Bilişim Eğitimcileri Platformu MECLİSTE...

Kodla Büyü
Hocam başlıktaki bütün yorumları okuyamadım ancak bilişim eğitimcileri platformu nedir nasıl üye olunur. Yoksa kastettiğiniz Eğitim Söz Sen mi. Nasıl olacak üyelik işlemi.

Arkadaşlar siyaseti bırakıp şu dernek o dernek deyip birleşmemekle bu sorunlarımız çözülmez...
Boşuna dememişler birlikten Güç doğar... Bence Güçlerimizi Birleştireceğiz zaman geldi ve geçti bile...
Bir önce ortak bir payda da birleşmemiz lazım ve hakkımızı çoğulcu bir şekilde aramamız lazım...
Öyle iki-üç kişiyle bu sorunlarımızı çözülmez...Çözülseydi çoktan çözülmüş olurdu....

esenordelarthe' Alıntı:
oyungezer' Alıntı:
Hocam başlıktaki bütün yorumları okuyamadım ancak bilişim eğitimcileri platformu nedir nasıl üye olunur. Yoksa kastettiğiniz Eğitim Söz Sen mi. Nasıl olacak üyelik işlemi.

http://www.egitimciyim.com adresinden platforma ulaşabilirsiniz.

Hocam ne iyi niyetlisiniz. Arkadaşımız forumdaki yorumları okuyamamış biri bana özetlesin baabında soru sormuş siz onu gene okuması gereken bir adrese yönlendirmişsiniz.
yakınlarınızda armut varsa pişirin lütfen bu forumun %50sini oluşturan arkadaşlarımızın ağzınada düşürün lütfen. :)

Değerli meslektaşlarım, kader ortaklarım. Mesleğimize yönelik özlük haklarımızı geri kazanmamız için özveri ile çalışan arkadaşlarıma şükran ve minnet borçlu olduğumu bildirmek ve bugüne kadar bu özverili çalışmalardan haberim ve bilgim olmadığı için yanınızda olamadığım ve destek veremediğim için mahçup olduğumu ifade etmek isterim. Bizler bilişim öğretmeniyiz. Bilgi, camiamızda herkesten önce bizim elimize geçmeli; herşeyi önce biz bulmalı; öğrenmeli ve değerlendirmeliyiz. İlmi ile amel etmeyenin ilmi müteber olmaz der atalarımız. O nedenle size, özveri ile çalışan arkadaşlarıma karşı kendimi mahçup hissediyorum. Bizim mesleğimiz öğretmenlik ve hedef kitlemiz öğrenci olmalı elbet. Biz eğitim fakültelerinden öğretmen olmak için yetiştirildik. Eğer şuanki gibi memurluk yapacak olsa idim 8-5. Liseyi bitirir bitirmez sınava girer ve okumazdım lisans. 4 senem boşa gitmezdi. Kazanılmış özlük hakların elimizden alınmaması için birlik olmalıyız. Özlük haklarımızı geri almak noktasında ülkümüz bir, amacımız bir olmalı bu amaçla. Ses çıkarmadıkça yavaş yavaş hepimiz standart memur statüsüne kavuşacak ve eğitim öğretim sınıfından koparılacağız korkarım. Öncelikle istek ile görevlendirme yapıldı sonra zorunlu görevlendirme yapılmasının sebebi bu. Aşama aşama tepki gelmedikçe yapılmaya çalışılan da bu. Milli eğitim bakanlığının, personel genel müdürlüğünün ve bürokratların bilgilendirilerek; 4+4+4 yıllık zorunlu eğitim hedefleri doğrultusunda yenilenecek öğretim programlarının düzenlenmesinde bizim meslek grubumuz için de iyileştirmelerin yapılması için çalışmalarımız artarak devam etmeli bence. Ve de ben bu konuda bana bir görev verilmesini beklemeden elimden geleni yapmaya söz veriyorum. Birlikte çalışalım diyorum.

