bt sınıfları dağıtılıyor kesin emirmiş

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Bize böyle bir yazı henüz gelmedi (Bu arada Kütahya da görev yapıyorum). Ama yazılanları şaşkınlıkla okuyorum. Gözlerime inanamıyorum. Allah yardımcımız olsun.

Aynen öyle, iyice ayağa düşürdüler alanımızı.. Farkımız ve değerimiz bir gün anlaşılır umarım.. (Üniversite puanı/itibar) oranı en yüksek olan öğretmen grubuyuz..

hızlıtürk' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:
her okulda sıyırmış bi öğretmen olcak yani!!

beni, bizi, sizi görenler yazııııık bu bi zamanlar bilgisayar öğretmeniydi teneffüse bile çıktığını görmezdik alansız kaldı; labsız kaldı sıyırdı şimdi okulda dolanıp duruyo dicekler... :cry:

:puhaha: :puhaha: HOCAM SÜPERSİN

süperim süpersin süperler de bunu bizden başka bile yok....

Bir yandan B.Teknolojileri sınıfları kurup , bir yandan kaldırmaya çalışan ilginç bir bakanlık yine bir yandan ilçe memlerden okul müdürlerine "ders verin boş oturuyorlar diye "talimat verip"hemde B.Teknolojileri derslerini sonsuza dek kaldırmaya çalışan yine ilginç bi bakanlık :) ...sonumuz hayır ola

evet bizim de ana sınıfı ihtiyacımız için iki bt sınıfından birisi kapatılıyor. pc ler sınıflara dağıtılacak. Sebep okul öncesi eğitimi ve fatih projesi.
Artık hiç bir şey istemiyorum. Sadece durumumuz hakkındaki belirsizliğin giderilmesini istiyorum.

Bende sınıfların dağıtılacağını il zümresinde il mebden gelen görevliden duymuştum.
Adım okulda cafeciye çıktı artık sesimizi duyarlar inş :?

Branş değişikliği konusunda bastıralım yoksa memur yaparlar bizi, ben bilgi edinmeye geçen hafta sordum cevap gelirse paylaşırım. Sigortalarımı zaman zaman kapatıyorum yoksa okulda kırmadığım insan kalmayacak, dersim yok 4 ve 5 lere girmek için resmen attım kendimi ortaya hiç değilse laftan kurtulurum (oo iyisin dersin yok full ek ders vs gibi,bilirsiniz işte) diye düşündüm. Ama hayatımdan hiç memnun değilim sizin gibi. K

bilerzen' Alıntı:
hızlıtürk' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:
her okulda sıyırmış bi öğretmen olcak yani!!

beni, bizi, sizi görenler yazııııık bu bi zamanlar bilgisayar öğretmeniydi teneffüse bile çıktığını görmezdik alansız kaldı; labsız kaldı sıyırdı şimdi okulda dolanıp duruyo dicekler... :cry:

:puhaha: :puhaha: HOCAM SÜPERSİN

süperim süpersin süperler de bunu bizden başka bilen yok....

hocam bilmezler bilemezler bilmeye anlamaya kapalılar onlar çünkü.. ayrıca da aman boşver durumu geliyor yavaş yavaş bende!!! ondan ürküyorum..

http://www.ntvmsnbc.com/id/25133113/

bi arkadaş vermiş bu linki bakan açıkca söylemiş dağıtılacağını :!:

ben de hiiiiç memnun değilim çocuk gibiyim OKULA GELME FOBİSİ oluştu bende sabahları tutuşuyorum uff yine okula gidicem yine dinlenmicem yine sayılmıcam yine gürültü kirliliği yine belirsizlik yine yine yine... :scared:

bazı arkadaşlar branş değişikliği demiş. hangi branşa geçicez acaba merak ettim.
meslek liselerinde çalıştırmazlar, okulda ders bırakmazlar, bende bilgisayardan başka bir şey bilmem.
hangi branş değişikliğinden bahsediyorsunuz ben o kısmı anlamadım. :?

resmi yazı yok anlaşılan ...bizegelen son yazıda bt sınıfından her hangi bir şey çıkarmak yasak

arkadaşlar bence bazı şeyleri yanlış anlıyorsunuz, yada birileri yanlış anlatıyor, ya da hakkaten birileri yanlış yapıyor.

eğitimde bilişim teknolojileri kullanımı çok önemli bir unsurdur. bu yadsınamaz yadırgılanamaz.
herhangibir dersin akıllı tahta, bilgisayar, projeksiyon ve internet 4 lüsüyle anlatımı çok güzel bir şeydir. keşke her okulumuzda bu imkan mevcut olsa...
ancak bilgisayar kullanımı bir uzman tarafından anlatılması ve öğretilmesi gereken bir alettir. bunu insanlar deneme yanılmayla yada arkadaşlarından bakarak yada onun bunun anlatımlarıyla öğrenemezler ki bilgisayar kullanımını öğretmek istiyorsanız uygulama yaptırmanız gerekmektedir.
şimdi sınıflara bilgisayar koymak için bilgisayar sınıflarını dağıtmakta neyin nesidir. bilgisayar öğretimini kaldırmakmıdır amaç, bilgisayar destekli eğitim için kaynak bulamayıp elindeki bilgisayarları kullanmakmıdır. ben anlayamadım. bilgisayar bilmeyen bilgisayarı kullanamayan fakat herşeyini bilgisayar ile yapan insanlar. bana bu pek anlamlı gelmedi, başkalarına nasıl anlamlı geliyor bunuda hiç anlamış değillim doğrusu.

Neyi nereye dağıtacaklar ki?

Bizim sınıflarımızda zaten bilgisayar ve projeksiyon var, arşive mi kalkıcak bilgisayarlar.. Belki B.T. sınıfını kullanmayan, sınıflarında bilgisayar bulunmayan okullar için olabilir... Ama her okul için zorla böyle bir uygulamaya girişeceklerini düşünmüyorum... Her duyduğunuza inanmayın bence..

bilerzen' Alıntı:

bi arkadaş vermiş bu linki bakan açıkca söylemiş dağıtılacağını :!:

ben de hiiiiç memnun değilim çocuk gibiyim OKULA GELME FOBİSİ oluştu bende sabahları tutuşuyorum uff yine okula gidicem yine dinlenmicem yine sayılmıcam yine gürültü kirliliği yine belirsizlik yine yine yine... :scared:
hayret ya ben bu yazının tamamını okudugum halde bakan hanımın labların dagıtılacagını soyledıgı kısmı herhalde goremedım varsa okuyup goren lutfen hangı satırda oldugun usoyleyebılırmı evet boyle bır proje var ama lablar dagıtılacak sınfılarab bılgısayar konulacak seklınde dewgıl daha onceden yapımı dusnulen bt sınıfları yapılmayacak onlara dagıtılması dusunulen bılgısayarlar okullara gonderılerek sınflara konulacak her sınıfa bır projeksıyon ve 1 bılgısayar burda LABLAR DAGITILACAK DIYE BIR IBARE YOK

Kendini güvende hisseden arkadaşlar rahat tavırlarla ortalığı kesiyor :) Mevcut labların yarısı dağılsa yarısı dağıtılmasa sizin dersiniz diye birşey kalır mı ortada, bunlar hurafe değil, forumda labı dağıtılan arkadaşlar var, sizin sınıflarınızda varsa alır başka okula verir.

Artık okullarda bilişim teknolojisi sınıfları yerine bir bilgisayar ve projeksiyon cihazıyla bilişim teknolojisini sınıflara taşıyacaklarını ifade eden Çubukçu,

Yeni lab kurulmayacaksa, eskisi dağıtılmış dağıtılmamış ne farkeder, yeni mezunları ne yapacaklar?

Resmi yazı soran arkadaşlara:

O yazı geldikten sonra gider bir bardak soğuk su içeriz artık, al sana yazı dedikleri vakit bu olay bitmiştir.

verilen linkten alıntı...

YENİ TEKNOLOJİ SINIFLARI
Daha sonra yeni teknolojinin kullanıldığı bir sınıfa geçen Çubukçu, teknolojik altyapıyla ilgili yakında yeni bir proje başlatacaklarını bildirdi.

Artık okullarda bilişim teknolojisi sınıfları yerine bir bilgisayar ve projeksiyon cihazıyla bilişim teknolojisini sınıflara taşıyacaklarını ifade eden Çubukçu, öğrencilerin bundan etkin bir şekilde yararlanmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Çubukçu, bu konuda Ulaştırma Bakanlığı ile yakında protokol imzalanacağını söyleyerek, ''Bu yıl itibarıyla okullarımızın yüzde 40'ında uygulamayı hedefliyoruz'' dedi.

