2023 - 2024 Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Yazılım Dalı Yıllık Planlar

Kodla Büyü
Arkadaşlar bu sene ilk defa Anadolu Lisesinde derse giricem. 9 sınıflarda Etik, Güvenlik ve problem Çözme konusunu işliycem. 10, 11 ve 12 sınıflar için hangi konuları işleyebilirim.

Hocam merhabalar programlama dersi için meslek eba sitesindeki kitabı incelediğimizde geçen yıl gösterdiğimiz blok tabanlı scratch eğitimleri kalmış görünüyor. Sizin hazırladığınız planda var davutaydin plandan da kaldırcağız gibi anladım ben ama bilginiz olsun.

Hocam programlama dersi için yıllık planda ekim ayında blok tabanlı programlama bölümü var, o kısım meslek eba sitesinden 9.sınıf programlama temelleri dersi kitabını indirdiğimde içindekiler kısmında yok. Kitap güncellenmiş kaldırılmış gibi görünüyor.

arkadaşlar merhabalar 12.sınıf seçmeli derslerin toplamı 7 saat olmak zorunda fakat ders bilgi formlarına girip baktığımda programlama , Dijital Tasarım ve Sosyal Medya dersleri 2 şer saat olarak gözükmekte. Toplamını nasıl yapabiliriz 7 saate bilgisi olan varmı
yada siz nasıl seçtiniz?

hocam burda seçmeli toplamı 8 saat yapmışsınız normalde 7 saat olması gerekiyor hatalı değil mi bu?

arkadaşlar merhabalar 12.sınıf seçmeli derslerin toplamı 7 saat olmak zorunda fakat ders bilgi formlarına girip baktığımda programlama , Dijital Tasarım ve Sosyal Medya dersleri 2 şer saat olarak gözükmekte. Toplamını nasıl yapabiliriz 7 saate bilgisi olan varmı
yada siz nasıl seçtiniz?
Hocam buradaki derslerden toplam saati 7 olacak şekilde seçebilirsiniz. 4+3 ya da 3+2+2 şeklinde

Ekli dosyalar

• IMG_20230910_222048.jpg
    IMG_20230910_222048.jpg
    316.9 KB · Görüntüleme: 107
tasmamdır hocam teşekkürler buradaki çizelgede programlama dersi 3 saat gözüküyor evet az önce farkettim. Ders bilgi formundan programlama dersini indirirsekte orda haftalık 2 saat yazınca şaşırttı beni. Teşekkürler

sanırım bu ileriye dönük 2 saate düşecek. Bu sene 3 şeklinde uygulayacağız.

Hocam programlama dersi için yıllık planda ekim ayında blok tabanlı programlama bölümü var, o kısım meslek eba sitesinden 9.sınıf programlama temelleri dersi kitabını indirdiğimde içindekiler kısmında yok. Kitap güncellenmiş kaldırılmış gibi görünüyor.
Doğrudur bir inceleyelim sayın hocam

yıllık planlar için hazırlayanlara çok teşekkürler. Blok zinciri dersi ve yazılım geliştirme dalı için işletmede beceri eğitimi yıllık planı hazırlayan var mı? şimdiden teşekkürler

tasmamdır hocam teşekkürler buradaki çizelgede programlama dersi 3 saat gözüküyor evet az önce farkettim. Ders bilgi formundan programlama dersini indirirsekte orda haftalık 2 saat yazınca şaşırttı beni. Teşekkürler

sanırım bu ileriye dönük 2 saate düşecek. Bu sene 3 şeklinde uygulayacağız.
Biz geçen dönem bu tabloya göre seçmiştik. Yenisinde değiştimi saatleri bilmiyorum

Sayın hocalarım 9. Sınıf Programlama dersinin kitabı eba da güncellenmiş ve öğrenme birimi 2 Blok Tabanlı Programlar kısmı çıkarılmış, indirdiğiniz planlardan da çıkarılması gerekiyor. Bu konu seçmeli derslerde programlama kitabında mevcut, zannederim ya oraya aktarmışlar, yahut orada var olması sebebiyle programlama temelleri kitabından çıkarılmış.

Kıymetli hocalarım plan tasarımlarına başladık inşaallah, vakit müsait oldukça haftalık ders çizelgesinde yer alan sınıflarımızın ortak, dal ve seçmeli derslerini mümkün olabildiğince burada günlük olarak paylaşım yapacağım. Siz kıymetli hocalarımdan ricam lütfen plan sormamanız, bu paylaşımı takip etmenizdir. Teşekkürler...

9. Sınıf Bilişim Teknolojileri Alanı Yazılım Gelişim Dalı Planlar
11. sınıf dersleri planı varmı

Geri