Arabamı Satıyorum (Güncellendi )

Kodla Büyü
Re: Arabamı Satıyorum

İnsanın cahilinden değil ahlaksızından kork! (Çünkü o kurnazdır.)

Hayırlı satışlar
Hocam merak ettim 2012 de plazadan kaça almıştınız aracı

k*eski*n' Alıntı:
Vay arkadaş. Sıfırı 40 bine al sonra 41 bine sat 3 yıl sür gez toz. ??????

sen bana sıfırını 41 e bul hocam ben sana 30 a satacağım SÖZ.
bunu satıp almayı düşündüğüm araba 3 yıl önce 14-15 ken şimdi 20 lira olmuş. nasıl yapacağım ben.?

forumda "Otomobil kulübü" bölümüne girmek için sınav gibi birşey yapsak.
Yanlış anlamayın normal zekayı değil de arabalarla ilgili bilgi birikimini ölçen bir ölçek belirlesek.
giremeyenleri araç sitelerine yönlendirsek.
nasıl olur.

sezginozturk' Alıntı:
Yanlış anlamayın normal zekayı değil de arabalarla ilgili bilgi birikimini ölçen bir ölçek belirlesek.
nasıl olur.

Hayırlı satışlar. ANCAK sınav fikriniz yanlış bir düşünce. Milletinbu alandaki bilgi birikimi ölçmek kimseye yakışmaz.

darkprog' Alıntı:
sezginozturk' Alıntı:
nasıl olur.

Hayırlı satışlar. ANCAK sınav fikriniz yanlış bir düşünce. Milletinbu alandaki bilgi birikimi ölçmek kimseye yakışmaz.

hocam haklısınız aslında
arkadaşlar vergiler sayesinde abartılı bir şekilde artan piyasayı sorgulamıyor. bunun yerine saçma sapan yorumlar yapıyorlar. insan geriliyor.
kaldı ki ben aracın fiyatını abartılıda belirtmedim. şu anda yakınımda soranlara da aynı fiyatı söylüyorum.

Moralinizi bozmayın hocam. Piyasayı bilmeyenler için pahalı gelir.

hayırlı satışlar.
Sıfır araç fiyatlarına her ay zam geliyor ikinci el fiyatları yerinde mi sayacak?

sezginozturk' Alıntı:
darkprog' Alıntı:
sezginozturk' Alıntı:
nasıl olur.

hocam haklısınız aslında
arkadaşlar vergiler sayesinde abartılı bir şekilde artan piyasayı sorgulamıyor. bunun yerine saçma sapan yorumlar yapıyorlar. insan geriliyor.
kaldı ki ben aracın fiyatını abartılıda belirtmedim. şu anda yakınımda soranlara da aynı fiyatı söylüyorum.

Hocam piyasa çok pahalı sürekli arayış içerisindeyim arabanız Temiz kolay satılır. Eskiden araba insana zarar iken şimdi bir kazanç kapısı oldu. Millet eskiaı gibi düşünüyor piyasayı ama piyasa uçtu gitti

geçen mayısta bu modelin hb kasası, 16000 km kazasız essentia konfor paketsiz yarı otomatik 39.000-40.000 arasına sattım. 2012 ekimde sıfırını 36000'e almıştım.
geçen ay bir arkadaşım da bu ilandaki arabaya benzer (ama km daha düşüktü) özelliktekini 41-42 gibi birşeye almıştı. kısacası fiyat uçuk değil, piyasa fiyatına yakın.

100 bin km modeline göre çok fazla.Fiyatı uyun değilse ben almam açıkcası.

iambilisimci' Alıntı:
100 bin km modeline göre çok fazla.Fiyatı uyun değilse ben almam açıkcası.
Bu araç hep uzun yolda kullanıldı hocam.
Bakımları da zamanında yapıldı.

Gerçi bunu istediğim fiyata satmayı başarabilirsem, maddiyattan dolayı yukarıda belirttiğim eski dönemlerin özelliklerini gösteren "eski çağ ulaşım araçlarından" birini almam gerekecek :)

hayırlı satışlar..
lpg yağlama kiti var bunu da belirtmişsiniz..
umarım alıcıya sübab sorunu çıkarmaz...

bidene' Alıntı:
hayırlı satışlar..
lpg yağlama kiti var bunu da belirtmişsiniz..
umarım alıcıya sübab sorunu çıkarmaz...

o benimde endişemdi hocam
o yüzden 56 binde takdırdım zaten.
ama sonra epey araştırdım ve bir fark olmayacağına kanaat getiridim . Şükür bir fark yokta zaten.
Şu an yaklaşık 50 bin kullandım lpg li en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Bakımları zamanında yaptırıp kitin yağını eksik etmedim. Ayrıca 3 bin deviri de geçmedim genel olarak. zaten araba 3 bin devirde 135 civarı hız yapıyor.
Alıcı olupta şüphesi olanlar; arabayı ilk önce landirenzo yetkili servisine sonra da opel yetkili servisine götürebilir.

Piyasa yüksek, fiyat normal ama pazarlık payı olmalı 39.5-40 lira arası normal bu araba için. Benim 2 sene önce 36 ya aldığım 2. el arabaya 40 lira veriyorlar, pahalı diyenlere bakmayın hocam.

Bu dediklerinizi otomobil kendi yaptıktan sonra biz de sürücü diye oturacak mıyız koltuğa?

Arkadaşlar, düşününce 4 sene önce sıfır alınan fiyatı bu gün 2. ele vermek zor geliyor, evet AMA, piyasa böyle, arkadaş ne yapacak ben bu kadar km yaptım 40 a aldım 30 a satayım mı diyecek başkaları 40 a satarken? Sıfırı 2 katına çıkmışken. Ben de bu gün 4-5 senedir kullandığım aracımı sattım. Aldığımda da 3-4 yaşındaydı ve ben de kar ederek sattım piyasa bu. Ha benim şu an baktığım araçlara istedikleri fiyatlar da 4 sene önce sıfırını aldıkları fiyatlar :!: Evet zoruma gidiyor, keşke eskidikçe fiyatı düşse de biz de uygun fiyata iyi arabalara binsek.... Sınırdan geçin bulgaristana. 2.elde fiyatlar buradakinin %55 i kadar. Yani burda 50 ye satılanı orada 30 a alırsınız(bir ara araştırmıştım değişmediyse) Bu işin tek güzel yanı var piyasa değişmediği sürece hatta fiyatlar aynı kalsa artmasa bile satarken aldığınız fiyata satıyorsunuz...

geçen sene bende aracımı sattım ve fiyat konusunda olumsuz yorumlar almıştım. yazdığım fiyattan da sattım. herkese hayırlı satışlar dilerim.

piyasaya ve arabaya göre oldukça iyi fiyat. cidden buna fazla diyenin araba piyasasından gram haberi yoktur.

Piyasa bir yıldır yüksek bu fiyat şu gün için normal . Piyasayı takip edenler biliyor.

Geri