Yusuf.
http://ziyagokalpioo.meb.k12.tr/yusufyildirim

ist_koord' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Şööööle bir okudum da Hamit Hocam sana ve zümrene hayatta başarılar dilerim. Allah yardımcınız olsun :)

Sağolasın abi zamanında bu bölümün önü açık girin dediler girdik(dürüst olanlar bunu itiraf edebilecektir) ha arada bilişim aşkından girenler vardır onlara lafım olmaz, meğer önü açık derken başka birşeyi kastediyorlarmış. Cereyan yaptı.
Neyse hocam işi kolay olan yokki bizde elimzden geleni yapacağız baktık olmuyor ben babama derim çağrını kabul ediyorum şirkete dönüyorum diye Allah kalanlara sabır versin.(tabii bu hükümetle beraber batan şirketler dizisine bizim ki de eklenmezse ) :)
:lol: :lol: Hiç güleceğim yokken güldürdünüz. Önü açık derken gerçekten böyle anlamamıştık zamanında.

vex_alex' Alıntı:
Ve de ben bu konuda bana bir görev verilmesini beklemeden elimden geleni yapmaya söz veriyorum. Birlikte çalışalım diyorum.

Yusuf.

hocam desteğiniz çok memnun oldum. eskişehirde akademisyenlere ulaşacak arkadaşlara ihtiyacım vardı. sanırım o sizsiniz. buradan bir akademisyenimiz bazı isimler verdi bizim olduğumuz yerde onlar da olur dedi. onlara uğrayıp durumu yüzyüze aktaracak temsilcilik yapacak birilerinin varlığı harika olur. fikir düzeyinde bazı projelere ciddi desteğiniz olacağını fark ettim. bir de telefon yollayabilirseniz sevinirim. şu an formatilere çok zamanımızı alıyor kısa bir müddet bizden haber alamazsanız ilgisizliğimize yormayın lütfen

iyi çalışmalar

ist_koord' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
oyungezer' Alıntı:

http://www.egitimciyim.com adresinden platforma ulaşabilirsiniz.

Hocam ne iyi niyetlisiniz. Arkadaşımız forumdaki yorumları okuyamamış biri bana özetlesin baabında soru sormuş siz onu gene okuması gereken bir adrese yönlendirmişsiniz.
yakınlarınızda armut varsa pişirin lütfen bu forumun %50sini oluşturan arkadaşlarımızın ağzınada düşürün lütfen. :)

geç ya da erken, az ya da çok hiç fark etmez. türlü türlü mazeretler, türlü türlü gerekçeler var. hepsini anlayışla karşılıyor, kimseye sitem etmiyor, her türlü desteği minnetle karşılıyoruz. herkesden beklentimiz "hiç". desteksizlik değil köstekler bile kararlılığımı, yapılacaklara dair planlamalarımızı ve hevesimizi kıracak kadar etkili olamaz. onun için her türlü katkıyı fazlasıyla memnun edici buluyor ve teşekkür ediyorum.

Değerli meslektaşım bugünlük sadece bizlerin başına gelen söz konusu bu durumun, birgün hepimizin başına gelebilir endişesi ile tüm kamu görevlilerinin desteğini de almak elbette önemli. Bizim başımıza gelen eğer ses çıkarılmazsa yarın diğer tüm branş öğretmenlerinin başına gelebileceği ve de akademisyenleri de etkileyebileceğini herkes biliyor aslında. Akademisyen arkadaşlarımızdan fikirsel destek almak elbette önemli. Ancak bölüm başkanlarının desteğini almazsak diğer öğretim üyesi ve araştırma görevlilerinin bu olaya sıcak baksa da kendi başlarına bizlere aktif yardım edeceklerini düşünmüyorum. Akademisyenler bizim için geleceğin öğretmeni yeni meslektaşlarımıza bilinçlendirme ve kurulacak derneğe üye kazandırmaktan başka ne gibi katkı sağlayabileceklerini elbet birgün oturup konuşmamız gereken bir durum. Siz zaten bir rapor oluşturarak gerekli alt yapıyı oluşturmuşsunuz. Akademik çalışmalara gönül veren ben gibi diğer meslektaşlarımız da üretecekleri makale ve sunacakları bildirilerle konferans ve kongrelerle durumu diğer camialara aktarmak en büyük amacımız olmalı. Sorunu devamlı gündemde tutmanın bir yolu bu. Öcelikle adımızdaki şu fransızca bir kelime olan formatör ayıbını kaldırmamız gerekecek. Türk Dil Kurumu neden görevini yapıp da karşı çıkmaz veya bakanlık gerekli önlemi almaz bilmiyorum. Formatör de ne demek? Bilişim Rehber öğretmeni dururken. Ayrıca görevimiszi eğitim öğretim görevimiz sabit kalmakla beraber bilişim alanında rehberlik yapmak dışında bir görevin bizlere verilmemesi gerektiği vurgulanmalı. Diğer branşlar ve de özellikle rehber öğretmenler yarı yıl ve yaz tatilinden yararlanırken neden bizler tam bir memur gibi çalıştırılmaktayız bu da dile getirilmeli. Görevlendirme usulü aslında bizi eğitim öğretim sınıfından ayırmakta. Bunun için de fakülte dekanları ile görüşmeler yapılmalı. Tüm fakülte dekanlarından bahsediyorum elbet. Çünkü bir önceki şurada biz bunu yapabi,lmiş olsa idik bu dekanlar sorunu dile getirebilirdi. Ama bunu derhal yapmalıyız. Raporumuzu önce mail ile sonra da randevu alarak görüşmeler yapmalıyız. Sonra sendika üyesi arkadaşlar da sendikaları ile görüşmeler yapmalı. Dernek kurulmalı ve dernek faaliyetleri adı altında göüşmeler hızlandırılmalı. Bakan beye gitmeden önce yardımcısına müsteşarlarına durum bildirilmeli. çünkü bakanı etkileyecek kişileri bir bir aşmalıyız. Kurumlar arası bazı sıkıntılar olduğu kulağıma çalınmış durumda. Egitek bizi şiddetle savunur hale gelmeli. Bunu bizler bu hale getirmeliyiz. Egitek bizi savunmazsa kim savunur ki kurumsal bazda. Fakülteler aracılığı ile bir kongre düzenlemeliyiz. Şuan hali hazırdaki UluslarasıBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumlarında bir oturumunu BÖTE sorunları konusuna yer verip akademik camiayı bu alanda çalışmalar yapar hale getirmeliyiz. Şunu unutmayalım başkalarından değil işin başında bizler olmalıyız. Biz yürütmeliyiz. Proje üretip öyle gitmeliyiz. Akademisyenlerin derdi kadro alabilmek vve ilerleyebilmek bu uğurda onları da hükümet ile karşı karşıya getirici projeler içine sokamayız. Onlardan sempozyum ve kongrelerde sorunlarımızı dile getirme görevini vermekten başka ve yayın üretmelerini beklemekten başka bir isteğimiz olamaz pretikte. Bütün iş bizde. Sayın hoca mail adresim akademionline@yahoo.com Telefon numaramı etik sorunlarla karşılaşmamak adına mailime istek iletirseniz verebilirikm. Burası her türlü kişiye açık bir ortam. Telefon numaramı uzun süredir değiştirmedim değiştirtmek zorunda kalmak istemiyorum. Anlayışla karşılayacağınıza inanıyorum.

Yusuf

vex_alex' Alıntı:
Değerli meslektaşım bugünlük sadece bizlerin başına gelen söz konusu bu durumun, birgün hepimizin başına gelebilir endişesi ile tüm kamu görevlilerinin desteğini de almak elbette önemli. Bizim başımıza gelen eğer ses çıkarılmazsa yarın diğer tüm branş öğretmenlerinin başına gelebileceği ve de akademisyenleri de etkileyebileceğini herkes biliyor aslında. Akademisyen arkadaşlarımızdan fikirsel destek almak elbette önemli. Ancak bölüm başkanlarının desteğini almazsak diğer öğretim üyesi ve araştırma görevlilerinin bu olaya sıcak baksa da kendi başlarına bizlere aktif yardım edeceklerini düşünmüyorum. Akademisyenler bizim için geleceğin öğretmeni yeni meslektaşlarımıza bilinçlendirme ve kurulacak derneğe üye kazandırmaktan başka ne gibi katkı sağlayabileceklerini elbet birgün oturup konuşmamız gereken bir durum. Siz zaten bir rapor oluşturarak gerekli alt yapıyı oluşturmuşsunuz. Akademik çalışmalara gönül veren ben gibi diğer meslektaşlarımız da üretecekleri makale ve sunacakları bildirilerle konferans ve kongrelerle durumu diğer camialara aktarmak en büyük amacımız olmalı. Sorunu devamlı gündemde tutmanın bir yolu bu. Öcelikle adımızdaki şu fransızca bir kelime olan formatör ayıbını kaldırmamız gerekecek. Türk Dil Kurumu neden görevini yapıp da karşı çıkmaz veya bakanlık gerekli önlemi almaz bilmiyorum. Formatör de ne demek? Bilişim Rehber öğretmeni dururken. Ayrıca görevimiszi eğitim öğretim görevimiz sabit kalmakla beraber bilişim alanında rehberlik yapmak dışında bir görevin bizlere verilmemesi gerektiği vurgulanmalı. Diğer branşlar ve de özellikle rehber öğretmenler yarı yıl ve yaz tatilinden yararlanırken neden bizler tam bir memur gibi çalıştırılmaktayız bu da dile getirilmeli. Görevlendirme usulü aslında bizi eğitim öğretim sınıfından ayırmakta. Bunun için de fakülte dekanları ile görüşmeler yapılmalı. Tüm fakülte dekanlarından bahsediyorum elbet. Çünkü bir önceki şurada biz bunu yapabi,lmiş olsa idik bu dekanlar sorunu dile getirebilirdi. Ama bunu derhal yapmalıyız. Raporumuzu önce mail ile sonra da randevu alarak görüşmeler yapmalıyız. Sonra sendika üyesi arkadaşlar da sendikaları ile görüşmeler yapmalı. Dernek kurulmalı ve dernek faaliyetleri adı altında göüşmeler hızlandırılmalı. Bakan beye gitmeden önce yardımcısına müsteşarlarına durum bildirilmeli. çünkü bakanı etkileyecek kişileri bir bir aşmalıyız. Kurumlar arası bazı sıkıntılar olduğu kulağıma çalınmış durumda. Egitek bizi şiddetle savunur hale gelmeli. Bunu bizler bu hale getirmeliyiz. Egitek bizi savunmazsa kim savunur ki kurumsal bazda. Fakülteler aracılığı ile bir kongre düzenlemeliyiz. Şuan hali hazırdaki UluslarasıBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumlarında bir oturumunu BÖTE sorunları konusuna yer verip akademik camiayı bu alanda çalışmalar yapar hale getirmeliyiz. Şunu unutmayalım başkalarından değil işin başında bizler olmalıyız. Biz yürütmeliyiz. Proje üretip öyle gitmeliyiz. Akademisyenlerin derdi kadro alabilmek vve ilerleyebilmek bu uğurda onları da hükümet ile karşı karşıya getirici projeler içine sokamayız. Onlardan sempozyum ve kongrelerde sorunlarımızı dile getirme görevini vermekten başka ve yayın üretmelerini beklemekten başka bir isteğimiz olamaz pretikte. Bütün iş bizde. Sayın hoca mail adresim akademionline@yahoo.com Telefon numaramı etik sorunlarla karşılaşmamak adına mailime istek iletirseniz verebilirikm. Burası her türlü kişiye açık bir ortam. Telefon numaramı uzun süredir değiştirmedim değiştirtmek zorunda kalmak istemiyorum. Anlayışla karşılayacağınıza inanıyorum.

Yusuf

Sayın hocam son iki yıldır ne gibi çalışmalar yapılmış, girişimlerde bulunulmuş, kimlerle görüşülmüş, süreç nasıl işlemiş bu konuları en başından beri takip etmediyseniz eğer size tavsiyem öncelikle baştan-sona bir inceleme yaparak fikir sahibi olmanızdır. Bir önceki mesajınızda yapılan faaliyetlerden bilginizin ve haberinizin olmadığından bahsetmişsiniz uyarmak isterim çünkü damdan düşer gibi süreçten habersiz, durum nedir bilmeden girişim yapılması da açıkça pek işimize gelmez. Meb'de çalıştığınıza ihtimal vermiyorum, ki meb'te olupta durumdan bir haber yoktur.
Kolay gelsin

Değerli meslektaşım, bir önceki mailim ile ifade etmeye çalıştıklarım birer görüş ifadesidir. Birlik ve beraberlik adına girişimlerde bulunulmasını isteyen benim de bir topluluk adına görüş bildirmem veya topluluk adına girişimlerde bulunmam zaten doğru olmaz. Öncelikle topluluk içinde gönüllü olarak faaliyet ve çalışmalar yapmak isteyen kişilerin bir olup görüşmeler yapmaları, görüşme sonucu ortak kararları topluluğa sunmaları ve olur aldıktan sonra bir topluluk adına girişimlerde bulunulması taraftarıyım. Kurtuluş mücadelesi bu anlamda en güzel bir örnek olabilir demeye çalıştığım süreç çalışmaları için. Değerli meslektaşım ben yapılanlardan habersizdim demedim, böylesi görüş ve çabalardan habersizdim dedim. Sonuçta bilmemek benim ayıbım ve mahcubiyetimi belirttim ancak bundan sonraki süreçte benim gibi bu topluluğun faaliyetlerinden habersiz meslektaşlarımıza en yakın zamanda ulaşmak ve onlara anlatmak da bu işe gönül vermiş bizlerin görevi de değil mi? Birbirimizi anlayış içerisinde karşılayıp destek olmalıyız. Aşağıdaki linke eriştiğiniz de hakkımda sahip olduğunuz yanlış kanılardan kurtulacağınıza eminim arkadaşım.

Yusuf

vex_alex' Alıntı:
Değerli meslektaşım, bir önceki mailim ile ifade etmeye çalıştıklarım birer görüş ifadesidir. Birlik ve beraberlik adına girişimlerde bulunulmasını isteyen benim de bir topluluk adına görüş bildirmem veya topluluk adına girişimlerde bulunmam zaten doğru olmaz. Öncelikle topluluk içinde gönüllü olarak faaliyet ve çalışmalar yapmak isteyen kişilerin bir olup görüşmeler yapmaları, görüşme sonucu ortak kararları topluluğa sunmaları ve olur aldıktan sonra bir topluluk adına girişimlerde bulunulması taraftarıyım. Kurtuluş mücadelesi bu anlamda en güzel bir örnek olabilir demeye çalıştığım süreç çalışmaları için. Değerli meslektaşım ben yapılanlardan habersizdim demedim, böylesi görüş ve çabalardan habersizdim dedim. Sonuçta bilmemek benim ayıbım ve mahcubiyetimi belirttim ancak bundan sonraki süreçte benim gibi bu topluluğun faaliyetlerinden habersiz meslektaşlarımıza en yakın zamanda ulaşmak ve onlara anlatmak da bu işe gönül vermiş bizlerin görevi de değil mi? Birbirimizi anlayış içerisinde karşılayıp destek olmalıyız. Aşağıdaki linke eriştiğiniz de hakkımda sahip olduğunuz yanlış kanılardan kurtulacağınıza eminim arkadaşım.

Yusuf

Hocam sanki sitem ettiğimi düşünerek yanıt vermişsiniz fakat durumdan ne kadar haberdarsınız bunu ben bilemem, verdiğiniz adres şu an için çalışmıyor hakkınızda bilgi sahibi değilim ama siz veya başkası farkeden birşey yok, tavsiyem gayet açıktı, alınganlığa gerek yok bence, madem ki haberim var süreci biliyorum diyorsunuz ne diyelim hocam hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz demek düşer bize.