Efedrin arkadaşın dediği gibi olanlara dokunulmaması önemli değil belki ancak yeni mezunlar ve benim gibiler için önemli.
Ben 2009 şubat ayında sözleşmeliyken kadrolu olarak atandım. Atandığım okulda bilişim sınıfı yoktu ve hala yok. Müdürüm gerekli bağlantıları yaptığını beklediğimizi söylüyordu. Yani ben bilişim sınıfı hayaliyle okulumda derslerimi pratik olarak zorlukla işliyordum. Ama bu haber sonrası nasıl ders işlerim siz düşünün!

istanbulda bir ilköğretimde bilişim teknolojileri sınıfının kaldırıldıgından eminim, 3000 mevcutlu bir okul

matematik bransının verilecegini zannetmiyorum, cunku bizden yani böteden once atanmıs elektrik, elektronik vs mezunu bil. tek. ogretmenlerini yeterli gormeyebilirler, keza bizler de senelerdir matematikle muhattap deiliz, herkes kendi pacasını kurtarmaya bakcak su durumda, mdr yrd sınavı, arastırma gorevliliğine geciş ilk aklıma gelenler, bizlerden de kadrolu olanları masa memuru falan yapcaklar heralde, yeni atama da almıycaklar, ama bil. tek. derslerinin kalkacagı gun gibi ortada, bu yıl diilse seneye, bi sekilde bitircekler bu dersi.

branş değişikliği yapsakta şu amelelikten ve sözlerden kurtulsak artık.kafayı yiyeceğim bu ne ya.tekel işçilerine döndük.ne güzeldi bölüm bir zamanlar şimdi bak.bu nasıl eğitim planlaması ya.madem kaldıracaklar niye koydular niye atadılar bizi.umarım sonumuz hayırlı olur.allah belasını versin bu milli eğitimin.yerin dibine girsin.

Eğitekin yaptığı anket boşuna değil kesinlikle. Sabah gazetesinde de okudum sınıflar teknolojiyle donatılacakmış 2-3 milyar tl para harcanacakmış. Tmm bu çaılşma güzel eyvallah peki bizler hakkında da biraz haberler çıksada önümüzü görsek.

sonumuz böyle mi olacaktı :?: :?: :?: zaten amelelik yapıyoruz bizi amelelikte daha iyi kullanmak için memur yapacaklar galiba sanırsam öyle olacak gibi. belli olmaz belki bizi okul hizmetli kadrosuna alırlar aman allahım ihtimaller full down :-1:

lion26' Alıntı:
branş değişikliği yapsakta şu amelelikten ve sözlerden kurtulsak artık.kafayı yiyeceğim bu ne ya.tekel işçilerine döndük.ne güzeldi bölüm bir zamanlar şimdi bak.bu nasıl eğitim planlaması ya.madem kaldıracaklar niye koydular niye atadılar bizi.umarım sonumuz hayırlı olur.allah belasını versin bu milli eğitimin.yerin dibine girsin.
:alkis:

BT sınıfları yıllardır zaten birilerine afedersiniz batıyordu :verymad: . Dinazor ve fosil idareciler tarafından kaldırmak için bahane aranılıyordu . Şimdi de ana sınıf açma bahanesi öne çıkmaya başladı. Okul öncesi eğitim sınıfları, okul aile birliği bütçesi için güzel bir gelir kaynağı. Paranın kokusunu alan idarecilerin aklı başından gidiyor.

Burada ana sınıflarına , her çocuğun ailesi 9 ay boyunca , aylık 80 lira ödüyor. Bir çocuktan gelen para 80*9 =720 lira
4 şube okul öncesi sınıfı var, her sınıfın mevcudu 20, toplamda 80 öğrenci ediyor.
80 * 720 = 57600 lira. :scared:
Etkinliklerde kullanacakları malzemeleri ayrıyetten aileler kendiler alıyor . Ana sınıflarının; çocuklara kahvaltı, usta öğreticilerin ücretleri gibi giderleri de var. Ama her durumda net olarak güzel bir para aile birliğinin hesabına kalıyor. Ana sınıflarından gelen net para; kantin , servis gelirleri ve diğer öğrencilerden toplanan temizlik ücretlerinin toplamına yakın . Bu da onları okullar için vazgeçilmez kılıyor. Okullarda zaten derslik ihtiyacı had safhada. Yeni derslik yaptırmak yerine akıllarına hemen BT sınıfını boşaltmak geliyor.

aslı memur ama sahne ismi formatör yapmasınlarda ....ogretmenlik meslegini tercih ettik ve ogretmen olarak yola devam etmek istiyorum!!!!!

Aklım almıyor.. Ne diyim bu haksızlıklar bir gün bunların üstüne karabulut gibi çökecek.. Çok şey söylemek istiyorum ama hangisini desem.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri