bt sınıfları dağıtılıyor kesin emirmiş

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
suckan10' Alıntı:
bazı arkadaşlar branş değişikliği demiş. hangi branşa geçicez acaba merak ettim.
meslek liselerinde çalıştırmazlar, okulda ders bırakmazlar, bende bilgisayardan başka bir şey bilmem.
hangi branş değişikliğinden bahsediyorsunuz ben o kısmı anlamadım. :?

160 saatlik kursun sonunda has matematikçi oluruz öğretmenim, yoksa birbirimize öğretmenim diyen tek grup bizler olucaz :)

yaliya' Alıntı:
suckan10' Alıntı:
bazı arkadaşlar branş değişikliği demiş. hangi branşa geçicez acaba merak ettim.
meslek liselerinde çalıştırmazlar, okulda ders bırakmazlar, bende bilgisayardan başka bir şey bilmem.
hangi branş değişikliğinden bahsediyorsunuz ben o kısmı anlamadım. :?

160 saatlik kursun sonunda has matematikçi oluruz öğretmenim, yoksa birbirimize öğretmenim diyen tek grup bizler olucaz :)

Kesinlikle. Ben inanıyorum bütün bilgisayar öğretmenleri çok rahat matematik anlatır. Hoş her dersi anlatır... Temelimiz sağlam, az puanlarla girmedik bu bölüme!Her branş değişikliğine varım:)( resim dışında)

bilgisayar öğretmeni herbişeyden anlar ama :p :p az anlar bence hangi branş olduğu sorun olmaz. okurken biyolojisi matematiği kimyası fiziği görmediğimiz ders yok yalnız asıl mesele neden böyle bişey yapılsın ,,buna gerek olacak kadar madur edilecek olmamız sorun

TEKNOLOJİ VE TASARIM BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ TEKNOLOJİLER TUTUYOR BİLGİSAYAR DERSLERİDE GÖRÜYORLAR TEKNOLOJİ VE TASARIMCILAR:) ADAMLAR 60 PUANLARLA KADROLU ATANIYOR HEM SÖZLEŞMELİİ ÇALIŞAN KALMAZ:)

sanırım tüm felaket senaryolarını bu akşam yazdık,,, bunlar sabaha uyanacağımız bi kabus olsa gerek :p :p

mavisi' Alıntı:
sanırım tüm felaket senaryolarını bu akşam yazdık,,, bunlar sabaha uyanacağımız bi kabus olsa gerek :p :p

biraz katılıyorum çok komple teorisi... napcamızı şaşırdık artık :))
bir öneri de bende o vakit butun bötecileri müdür yardımcısı yapsınlar zaten işlerin %60ını (o da en az) biz yapıyoruz.. :)

ya da bankaya girelim memur olarak... hiç değilse yaptığımız iş belli olur... :)

Bence müdür yardımcısı olalım çünkü onların yaptığı işin çoğunu yapıyoruz. Ve de okuldaki tüm öğretmenlerden puan bakımından üstün sayılırız 5 sene üniversitede oku, okulda memurluk yap ne demek bu ezilmeyelim arkadaşlar hakkımızı arayalım cebitte görüşmek üzere...

----------Şehir Efsaneleri----------
....miş.
...muş...

Ayrıca bilg. cı arkadaşlar nasıl branş değişikliği talep edebiliyorlar...NAsıl Matematikçi olmaya göz dikmişler...Geçici görevli sınıf öğretmeni formatörleri bile kabul etmezken ...Nasıl böyle bir arayışa girişiyorlar...Matematikçilere branş değişikliği tanısalarda Bİlgsayarcı yapsalar nasıl karşılayacaklar binlerce mezun atanmayı bekleyen öğretmen varken...

(Neden kendi hakkımızı istemiyoruz..Ankarada eylem yapalım dedik 18 kişi bulamadık koca başkentte....Herkes Cebittir gidiyo...Sanki Devlet Erkanı orada olacaklar...Bakanlığın önünde iki nara ve basın açıklaması yetecekti MEBin sesimizi duymasına saolsun arkadaşlar cesaret edemedi..MAİL MAİL MAİL protestoları..Buyuralım artık....sesizce alınan haklar böyle sessizlikle verilir işte...)

VE BİZ MİLLET OLARAK NİÇİN HAKLARIMIZI ARAMAK YERİNE BAŞKALARININ HAKLARINI GASPEDEREK BİŞEY ELDE ETMEYE ÇALIŞAN İNSANLARIZ ANLAYAMIYORUM....

ve ANCAK KABAK BİZİM BAŞIMIZA PATLADIĞINDA UYANIYORUZ..YOKSA BAŞKALARINA PATLAYAN KABAKLAR UMRUMUZDA DEĞİL...VE OLMADIĞI İÇİN DE KABAK HER GÜN BAŞKALARININ BAŞINA PATLIYOR...ÇÜNKÜ DEVLET GELENEĞİ GEREĞİ TÜRK MİLLETİ HERŞEYİ KABUL EDER DEVLETİNE KARŞI GELMEZ...

BU ÜLKEDE FİZİK KİMYA BİYOLOJİ VE ORTAÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLERİNİN YILLARDIR ATANMADIĞINI BİLMİYOR MU KİMSE?....ŞİMDİ AYNI ŞEY BİZİM BRANŞTA DA OLACAK...BİLGİSAYARCI ATAMALARI DÜŞECEK..
İŞ EĞİTİMİ -TARIM -TİCARET -EV EKONOMİSİ DERSLERİ KALDIRILDIĞINDA BİR OKULDA 4 TANE NORMU OLAN BU DERSLERİN NORMU DÜĞMEYE BASILMIŞ GİBİ 1 e 2 ye DÜŞÜRÜLMEDİ Mİ?..TEKNOLOJİ VE TASARIM OLMADI MI?...BİR SÜRÜ ÖĞRETMEN NORM FAZLASI OLUP ORDA BURDA GÖREVLENDİRİLMEDİ Mİ BU ÜLKEDE?...bunlara duyarsız kaldıysak aynı şey şimdi bize oluyor durum bu kadar basittir.....

Konuyu açan arkadaş bu olayı kanıtlasın o yazıyı buraya koysun, il ilçe yazsın onu alnından öpeceğim.

Bir deli taş atıyor kuyuya, ya kafanız bu kadarmı çalışıyor!!

hızlıtürk' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:
her okulda sıyırmış bi öğretmen olcak yani!!

beni, bizi, sizi görenler yazııııık bu bi zamanlar bilgisayar öğretmeniydi teneffüse bile çıktığını görmezdik alansız kaldı; labsız kaldı sıyırdı şimdi okulda dolanıp duruyo dicekler... :cry:

:puhaha: :puhaha: HOCAM SÜPERSİN..
gandalf' Alıntı:
arkadaşlar, o şunu demiş bu şunu demişle uğraşıp moralinizi bozacağınıza görevinize işlerinize odaklansanız en başta kendi sağlığınız açısından iyi olur. hem de bu şekilde kendinizi demorilize edince işinizde tam randımanlı çalışmayıp bazı kesime bt sınıflarının gereksizliğini ispatlama fırsatı doğurmuş olursunuz.

burada bu şekilde konuşmak hiç bir sorumuzu çözmez ayrıca

naçizane fikrimdir bu. saygılar...

hocam onlar ne yaparsa yapsın biz işimize bakalım dönemi bitti.. konuşmak sıkıntımızı bir nebze olsun sohbet ile dağıtmak amaçlı en azından benimki böyle..

onların yaptığına kayıtsız kalalım demiyorum ama şu forumda durumumuzla ilgili yüz tane konu açıldı ve içim sıkılıyor gördükçe,bunları aynı şeyler defalarca yazmak çözüm değil,ama işimizi yaparken motivasyonumu düşürüyor,sonuçta ne oolrsa olsun bir saat iki saat neyse derse giriyoruz. o öğrencilerin suçu ne? Onlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeye devam edelim diyorum. Ayrıca bu konuda da oturduğum yerden söylenmiyorum merak etmeyin,yanlış anlaşıldıysam da kusura bakmayın!!

zaten olması gerek buydu...İlköğretimde bu haliyle bilgisayar dersleri gerkesizdir derken arkadaşlar işi bilgisayarcı d,ğer branşı kavgasına dönüştürmüşlerdi bir kaç sene önce...Şimdi ne oldu biz haklı çıktık..İlköğretimde bilgisayar kullanmayı bilmek yani bilgisayar okur yazarı olmak kafi iken,arkdaşlar ne yüklemeler yapma hayalindeydiler..O bakımdan dedik ki bilgisayar öğretmenlerine bile gerek yok ilköğretimlerde....

Ortada o kadar laf dönüyorki sonumuz hayır olsun. meb ve biltek e mail attım konu hakkında acaba ne diyecekler,

bence bu kararların alınmasında bilgisayar destekli eğitimden bi haber yöneticilerin başarıyı sınavla ölçtüklerinden bilgisayer eğitiminin önemini anlamazlar. ayrıca sınava dönelik eğiimde bilgisayarı etkin kullanma denen birşey yoktur. her öğrenci için dershane kurs etüt özel ders daha önemli yer teşkil eder. eğer ilköğretimdeyseniz sırf gelir artacak diye tüm öğretmen ve idarecilerin derdi etütlü sisteme geçilip geçilmemesidir. lise veya dengi bi okuldaysanız orda da benzer durumlarla karşılaşırız. öğrenci üniversteye gittiği anda bilgisayarı sular seller gibi bildiğini düşünen sınava dayalı başarı gösteren öğrenciler resmen kıçlarının üstüne oturup bi ödev hazırlamak için bilgisayardan gerçek anlamda anlayan arkadaşlarından rica minnet yardım alırlar. eğer eğitim sistemimiz gerçekten avrupadaki sisteme benzemiş olsaydı veya benzetilmeye çalışılsayd bilgisayar destekli eğitimin bilgisayar eğitiminden geçtiğini anlayacaklardı.

Ben bu konuyu sitede başlık olarak açmıştım :+1: ocak ayında bunu söylediğimde çoğu arkadaşa utopik gelmişti... :|
Bu arada bu geçişin olması biraz normal bence. Dersin verilen önem gittikçe azalıyor.( ne kadar doğuda hala bilgisayarın B sini bilmeyen öğrenciler olsada... :? ) ileriki zamanlarda bizim laboratuvaların resmi internet cefeden farkı kalmayacak...özellikle batıda işletmeci gibi olacağız... :)

Devlet yapacaksada bilgisayar rehber öğretmeni veya teknoloji daışmanı gibi bir statü getirse... 8)

melihce' Alıntı:
bence bu kararların alınmasında bilgisayar destekli eğitimden bi haber yöneticilerin başarıyı sınavla ölçtüklerinden bilgisayer eğitiminin önemini anlamazlar. ayrıca sınava dönelik eğiimde bilgisayarı etkin kullanma denen birşey yoktur. her öğrenci için dershane kurs etüt özel ders daha önemli yer teşkil eder. eğer ilköğretimdeyseniz sırf gelir artacak diye tüm öğretmen ve idarecilerin derdi etütlü sisteme geçilip geçilmemesidir. lise veya dengi bi okuldaysanız orda da benzer durumlarla karşılaşırız. öğrenci üniversteye gittiği anda bilgisayarı sular seller gibi bildiğini düşünen sınava dayalı başarı gösteren öğrenciler resmen kıçlarının üstüne oturup bi ödev hazırlamak için bilgisayardan gerçek anlamda anlayan arkadaşlarından rica minnet yardım alırlar. eğer eğitim sistemimiz gerçekten avrupadaki sisteme benzemiş olsaydı veya benzetilmeye çalışılsayd bilgisayar destekli eğitimin bilgisayar eğitiminden geçtiğini anlayacaklardı.

Hocam ne güzel söylediniz. Daha bugün kendini bilgisayar profu zanneden 8 lere basit bir kurulum şeması çizmeleri için belge dağıttım. Kaldılar dediğiniz gibi. Siz bu kadar bilgisaar biliyorsunuz dedim sonra.
Bilgisayar kullanmanın kendi amacına uygun programları en iyi şekilde kullanabilmek olduğunu bizim yeni yetmeler büyüklerin sayesinde öğrenemiyorlar. Yazık oluyor o kadar gence. Bir de lablar dağıtılırsa, görün çocuklardaki hezeyanı.

Bir umut ışığı doğacaktır elbet, aklı başında insanlar büyüklerimizin uyanmasını sağlayacaklardır mutlaka :)

Bu BT sınıflarının kapatılma olayı sadece ilköğretim okulları için sanırım. Acaba liselerde nasıl olacak durum?

Öğrenci ve diğer branşlardaki öğretmenlerin çoğunun görüşü bilgisayarı çok iyi bildikleri şeklinde. Bilgisayar onlar için oyun,müzik, msn, facebooktan ibaret.

En basitinden geçenlerde okulumuzda bölge zümre öğretmenleri toplantısı yapıldı. Tutanakları bilgisayar ortamında istediler. Mecburen laboratuvarı açtım. Çeşitli branşlardan ilk ve orta öğretimde görev yapan öğretmen arkadaşlarımız elle yazılmış tutanakları wordde yazmaya çalıştılar. Her zümre 4-5 kişilik gruplar halindeydi. Önceleri sadece izledim ama dayanamayıp yardım etmek zorunda kaldım. Braksam akşama kadar uğraşacaklar. Yapacakları sadece 2-3 sayfalık düz yazı, arada bir kaç tablo ve en sonda da imza listesi. Halk eğitimde ofis anlattığım günleri anımsadım :). Belli bir mesleki kıdem ve yaşın üzerindeki öğretmenlerin böyle olmasını anlıyorum da içlerinde meslekte 4-5 yıllık olan genç arkadaşlar da vardı. Üniversiteden mezun olurken hiç mi tez ödev proje tarzı bir şeyi kendileri hazırlamadılar.

biltek2007' Alıntı:
Bir umut ışığı doğacaktır elbet, aklı başında insanlar büyüklerimizin uyanmasını sağlayacaklardır mutlaka :)

Hocam bu dediğiniz ancak bilişim kökenli arkadaşlarımız meb ve diğer bakanlıklarda üst düzey görevlere geldikleri takdirde olacaktır. Son idareci atama ve görevlendirmelerinde müdür yardımcılığı yapan arkadaşlarımız var. Şimdilik kadrolu okul müdürü olan Bilişim kökenli öğretmenle tanışamadım. Varsa da sayısı kaç tanedir bilmiyorum. Her ilçede bir kaç okul müdürü ve bir şube müdürü bilişim kökenli olsa okullardaki bir çok israf önlenecek işler daha farklı yürüyecek.

ya ciddiyim bu konular yüzünden foruma giresim gelmiyor.
arkadaşlar mişli muşlu işler üzerinden konuşmayalım.Varsa bir yazısı filan ekleyin.
Şu anda birlik olma zamanı, gücümüzü göstermenin zamanı.Tek kilitlenmemiz gereken şu an CEBIT.Elimizden gelenin fazlasını burada yapacaz yapmalıyız da.
Her gün bakıyorum hocalarım saolsun böyle konular açıyor.Kulaktan dolma fikirleri paylaşıp da senaryolar üretiyoruz.

Lablar dağıtılıyor diyosunuz ama bizim okula gelen adamlara sordum.Bu sene açılacak birsürü lab olduğunu söylediler.Onlardan birisi de bizim okul. Yapılmaya başlandı bile. Bu ne o zaman. Sıkıldım iyice ya. Valla daraldım.

BT sınıflarını kaldırsalar da kaldırmasalar da yavaş yavaş dersi kaldırdıkları için BT sınıflarına gerek de olmayacaktır bir kaç sene içerisinde... Hepimizi zorunlu BT rehber öğretmeni ya da formatörü adı her neyse odan yapacaklar, belki BT sınıflarının dağıtılması bu aşamada işimize yarar, böylece saat 15 ten sonra cafe olarak açmamız gereken bir sınıfımız kalmaz ve bizim de mesai saatimiz 09-15 olur :lol: ne kadar polyannacı gördüm kendimi :D

Mayıs ayında üye sayılarını çoğaltıp yetkiyi ele geçirmek için kapımıza gelen sendikalar ne yapıyor acaba? tüm bilişimciler topluca istifa edelim sendikalardan, gerçi ben çoktan etmiştim ama belki dikkatlerini çekeriz :shock:

Arkadaşlar bırakalım bu şehir efsanelerini.
Bu konuda söylenen şu: artık okulların tamamında Bt sınıfı kurulmuş daha Bt sınıfının kurulmayacağı,yeni projelerde sacede her sınıfa bir bil. ve projek. cihazının kurulacağı var. Bu demek oluyorki Bt sınıflarına dokunulmayacak. Artı olarak işimiz daha çok artacak sınıflarada bil. ve proj. cihazlarıyla uğraşacağız. Hadi kolay gelsin...

Norm fazlalarını ve sözleşmelileri ne yapacaklar acaba.. Neden basın hiç onlar hakknd soru sormuyo. Bakanın dediği herşey süpermiş gibi yansıtıyolar. Biz işsiz kalınca herşey düzelecek mi???

BAkanın kendisi söylemiş. "Artık okullarda bilişim teknolojisi sınıfları yerine bir bilgisayar ve projeksiyon cihazıyla bilişim teknolojisini sınıflara taşıyacaklarını ifade eden Çubukçu, öğrencilerin bundan etkin bir şekilde yararlanmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.
". ntvmsnbc den alıntıdır.
Çocuklar çok etkin kullanacak valla..

aydın61' Alıntı:
Arkadaşlar bırakalım bu şehir efsanelerini.
Bu konuda söylenen şu: artık okulların tamamında Bt sınıfı kurulmuş daha Bt sınıfının kurulmayacağı,yeni projelerde sacede her sınıfa bir bil. ve projek. cihazının kurulacağı var. Bu demek oluyorki Bt sınıflarına dokunulmayacak. Artı olarak işimiz daha çok artacak sınıflarada bil. ve proj. cihazlarıyla uğraşacağız. Hadi kolay gelsin...

Peki aydın61 hocam yeni atanacak olan bt öğretmenleri ne olacak bu konuda var mı bir yorumunuz, yeni lab açılmadığı sürece nereye atanacak bu insanlar?

Siz her sınıfı bilgi teknoloji sınıfı yapacak olsanız bütün bilgisayarları yeniden mi alırsınız yoksa elde olanları mı değerlendirirsiniz?

Bt sınıfımız dağıtıldı diyen arkadaşlara kulaklarınızı tıkayın bakalım nereye kadar tıkayacaksınız, efsane sizin için de gerçek olunca yine buradan yazarız

Yazıları okuyorumda ne kadar kendinizi düşürmüşsünüz arkadaşlar ya. Her birimiz bence kendi okulunda en çok aranan ve işe yarayacak kişileriz. Hem genciz hem dinamiğiz. bu gençlik hem avantaj hem dezavantaj ama biz avantaj olan yanını kullanmalıyız. Bütün söylenenlere konuşulanlara kulağınızı tıkayın işinize bakın bence. 9 Ekimde az çok tepkimizi koyacağız. Ondan sonrada ne olursa olur. Bence iyi düşünün iyi şeyler olsun.

istanbulda ikinci dönem formatörlük olacağıda mechul muş. formatörlüğün kalkacağından bahsediliyor.
Kadrolu pc öğretmenlerinin tek umudu formatörlük ancak bu şekilde ek ders ücreti alabiliyorlar ve başka okula maaş karşılığı görevlendirmeden kurtuluyorlar.
Sözleşmeli öğretmenler ise bu konuda bizden çok daha sıkıntılı onların sorunlarıda çözecek şeyler lazım.

BBNET çalkalanıyor Bt cilerde bir üzüntü hakim neden bu yöneticiler bu topluluğun bu kadar sıkıntı çekmesine kayıtsız kalıyorlar.

Ve formatörlük kalkarsa ki ni tekim bu da ciddi şekilde sorun olarak karşımızda. +18 i unutup bizlerde maaş karşılığını doldurmak için 40 takla atacağız.

İmkanlarımız bırakın düzelmeyi böyle olursa daha da kötüye gider.

Allah hakkımızda hayırlısını versin.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri