BT ve Fatih Projesi Anketi-Lütfen dolduralım...

Kodla Büyü
Niyazi SARAL' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
anketi doldurdum. peki Niyazi hocam burda esas amaç ne? bakanlığa rapormu göndereceksiniz?

Hiçbir hak mücadelesi tek bir etkinlikle kazanılmaz. Her zaman bunu anlatmaa çalıştım sizlere. Bu da bir etkinlikti. Sonuçları "vurucu" bir şekilde raporlyabilirsek ve tabiki katılım 2,000 gibi olursa Abbas Güclü ile başlayıp herkese bunu yayarız. Ankette çıkan sonuçları beraber tartışırız ancak bazı sonuçlar sizleri üzebilir haberiniz olsun Örneğin tüm BT öğretmenleri hakikaten öğretmen de kalmak istemiyorlar gibi gözüküyor ilk anda...

Tartışacağız.

Normaldir Niyazi Bey,

Çünkü herkesi öğretmenlikten soğuttular... Notu olmayan, seçmeli olan , ders sayısı düşürülen bir dersin ardından bir de formatörlük ile bunu iyice pekiştirdiler...

Bir Türk Atasözünde der ki; iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır.

Anketi okuluzdaki personeli baz alarak doldurduk.

Keşke bu anketin sonucu meb veya basınla paylaşılsa öğretmenlerin FATİH Projesine bakış açılarını görseler.

sözbende' Alıntı:
Anketi okuluzdaki personeli baz alarak doldurduk.

Keşke bu anketin sonucu meb veya basınla paylaşılsa öğretmenlerin FATİH Projesine bakış açılarını görseler.

Amaç zaten bu hocam.

Ankete katılım sayısı konusunda bilgi verirseniz, iyi olur. Katılım az ise ( ki tahminim 500ü geçmemiştir) gerekirse bbnet 3 gün ankete veri girişi yapanlara açılsın. Çok konuşan hiçbişey üretmeyen gıcık bi zümreye dönüşmeye başladık. yarası olan gocunur :)

yaliya' Alıntı:
Ankete katılım sayısı konusunda bilgi verirseniz, iyi olur. Katılım az ise ( ki tahminim 500ü geçmemiştir) gerekirse bbnet 3 gün ankete veri girişi yapanlara açılsın. Çok konuşan hiçbişey üretmeyen gıcık bi zümreye dönüşmeye başladık. yarası olan gocunur :)

Ankete katılım tahmininizi geçti hocam fakat yeterli değil hala. Eşinin işşizliğinden bahseden bir arkadaşın başlığı sadece bugün bu konudan yaklaşık 2 kat fazla cevap aldı, 5 günde bu konunun aldığı hiti sadece bugün aldı. Malesef...

Selim Kardeşim kızma :) Hakediyorsunuz :)
Niyazi Hocamız dertleniyor bir şeyler yapayım derdine düşüyor ama nafile. Siz davanıza sahip çıkmaz iseniz destek olanları yakında yanınızda bulamıyacaksınız.

Cemal TANER' Alıntı:
Selim Kardeşim kızma :) Hakediyorsunuz :)
Niyazi Hocamız dertleniyor bir şeyler yapayım derdine düşüyor ama nafile. Siz davanıza sahip çıkmaz iseniz destek olanları yakında yanınızda bulamıyacaksınız.

Est. Cemal abi kızmam elbette fakat hakediyorsunuz kısmına tam katılamayacağım. Tamam zümre olarak bazı şeyleri hakediyoruz, gençliğimizin kurbanı olduk ama bu kadarını da haketmedik...
Eğrisiyle doğrusuyla davamıza sahip çıktık. Herkesten aynı özveriyi beklemekte doğru değil fakat çok kereler gündemde olduk, ulaşılmadıkta pek bir yer kalmadı.
Arkadaşları da anlıyorum bu süreçte herkes bıktı artık, bıkan da haklı uğraşanda haklı, herkes kendince haklı...
Ama herşeye rağmen hala sahip çıkan hala uğraşan, huuu kimseler varmı diye seslenince burdayım diyen arkadaşlarımızın olduğunu çok iyi biliyorum.

Peki nereye kadar böyle...Koptu kopacak...Kısmet...

Cemal TANER' Alıntı:
Bir Türk Atasözünde der ki; iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır.

Tabii ki biz elimizden geleni yapıp sonrasında suçu başkalarında aramak gerek.

