BTY (5.6.Sınıf) Öğretim Programı kaldırılmış!

Kodla Büyü
Genelde şöyle oluyor, siz norm fazlası oluyorsunuz sizi gönderiyorlar. 1-2 ay sonra tekrar norm açıyorlar, başka biri geliyor sizin yerinize. Bunun örnekleri daha önce yaşandı. İdarecilerin keyfine göre norm bir açılıp bir kapandığı için olduğunuz okulda norm kapanırken başka okulda açılıyor. Dersler seçmeli olunca durum böyle gidiyor, normlar her sene değişiyor. Gittiğiniz okulda daha 1 seneyi doldurmadan tekrar norm fazlası olabiliyorsunuz, kısaca olan size oluyor.
aynen öyle oluyor. her gittiğim okuldaki öğretmenler sadece kendi okulundaki öğretmenleri tanıyorken, ben tüm ilçedeki öğretmenleri tanıyordum. gez babam gez. hiç iyi bişey değil bu durum. her okula kendini alıştırabilmek en az 3 ay

Buraya

• Taslak ilköğretim öğretim programlarıyla ilgili genel değerlendirmeleriniz için aşağıdaki e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

E-posta: programdegerlendirme1@meb.gov.tr

bu maili attım belki okuyup dönüş yaparlar

Sayın Yetkili, https://mufredat.meb.gov.tr sitesinde yayınlanan öğretim programlarında, daha önce ilköğretim programlarında yer alan ve zorunlu ders olarak okutulan 5. ve 6. sınıflardaki bilişim teknolojileri ve yazılım dersi, görünmemektedir.
2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren kaldırılan 7. ve 8. sınıflarda okutulan seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım dersi ise görünmektedir.
Bu durum 5. ve 6. sınıflarda okutulan zorunlu bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin, benim ve diğer birçok bilişim teknolojileri öğretmeni tarafından kaldırıldığı olarak anlaşılmaktadır.
Yine bu durum birçok bilişim teknolojileri öğretmeninin norm kadro fazlası olmasına sebep olacaktır. Bu konuda sizden bilgi talep ediyorum. Saygılarımla.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

edit: mail reddedildi maili geldi. sanırım çalışmıyor mail kutusu.

Son düzenleme:
Yapay zeka dersi seçmelidir. Çünkü ne öğretmenisin denince yapay zeka demek zorunda kalacağız . Millet bize güler . Bakanlık ta bizi zor durmda bırakmak istemyecektir

Teknoloji tasarım dersiyle bizim ders yer değiştirir umarım. 7-8 lerdeki seçmeli Bt dersi zorunlu olursa 5-6lardaki seçmeli derslerin seçilme ihtimali artar. Diğer türlü 8. sınıfta hiç kimse bilisimi seçmeli ders olarak seçmez.

Buraya

• Taslak ilköğretim öğretim programlarıyla ilgili genel değerlendirmeleriniz için aşağıdaki e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

E-posta: programdegerlendirme1@meb.gov.tr

bu maili attım belki okuyup dönüş yaparlar

Sayın Yetkili, https://mufredat.meb.gov.tr sitesinde yayınlanan öğretim programlarında, daha önce ilköğretim programlarında yer alan ve zorunlu ders olarak okutulan 5. ve 6. sınıflardaki bilişim teknolojileri ve yazılım dersi, görünmemektedir.
2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren kaldırılan 7. ve 8. sınıflarda okutulan seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım dersi ise görünmektedir.
Bu durum 5. ve 6. sınıflarda okutulan zorunlu bilişim teknolojileri ve yazılım dersinin, benim ve diğer birçok bilişim teknolojileri öğretmeni tarafından kaldırıldığı olarak anlaşılmaktadır.
Yine bu durum birçok bilişim teknolojileri öğretmeninin norm kadro fazlası olmasına sebep olacaktır. Bu konuda sizden bilgi talep ediyorum. Saygılarımla.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

edit: mail reddedildi maili geldi. sanırım çalışmıyor mail kutusu.
Hocam cimerden bilgi edinme hakkı olarak iletin Meb’e, ben de benzerini Cimere yazdım bekliyorum.

Sınav için çalışma sorusu verdim öğrencilere, sınavı çalışma sorularının içerisinden yaptım.
"Denetim Masası Nedir?" sorusuna kaç tane öğrenci "Bilgisayarı koyduğumuz masadır" diye cevap vermiş. Kodlamayı geçtim daha Temel Bilgisayarı, Ofis Programlarını öğretmediğimiz bu öğrencilere şimdi Yapay Zeka mı öğreteceğiz?
Çoğu yerde Bilgisayar Sınıfı yok, olanlarda bilgisayarlar ne zamandan kalma belli değil, iki kişiye bir bilgisayar düşerse şanslı oluyorlar. Neresinden tutsanız yine elinizde kalıyor.

Bilişim teknolojileri dersi eklenmiş

Yanlışlıkla silindiği belliydi:

Yeni müfredatta ne olacağı belli değil arkadaşlar. Mevcut program silinmişti,mevcut program eklendi

Eklenmiş,hayırlı olsun.

Ekli dosyalar

• IMG_3377.jpeg
    IMG_3377.jpeg
    84.1 KB · Görüntüleme: 193
Geri