BİLİŞİM TEKNO. EYLEMİ 9 NİSAN CUMARTESİ-ANKARA

Kodla Büyü

Yapılacak BT eylemine katılır mısınız?

• BT Eylemine Katılmakta Kararsızım

Oy: 48 19.6%
  • BT Sorunu Benim Sorunum Eyleme Katılırım

Oy: 206 84.1%
  • BT Eylemine Katılmam halimden memnunun

Oy: 10 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    245
  • Anket kapatılmış .
Re: Bilişim Eylemine Katılım Anketi

60 izlenme 120 küsur cevap. demek ki eylemde de öncekine göre 2 kat kişi olsa 60 kişi oluruz. :alkis:

ben askerdeydim arkadaşlar bugüne kadar bütün haberlerden şundan bundan habersizdim. takipte etmek istemedim. bugün okula bi gittim bt dersi kaldırılmış. siteye bi giriş yaptım bi sürü gelişme artık yeter demeliyiz. geldi de geçti bile zamanı, hepimizin rahatı yerinde olsa dahi bizim sadece bir arkadaşımız mağdursa onun yanında olmalıyız, ki durum çok daha vahim

yapılanların sonuç vermeye başladığını görmek umut verici durmadan yola devam yanınızdayız

Yarın Mecslie sunulan Teklifi "HEPİMİZ İÇİN HAYIRLIRISI İŞALLAH" sendikamızın sitesine YARIN koyacağım herkese hayırlı kandileer

Eğer iyi anlaşılırsa dersler geri verilebilir ve formatörlükte kalkar çünkü bir geçerliği yok

Formatörlüğün Öğretmenlik mesleği ile ilgili hiçbir bağı yok

bunca zamandır duyduğum en güzel haber bu. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürler. "Sefatetik" hocama özellikle teşekkür ediyorum emeklerinden ötürü

Arkadaşlar Kandil dolayısıyla camiye gittim . Biraz dua edelim Allah hayırlısını versin bize diye

Şunu bilmenizi istiyorum ben TBMM deki tüm partilere konuyu iletmiştim Çözülsün diye
Artık bi ryazılı soru önergesi olarak Nihayet Sayın Nimet Çubukcu bunu cevaplamak zorunda

Verecekleri cevap ta bizim nasıl bir yol izleyeceğimizin cevabı olacaktır.Artık ....

Hem BT öğretmenleri hemde Sözleşmeliler için Güzel bir gelişme doğrusu.....

Bir Teşekkürü bile zor yazıyor bu zümre !!! Saygılar Sefa hocam ! Dualarınız kabul olur inşallah. Her şey için teşekkürler.

Birşey değil hocam herşey BT öğretmenlerinin ve benim geleceğim için vallah çocuğum var geleceğini risk'e atamam kendimi sağlama almam lazım
Destek olacak olan tüm arkadaşlarımıda şükranlarımı sunuyorum. Olmayanlarada Allah onlarıda uyandırsın diyorum çünkü iş işten geçmeden bu işi çözmemiz gerekiyor Yoksa gelecek karanlık tüm BT öğretmenleri için.....

sefatetik öğretmenim şimdi haberim oldu gelişmeden çabanızdan dolayı size miinet duyuyorum
bilişim öğretmeni olup yönetici olmanızada inanılmaz sevindim
meclise baakana soru önergesi vermişsiniz sanıyorumki biz geç uyanıcaz ama birşeyleri yavaş da olsa yapacağız
tekrar teşekkürler

Re: eyleme katılacak kişi sayısı

metelf' Alıntı:
filmin sonunda da böteciler küçük emrah gibi ağlasınlar, benim hiç sınıfım olmadı, benim hiç öğrencilerim olmadı diye. süper olur bence.
metelf senin maaşın neden 2000?benim maaşım 1500..demek ki ek dersin gözüne vurmuşsun tuzun kuru konuşuyorsun,o 500 lirayı bulamayanlar çookk...
sen şimdi 2000 i haketmek için çalışyorsun ya gel benim eve temizliğe hatta bizim okula da bir el atıver anca hakedersin..
yoo seni yorana kadar çalıştırmak lazım nede olsa bir inşaat işçisi sabahtan akşama tonla yük kaldırıyor aldığı 800 anca...
o zaman sen bizim okulun kaloriferlerini de yak,hazır sana görev bulmuşken hımm okulun servisini de çek.
ha bunları yapmam diyorsan sana vereyim 5 ek ders parası sadece SUS GÖLGE YAPMA!!!

istanbulda formatörüm ama eylemin ankarada olmasını istiyorum, tüm türkiyeyi temsil ediyor olarak görülmemiz için ankarada olmalı, istanbulda yapılırsa bölgesel sorunmuş gibi algılanır, haftaiçi olursa sıkıntı olur diye düşünüyorum katılım için, cumartesi öğleden sonra olursa 3 arkadaşla gelmeye hazırız...

farketmez sabah, öğleden sonra uzaktan gelenler için dedim ama cumartesi olursa katılımı çok etkiler, sayıyı arttırır diye düşünüyorum...

ankarada hangi üniversitelerde böte var, bir an önce onlara da haber verilmeli ki çabuk yayılsın eylem haberi katılım fazla olsun...

sefa hocam teşekkür ederiz organize için yalnız değilsin eylem sabahı ankaradayız ... :+1:

Bence de eylem cumartesi ve ankarada olmalı. İstanbulda zaten bir eylem denemesi yapıldı sonuç alamadık. Ankara olursa daha fazla yankı getirebilir diye düşünüyorum. Ama mutlaka haftasonu olmalı bunu eylemi organize eden arkadaşlar dikkate alsın lütfen. Eylemin planlandığı tarihide buradan önceden haber verirseniz çevremize de duyururuz. katılılm daha geniş olur. Böyle bir eyleme öğretmen olmayan tanıdıklarımı bile getirmeyi düşünüyorum:)

Ankara da olacak kesin olamakla beraber katılımın çok olması sesin çok duyulması olarak görülecektir.
Medya destekli olacak arkadaşlar
Gün konusunda C.tesi olur da tatil olması dezavantaj değil mi ?

sefatetik hocam hafta sonu olursa katılım çok olur, hafta içi olursa sıkıntı olur, kimisi rapor alamayacak, kimisi izin alamayacak, uzaktan gelenler bi de geri dönecek, hafta sonu olursa ben ailemi, akrabalarımı bile getirmeyi düşünüyorum ama hafta içi getiremem herkes çalışıyor, yeter ki kalabalık görünelim ve medyada basında (tv,gazete) çıkalım. meb, ttkb bizi basından duyacaktır zaten, mebe dilekçe verme işlemleri de hafta içi yapılır temsili arkadaşlarımızca. bu benim düşüncem kalabalık olmasını istiyorsak hafta sonu olmalı.

illaki hafta içi olacaksa cuma günü olmalı ki geri dönnüşte cumartesi tatil olduğu için sıkıntı olmasın.

bu işin çarşamba, cuma, cumartesi mi olur öğretmenlerim, geleceğiniz söz konusu ! gün konusunda bile ayrı düşüyorsunuz !

bdogretim' Alıntı:
Sefa hocam, teşekkürler. Telefonla da konuşmuştuk sizinle, iyi bir izlenim olmuştu, Ankara'daki eylem için çok ümitliydim. Ama buradaki sessizliğe bakınca hiç te öyle olmadığı görüyorum.
Bir de, sendika sitesindeki haberde, sözleşmelilere formtörlüğün verilmediği ön plana çıkartılmış. Eğer bu tema ön planda kalırsa, hadi sözleşmelilere de bundan sonra formatörlüğü veriyoruz dağılın diyebilirler. O haber metninin yeniden yazılması iyi olabilir.

+1

Medya destekli olacak deniliyor bunun için gerekli bağlantılar sağlandı mı yoksa sadece haber verilip gelinmesi mi beklenecek.Eğer tarih belli olursa medyadaki arkadaşım bu eylemi haber yaptırabileceğini söyledi. Yeri ve zamanı belli olursa onunla irtibata geçip haber yaptırabiliriz. Kendisi radyoda çalışıyor bu konuda radyoda haber yapacağını, eylemide telivizyonda haber yaptırabileceğini söyledi.

mavi85' Alıntı:
ankarada hangi üniversitelerde böte var, bir an önce onlara da haber verilmeli ki çabuk yayılsın eylem haberi katılım fazla olsun...

Ankara'da neredeyse tüm üniversitelerde böte var ankara üni. hacettepe, odtü, başkent vs neredeyse hepsinde var onların öğrenci topluluklarına da rahatlıkla ulaşılabilir sanıyorum.

Bende eylemin şart olduğunu düşünüyorum.
Birilerinin bu şaçma duruma dikkatini çekmek lazım.
Hem bizi formatör olmaya zorluyorlar hem en fazla 10 saat
derse girilebilir deniliyor hemde ders saati okulda az diye norm fazlası oluyoruz.
Heralde bunu onlar farketse onlarda güler..
Bu arada norm fazlası olupta ataması yapılmak üzere olan arkadaşları küstürmemek için bu eylemi en kısa süre içerisinde yapmamız lazım..

Arkdaşalar Ankara konusunda hem fikir olmuş gibiyiz.. En başında söylediğim gibi Ankara hem bizim hemde sendika için iyi olur neden derseniz çünkü Orda Eminet ile işler daha rahat hallediliyor hemde artık bizi tanıyorlar amacımızı biliyorlar ondan ...

Geri