Ama şöyle bir sorun var;
* TTKB'yi biz yönetmiyoruz ki ders müfredatını güncelleyip dersin gerçekten gerekli olduğunu gösterebilelim, biz ne kadar kendimize göre anlatsak da resmi müfredat neyse anlatılan şey o dur diye bilinir..
* Sakın kimse bt öğretmenleri oyun oynatıyor ders yapmıyordu demesin , ders yapmayan beden eğitimi öğretmeni, ders yapmayan sınıf öğretmeni de var. Genelleme yapılamaz...
* Kaldı ki notla bile değerlendirilen bir ders değil. Bu yüzden kimse bt öğretmenlerini suçlayamaz...
Sesimizi duyurmak için eylemler yapıldı , e-posta kampanyaları düzenlendi, bakanın katıldığı tüm programlara e-postalar gönderildi ve netice de sesimizi de duyurduk...

Ama duymak istemeyen yine duymuyor, görmek istemeyen yine görmüyor...
Sonuç; dersinden ve öğretmenliğinden soğumuş 10 bin BT Öğretmeni...

Şimdi burda suçlu 10 Bin kişi mi yoksa bu 10 bin kişiyi yöneten 3-5 kişi mi ?

schumix' Alıntı:
Niyazi SARAL' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
anketi doldurdum. peki Niyazi hocam burda esas amaç ne? bakanlığa rapormu göndereceksiniz?

Hiçbir hak mücadelesi tek bir etkinlikle kazanılmaz. Her zaman bunu anlatmaa çalıştım sizlere. Bu da bir etkinlikti. Sonuçları "vurucu" bir şekilde raporlyabilirsek ve tabiki katılım 2,000 gibi olursa Abbas Güclü ile başlayıp herkese bunu yayarız. Ankette çıkan sonuçları beraber tartışırız ancak bazı sonuçlar sizleri üzebilir haberiniz olsun Örneğin tüm BT öğretmenleri hakikaten öğretmen de kalmak istemiyorlar gibi gözüküyor ilk anda...

Tartışacağız.

Normaldir Niyazi Bey,

Çünkü herkesi öğretmenlikten soğuttular... Notu olmayan, seçmeli olan , ders sayısı düşürülen bir dersin ardından bir de formatörlük ile bunu iyice pekiştirdiler...

schumix Hocam size katılıyorum ... Her gün Ömer Dinçer in "öğrenciler zaten bilgisayar kullanmasını biliyor. Bu yüzden Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine ihtiyaç yok." sözleri beynimi meşgul ediyor. Ve inanın hiçbir şevk, hiçbir güdü kalmıyor ... Buna bir de öğrencilerin dersi kaale almamaları da eklenince ben de ders falan anlatmak istemiyorum... Madem Bakan bey öğrenciler biliyor diyor ben de anlatmak istemiyorum ... öğrencilerde zaten eğitim öğretim sıkıntısı hat safhada iken bilgisayar dersini ne yapacaklar diye düşünüyorum. ama bakan beye göre bunlar hallolmuş bitmiş ve sözüm ona ankara ve istanbul daki eğitim öğretim heryerde aynıymış gibi herkes biliyor havası ve bunu bir müdür değil de bakanın söylemesi çok talihsiz, şahsını bulmayan bir açıklama ... ama gel gör ki sadece bakıyor, görmüyor !

bir kaç saat dersle norm fazlası olmamak ve herkes gibi ek ders alabilmek için zorunlu formatörlüğe meylettirip ve formatörlüğün görev tanımını bile tam berlirlemeyip idarenin eline malzeme olacak şekilde görev yükümlülüğü verip insanı çileden çıkarıyorlar ...

İnşallah (Rabbimden duamdır) bizim sıkıntılarımızı görmeyip kenara atan bu insanları Rabbim bizim sıkıntılarla sınar başlarına dert olur da anlarlar .... (kusura bakmayın çok öfkeli ve çok doluyum şuan) ....

Benim üniversitem dahil edilmemiş ankete. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi.

2. Soruda da Hangi tip okulda görev yapıyorsunuz? diyor ve seçeneklere HEM ler dahil edilmemiş.

Tabletlerdeki kameraları da sorsaydınız iyi olurdu. Ben tabletlerde kamera olmasına karşıyım.

Zorda olsa doldurduk, maşallah hazırlayan arkadaş bir nikah tarihimi sormamış :) Umarım faydalı olur.

Geri