BİLİŞİM TEKNO. EYLEMİ 9 NİSAN CUMARTESİ-ANKARA

Kodla Büyü

Yapılacak BT eylemine katılır mısınız?

• BT Eylemine Katılmakta Kararsızım

Oy: 48 19.6%
  • BT Sorunu Benim Sorunum Eyleme Katılırım

Oy: 206 84.1%
  • BT Eylemine Katılmam halimden memnunun

Oy: 10 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    245
  • Anket kapatılmış .
Re: Bilişim Eylemine Katılım Anketi

Sitemzdeki o başvuruyu daha öncenden yapmıştık Sadece Formatörlük gibi görünüyor ama aslında öyle değil
Sözleşmeli Öğretmenleri Formatör Yapamazlar Çünkü Sözleşmelere Aykırı . Öyle birşey olursa davalık olur böylece istihdam için tekara başka çareler bulmak zorunda kalırlar. Bu iş için en doğrusu Yaa ikinci Kadememde ders sayısını artıracaklar yada 4. ve 5. sınıfları tekrar geri verecekler bize
Aslında en güzel BT dersinin seçmeliden çıkarlıması zorunlu olması Not verilmesidir.
Böylece öğretmenler olarak öğrencilerimize daha faydalı olacağımıza inanıyorumm....

smurna' Alıntı:
bu işin çarşamba, cuma, cumartesi mi olur öğretmenlerim, geleceğiniz söz konusu ! gün konusunda bile ayrı düşüyorsunuz !

hocam hafta içi de olur ama katılımın fazla olması için hafta sonu diyorum ... herkes hafta içi rapor, izin alamayabilir...

Arkadaşlar hafta içi olursa rapor alınır bu sorun değil. Ancak örneğin çocuğu ya da benzer sorumlulukları olan arkadaşlar vardır. çocuklarını nereye emanet edecekler, eşlerininde rapor falan alması gerekir. Benim böyle bir sorunum yok ama böyle durumda olan birçok kişiyi biliyorum. Hafta içi olursa sayı azalır. Bu eylemde en önemli problemimiz sayı zaten.

valla nerde olursa olsun gelirim.
tabi bu sefer baya bi çoğunluk olmamız lazım.şöyle 1000 kişi filan toplanabilsek ne süper olur dimi.

Aynı anda hem İSTANBUL hem de ANKARA'DA eylem yapılsa,
gelen basın mensuplarına da bu bilgi verilse?
Laptop ve VINN ile online bağlantı kurulsa İSTANBUL ANKARA arasında
biz bilişim imkanlarını biliyor ve kullanıyoruz mesajı verilse
güzel bir mizansen olmaz mı? :idea:

skipper_forum' Alıntı:
Aynı anda hem İSTANBUL hem de ANKARA'DA eylem yapılsa,
gelen basın mensuplarına da bu bilgi verilse?
Laptop ve VINN ile online bağlantı kurulsa İSTANBUL ANKARA arasında
biz bilişim imkanlarını biliyor ve kullanıyoruz mesajı verilse
güzel bir mizansen olmaz mı? :idea:

Hocam güzel söylüyorsunuz da zaten bir avuç kişiyiz bari bölünmeyelim..

Arkadaşlar Başkanımızla konuştum . Az önce Ankara görüşemler yapıyor. Emniyetten izin ve tarih konusunda bize bilgi verilecek Tarih ve zaman belli olduktan sonra Medya ile görüşmeler tekrar yapılacak . Bu arada medya mensupları ile arası iyi olan arkadaşlarımızda varsa onlarden da yardım alabiliriz....

İki yerde eylem yapmamız çok zor ama şu olabilir.
Önce ankara sonra istanbul
Olabilir.

Arkadaşımızın düşüncesi güzel
Şöyle yapılabilir
3G İle Burdaki tanıdığım kanallara servis yapılabilir....

Zaten RESİM ve Video çekmek için iki arkadaşı görevlendireceğiz ki çektiklerimizi
Gelmeyen medya kanallarınada verelim diye ....

