soru soracağım;
"eğer hangi işi yaparsanız yapın, aynı ücreti alacaksınız deseler. hangi mesleği yapmak istersiniz......"
%99 herkes yaptığı işi bırakır herhalde.....
zira ben saniyesinde bırakırım.....

En büyük arzum google şirketinin kutuplarda filan data merkezi varsa burada çalışmak.

Arkadaşlar merhaba...
Yeni işimde ilk haftamı geçirdim.
Genel olarak ortam çok iyi. Burda BM'nin kampüsü var oranın bilgi işlemine bakıyoruz. Şansıma BM Sharepoint sistemine geçiyor. Şu anda sistem yeni kurulmaya başlandı. Intranet sistemi filan oluşturuluyor. Temeline denk geldiğim için şanslıyım. Ama öğrenmem gereken çok şey var özellikle serverlar ile ilgili.
İnsanlar çok sıcak kanlılar. Dünyanın her yerinden insan ile çalışıyoruz. İş ortamında ingizlice konuşulduğu için sıkıntı yok ama dışarıda Almancam sıfır olduğu için zorlanıyorum.
Bir arkadaş maaşı sormuştu. Türkiyedeki öğretmen maaşının Euro karşılığı gibi birşey alacağım. Bürüt maaş yüksek ama kesintiler ile buna denk geliyor. Çok fazla kesinti var.
Tüm arkadaşlarıma selamlar....
Saygılarımla...

m17h41r' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba...
Yeni işimde ilk haftamı geçirdim.
Genel olarak ortam çok iyi. Burda BM'nin kampüsü var oranın bilgi işlemine bakıyoruz. Şansıma BM Sharepoint sistemine geçiyor. Şu anda sistem yeni kurulmaya başlandı. Intranet sistemi filan oluşturuluyor. Temeline denk geldiğim için şanslıyım. Ama öğrenmem gereken çok şey var özellikle serverlar ile ilgili.
İnsanlar çok sıcak kanlılar. Dünyanın her yerinden insan ile çalışıyoruz. İş ortamında ingizlice konuşulduğu için sıkıntı yok ama dışarıda Almancam sıfır olduğu için zorlanıyorum.
Bir arkadaş maaşı sormuştu. Türkiyedeki öğretmen maaşının Euro karşılığı gibi birşey alacağım. Bürüt maaş yüksek ama kesintiler ile buna denk geliyor. Çok fazla kesinti var.
Tüm arkadaşlarıma selamlar....
Saygılarımla...
Hocam ne güzel mektup gibi yazmışsın :) çok hoşuma gitti.
Bu siteyi bu yüzden seviyorum galiba :)

Yeni maceranda yolun açık olsun.. Allah utandırmasın..

Hocam hayırlı olsun. Darısı benim başıma :cry:
Eğitim ile ilgili gözlemleriniz olursa paylaşır mısınız? Oradaki öğrenciler neler öğreniyorlar? Hangi programlarla uğraşıyorlar?

Geri