Biz Anadolu'luyuz. Bizim kimseye gücenme, kimseye kırılma gibi bir lüksümüz olmamalı bana kalırsa. Her farklı görüşü önce kendi içimizde eritmeli ve farklı seslerden bir orkestra yapabilir durumda olmalıyız. Ben sürecin tamamına vakıf yani hakim değilim. Süreç bu mesleği bir fiil yapanların karşılaştığı genel sorunlara ortak bir çözüm getirmek ise bir fiil görev yaptığım bu meslekte ben de ortak sorunlara sahibim elbet. Yaşadığımız ortak sorunlara karşı ortak hareket etme amacı da hepimizin ortak amacı ise aynı amaca sahibiz. Ben 2004 yılından beri öğretmenlik görevini yapıyorum farklı devlet okullarında. İsmim kimiz zaman bilgisayar öğretmeni oldu kimi zaman bilişim teknolojileri kimi zaman farklı görevlendirmelerde farklı süreçlerde hizmet ettim devletime. Eskişehirde de en son formatör olan öğretmen benim. Ne zaman EGİTEK zorunlu görevlendirme ilan etti ben o zaman formatör oldum. Ben bana verilen her görevi benimseyerek kendi işimmiş gibi yapan biriyim. İşimi bir yük olarak görmem. Ancak bir eğitim fakültesi mezunu olup da bir öğretmen olarak muzun olduktan ve bir öğretmen olarak işe başladıktan sonra eğitim öğretim sınıfına girmeyen memur gibi çalışmak da işin ayrı bir boyutu. Bu hepimizin bir sorunu, ortak sorunumuz. Öğretmenin öncelikli ve asli görevi öğretmenliktir. Benim ve de hepimizin itiraz ettiği de bu zaten. Ve de üzerimize verilmeye çalışılan ek işler ile öğretmen emsallerimizle uyuşmayan olumsuz çalışma saatleri.

Ben şuan hiçbir eğitim sendikasına üye değilim. Ancak faaliyetlerini takip ederim. Size de bir sendika yetkilisinin Sayın Burak CANDAŞ’ın 15/11/2011 tarihli “bir BT çöplükleri-formatörler-fatih projesi ve tablet pc üzerine” başlıklı yazısını paylaşmak istiyorum. Bakalım Burak Bey ne demiş bizim ile ilgili.

“Bir de bu sınıflarda görevli formatör öğretmen ve ilçelerde de İlçe Bilişim Formatörlüğü gibi uyduruk meşgaleler peydah oldu. Ne bu isimde bir kadro var, ne de unvan ama ortada bu görevi yapan insanlar var. Bu arkadaşlarımız teknisyen mi, bilgisayar tamircisi mi, öğretmen mi belli değil. Devekuşu misali, ne deve ne kuş ama ortada bir gerçeklik var. BT okul, ilçe ve il formatörleri durumlarından da hiç şikayetçi değiller, ne kadro isterler ne özlük hakkı ne görev tanımı…Yaklaşık birkaç sayfalık talimatname ile yıllardır bu işler görülüp gidiyor. Her okulda, her ilçede, her ilde ayrı bir uygulama…”

Sayın yetkili bizim durumdan hiç de şikayetçi olmadığımızı düşünüyor. Düşünmekte de haklı biz dile getirememişiz ki yeterince. Yıllardır uygulanagelen bir sistemi biz şimdi ancak durdurmaya veya iyileştirmeye çalışıyoruz. Ama artık şimdi çalışmalara başlamalıyız. Emin ve doğru adımlarla.

Yusuf

Sayın sendika üyesi meslektaşlarım. Sorunlarımızı sendika yöneticileri ile görüşmeli, sorunlarımızı ve bu başlık altında bizim ile paylaşılan hazırlanmış raporu tüm eğitim sendikalarının dergilerinde yayınlatmak için çalışma ve gayret içerisinde olmalıyız. Özellikle sayı itibarı ile yetkili eğitim sendikası Eğitim Bir Sen üyesi arkadaşlarımızın bu raporu çıkacak yeni dergide yayınlatmak için çalışmalar içerisine girmeleri ve diğer sendika üyesi arkadaşlarımızın da kendi sendikalarında bu raporu yayınlatmaları büyük önem taşımaktadır bana göre. Ayrıca sendikalar ile görüşme görevlerini, topluluk adına gönüllü arkadaşlarımızın sendika başkanları ile bizzat görüşmeleri ve görüşmelerde sendika üyesi arkadaşlarımıznda yer alması etkili olabilir düşüncesindeyim.

Gemileri yakmak kolay. Bizim derdimiz yakıp yıkmak değil. Bir tuğla koyabilmek olmalı. Eğer fayda vermezse yapılan bir iş ve de biz işlevsel hale getirmek için çaba sarf ettiğimiz halde yine de iş olura varmazsa dilimiz varıp yüreğimiz razı olur isteğinize. Mehmet Akif ne de güzel söylemiş;

Yıkmak insanlara yapmak gibi kıymet mi verir,
Onu en çolpa herifler de emin ol becerir.
Sade sen gösteriver 'işte budur kubbe' diye,
İki ırgatla iner şimdi Süleymaniye.
Ama gel kaldıralım dendi mi heyhat o zaman,
Bir Süleyman daha lazım yeniden bir de Sinan.

Sendika üyesi arkadaşlar sendikaları ile görüşüp yine de kendileri için bir girişimlerde bulunmadıkları sürece, dağ dağa küsmüş dağın haberi olmadıkça bunda dağın mı suçu var?

Başkalarından değil kendi göbek basğımızı kendimiz kesmemiz gerek.

Yusuf

Milli eğitim mevzuatlarla ve kanunlarla çalışan teşkilatlı bir yapıdır. Bu yapıyı kendi işleyişi içerisinde kendimiz lehine düzene sokabilmek için mevzuat bilgisine sahip yönetmelik dilinden anlayan devlet dili ile konuşan kişileri yanımıza çekmek ve birlikte çalışmak gerek. Herkesi yanımıza çekebilmek için önce kendimiz kurumsallaşabilmeli ve dernek bünyesinde kurumsal kimlikle konuşabilmeliyiz ortak dille. Bireysel çıkarlar değil kitle ve topluluk adına girişimlerde bulunmalı ve yapıcı olmalıyız. Öncelikle kim olduğumuzu ve ne istediğimizi belirlemeli ki bu isteklerimiz Sayın Burcu YILMAZ hocamızın girişim ve çabaları ile bir rapor haliner getirilen metinlerde çok güzel ifade edilmiştir. Biz önce bir toplu görüş birliği içerisine girererk toplumun tüm paydaşlarını, sendika, örgüt ve milletin temsilcilerini kendi yanımıza çekmek için girişimlerde bulunmalıyız. Her fırsatta bu paydaşlarla ortak derdimizi ve isteğimizi dile getirmeliyiz.

Önce belirsiz görev tanımlkamamızın isteklerimiz doğrultusunda belirlenip bize normlarımızın geri verilmesini ve ders saatlerimiz artırılmayacaksa mesai saatlerinin ve çalışma koşullarımızla birlikte iş tanımlamalarımızıın belirlenmesini talep etmek ilk süreçte en makul isteğimiz olacaktır. Biz Bilişim Rehber öğretmeni adı altında ders yükü ve bilgisayar destekli eğitim konusunda öğretmenlere rehberlik ve kılavuzluk görevimiz dışında teknisyenlik ve memurluk içeren diğer tüm görev yüklerimizden arındırılmak istediğimizi, bizlerinde bir eğitim öğretim sınıfı mensubu olduğumuzu hatırlatıp mesai saat ve çalışma koşullarımızın rehber öğretmenleri ile eş değerde ele alınması istediğimizi ifade etmeliyiz. Biz bu isteklerimizi belirtirken belki de sınıflarımızı 30 kişiden 15 kişiye indiren ek bir yönetmelik değişikliği ile bilişim teknolojisi sınıflarının bilgisayar ve imkan esksikliklerini gidermek amacı ile hem sınıfları ikiye bölmeyi ve de böylece öğretmenin girmekle yükümlü olduğu ders saatini artırılabileceği ifade edilmeli ve norm kadrolar verilirkken bunun tamamen bizlerin isteğine bırakılmasını. Bir okulda hem bilişim teknolojileri öğretmeninin hem de rehber öğretmenin beraber çalışabilirliğini ifade etmemiz gerekmektedir.

Tüm bu gereklkilik ifadesi cümlelerim Yusuf YILDIRIM'ın görüşlerini içermekte olup, bu site yöneticilerinin veya bir topluluğun görüşünü ifade etmemektedir. Dolayısı ile şahsi görüş ve önerilerimi ifade ettiğimi belirtmek isterim.

Yusuf

Bt öğretmenlerinin sorunlarına tercüman olur inşallah. Gerekli olan haklarımızı geri alırız. Hep destek tam destek

vallahi hocam emeklerinize sağlık.. inşallah herşey düzelir. (umut fakirin ekmeği)

meclıs gorusmeleri devam edıyor. kısa sürede netice almayı beklemiyooruz ama çok kişiyi konu hakkında bilgilendiriyoruz

esenordelarthe' Alıntı:
orhan82' Alıntı:
Burcu hocam öncelikle bu güzel çalışman ötürü teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Sorunlarımızı çok güzel ifade etmişsiniz.

Hazırladığınız çalışmayı baştan sona okudum ama içeriğin sadece ilköğretim böte öğretmenlerine yönelik olduğunu farkettim. Hazırladığınız bu çalışmaya ortaöğretimde görev yapan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Öğretmenlerinide iliştirirseniz sevinirim.

Konuyla ilgili her türlü çalışmada yardımcı olabileceğim bir durum olması durumunda her zaman yardıma hazır olduğumuda ayrıca belirtmek isterim.

Artvin Arhavi Hüseyin Gürkan Lisesi
Bilgi ve İletişim Teknoloji Öğretmeni
Orhan Zeki KOCAMAN

"Ayrıca ortaöğretim kademesinde Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.07.2010 tarih 76 sayılı "Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri" konulu yazısı ile Bilgi ve İletişim Dersi, 15 dersin yer aldığı 2.Grup Seçmeli Dersler başlığı altına alınmıştır. Haftada iki saat olan ders 10 ve 11. sınıflarda bir saate düşürülmüştür. Bu 15 dersten sadece birinin seçilmesi mümkündür."

eklenen bölüm uygun mudur?
Aşağıdaki Şekilde olursa daha iyi olur sanırım

Ayrıca ortaöğretim kademesinde Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.07.2010 tarih 76 sayılı "Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgeleri" konulu yazısı ile Bilgi ve İletişim Dersi, 15 dersin yer aldığı 2.Grup Seçmeli Dersler başlığı altına alınmıştır. Haftada iki saat olan ders 10 ve 11. sınıflarda bir saate düşürülmüştür. Bu 15 dersten sadece birinin seçilmesi mümkün kılındığından, Bilgi ve İletişim Teknolojisi Dersi Seçilmeyen okullarlarda BT sınıfları olmasına rağmen Bilgi ve İletişim Teknolojisi Branşında norm oluşamamakta, o okulun öğretmeni kendine yeni bir okul aramak zorunda bırakılmaktadır. Kaldıki bütün okulllarda aynı sorun olduğundan kendine yeni bir okul da bulamamaktadır öğretmen arkadaşlarımız.

Bu şekilde düzenlersek daha iyi olursanırım Burcu Hocam

arkadaşlar meclisteki randevularımız bitmek üzere biz özellikle eğitim komisyonu vekilleri ile randevularımızı bitidiğmizde -tatile denk gelecek- bu vekillerimizin paylaşacağım bazı adres ve telefonlarına sizlerin de ulaşmasını rica edeceğiz. Konuyu sıcak tutmak ve çok kişinin ilgilendiğini belirtmek için katkılarınız önemli. biz o süre içinde "basın" rumuzlu öğretmenimizin önerdiği bağlantılarla, meb birimleriyle ve akademisyenlerle görüşmelere devam edeceğiz.

Önümüzdeki hafta Fatih projesini görüşmek üzere Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne akademisyen arkadaşlar davet edildiler. Ben onlardan bazıları ile iletişime geçtim. Özellikle bir öğretim üyesi arkadaşım bizim sorunlarımız ile ilgili daha önce çalışmalar yapmış ve yayınlamıştı. Görüşmeleri sırasında uygun bulduğu zaman sorunlarımızı ve isteklerimizi bizzat kendisi dile getireceğini ifade etti. Ben kendisi ile iletişim içerisindeyim. Kendi çalışmalarından elde ettiği sonuçları ve Burcu Hocamızın raporunu ve memurlar.biz internet adresinde yayınlanan güncel haberden öne çıkanları kendisi bizzat dillendireceğini söyledi. Akademisyen arkadaşlarımızı bu uğurda örgütlememiz çok önemli.

türkiye bilişim derneği üyesi olarak durum hakkında bilgilendirme yapıyorum raporu iletiyorum üye arkadaşlar varsa aynı yolu izleyebilirler mi lütfen.

www.tbd.org.tr

Geri