Medyanın gelme saati emniyetin bize söylediği 11:30 ile 01:00 Arası medya bu saatlerde çekim için hazır olur dediler bize diğer eylemmizde

istanbul ankara merkezi yerler en önemli yerler ama şu da var gerçekçi olmak lazım bizzim bu norm olaylarımızdan haberi olmayanlar da var ilçede 4 kişiyiz üçünün bunlardan haberi bile yok öğrencince de aman bişe olmaz vs diyorlar. yani btcilerden eylem biraz zor gibi. Ama hakkımızı da aramalıyız bu işi sadece istanbul ankaradaki arkadaşlarımıza bırakmak olmaz. türkiyedeki her bilişimci değilse bile en azından yarısı destek vermeli. Benim aklıma şu geliyo 7 bölge için 1er temsilci ve merkez 1er nokta seçsek ankataya veya istanbula gidemeyenler o bölgelerde toplansalar wın vs ortak hareket edilse olmazmı.ankaraya gidebilenler gitsin ama birde bu kış vakti yolları çok uzanlar da eylem dışında kalmasın katılım açısından söylüyorum bunları herkesin çorbada tuzu olsun.Ancak öyle ses gelebilir. Ama dediğim gibi ankaraya gidecek olanlar tabi asıl önemli konumdakiler onlar.

sefatetik hocam eylem tarihi ne zaman belli olacak, ona göre tüm arkadaşlarımıza haber verelim, herkesin haberi olsun ... bakmayin biz burda bir avuç insanız, bu siteden haberi olmayan yüzlerrce bt ci var...

Aslında şu dönemde eylem için en iyi yer İzmirdir de neyse.. :D

Çoğu kişinin tercihi Ankara gibi görünüyor.

Ben gaziantepteyim hocam. 8 yıldır öğretmenlik yapıyorum.Akıllı tahta da gelse aynı durum hep karşımızda olacak.Mağduriyetimizin giderilmesi gerek.
ankaraya gelmeye çalışıcam.2.5 yaşında çocuğum var.İllerini de yazsın arkadaşlar bence.

Benim 10 aylık çocuk var ama bu çocuğumun geleceği var o daha önemli
Arkadaşlar geleceğimiz her şeyden önemlidir. 1 gün sadece en fazla 100 tl harayacaksın yol için geleceğin için çok mu

Benim 10 aylık çocuk var ama bu çocuğumun geleceği var o daha önemli
Arkadaşlar geleceğimiz her şeyden önemlidir. 1 gün sadece eb fazla 100 tl harayacaksın yol için geleceğin için çok mu

Parasından değil hocam çekindikleri daha açığı korktukları için gelmek istemez bazı insanlar. Ne yapacaklarsa, hepimizi birden atıp yerimize yenilerinimi alıcaklar, nolcak yani :) Katıl, destek ver, bugün bana yarın sana dimi ama..
Şimdi soru önergeside verildi diye millet hepten bekler, aylarrr geçer yaz tatilinde yine güm oluruz..
Kendi kendimize dertlenmekle bir halt olmaz, haklar kolay alınıyor ama kolay geri kazanılmıyor, mecbur uğraşacağız..
Bu konu konuşulup konuşulup karara bağlanmazsa vallahi çok sinir olucam.

Biz sendika olarak kararlıyız gerekirse tek başıma ben o Meb Önüne çıkar eylemimi yapayırım .Ama ne kadar ses getirir bilemem doğurusu.....

Korkkaklar sürü ile Kartal yanlız Uçar derler yaaa ....
Biz en azından sürüye tabi olmayalım...

Ben kendi adıma söyleyeyim bu iş için 1 hafta ankarada resmi başvurular yaptım . Parti ve Birim ayırmaksızın herkese derdimizi anlatım ....
Çünkü Gelecek sene bizi bindirecekler bir Meçhul Gemiye Nereye gideceği bile belli değil
Şuan formaötrlük le avunanlar bunun bir Valilik onayı ile yapılmış bir iş olduğunu asla unutmasınlar
Vali veya kaymakam onaylamıyorum derse ne olacak o zaman bakalım Seyar Satıcı Öğretmen ... 3 veya 4 okula koştur babam koştur ....

Oy sonuçlarına göre Ankara'da olacak gibi görünüyor, umarım oy verenlerin hepsi gelir de biraz olsun sesimizi duyurabiliriz.

Sözleşmeliler için se durum daha vahim işten atılmalar başlar kesin.....

Biz sendika olarak ta ankarayı uygun bulmuş durumdayız şuan izinler için çalışmalar başladı onay alınır alınmaz siteye koyacağım artık gelen gelir gelmeyen
baka kalır ne diyeyim Ama geleceğini düşünen herkesin katılması gerekir.....

Sadece Medya konusunda sıkıntı yaşayabiliriz .. nedenide Orda bağlantılarımız istanbula göre zayıf ama burdan iletişim kurup destek sağlacağız
Ankaradaki medya ile arası iyi olan varsa bizi arasın

Geri